Je Nutrilon dobrý pre novorodenca?

merry1
25. okt 2012

Mamicky poradte nestiha sa mi tvorit mlieko mam dokrmovat ake skusenosti mate s nutrilonom je tobre pre novorodenca?..nebolieva sneho brusko?

xlucia
25. okt 2012

@merry1 kazde dieta reaguje inak. kazdemu vyhovuje ina znacka. treba vyskusat.
zavolaj si laktacnu poradkynu. ako vies ze sa ti nestiha tvorit mlieko?
v tretom tyzdni zivota, to je tvj syn, v 12 tyzdni zivota a v 3 mesiaci na konci byva rastovy spurt a byva laktacna kriza. treba viac prikladat, do troch dni sa zvysi tvorba mlieka na potrebu dietata.
skus najprv takto

merry1
autor
25. okt 2012

@xlucia skusila som si odsat a neslo mi nic ked sa zacal jedovat malinky

xlucia
25. okt 2012

@merry1 ja som nikdy nedokazala odsat, resp. par kvapiek ale kojit sa cekom dalo. to nie je znak toho ze nemas. ako casto a ako dlho kojis?

nkem
25. okt 2012

moja malá má 6 týždňov a dokrmujeme nutrilonom od začiatku, teraz už vypije 150ml na dávku a nemá problémy s ním

merry1
autor
25. okt 2012

@nkem negrcka z nutrilonu?

nkem
25. okt 2012

@merry1 nie, ono vrackala asi tri razy, ale to skôr, že ona je tak pahltno

lucina7
25. okt 2012

my fičíme na nutrilone do teraz to je do 7 mesiaca a tiež dávam aj na noc nutrilon na zasýtenie. malá nikdy nemala koliku ani nič podobné, sme úplne spokojný.

domak2
25. okt 2012

@merry1 hlavne nezabudaj , ze aj dokrmovanim si mozes znizit laktaciu, alebo maly moze potom odmietat prsnik. nemeraj si kolko mas mlieka podla toho kolko odsajes, mne sa napriklad odsat poriadne neda a malu plne dojcim 🙂 najviac sa ti mlieko zvysi prikladanim, ja som mala mlieko az na 5 den, takze som bohuzial musela zo zaciatku dokrmovat, ale hned ako sa dalo tak som prestala, sice som potom malu mala na prse asi tyzden v kuse ale stalo to zato 😀
skus sa kontaktovat aj s laktacnou poradkynou na http://www.mamila.sk/ , vela stastia prajem 🙂

lenka268
25. okt 2012

Tiez sme boli s Nutrilonom spokojny. Neboli ziadne problemy. Maly ho pil od 2 mesiacov do cca 1,5 roka, potom sme presli na inu znacku konkr. Hami, ktore mu chuti tiez a pije ho doteraz. Je lacnejsie ale zase sa predava v mensom baleni, a som rada ze ho stale pije.

lienkan
25. okt 2012

@merry1 ja som bola tiez z nutrilonu taka akasi (znechutena) .... davam ti male france lait - a priznam sa - aj druhemu babu ak bude a budem musiet - tak mu ho dam - cena dobra - aj kvalita ..

tajomna21
25. okt 2012

@merry1 tazko takto poradit .. mojej dcere chutil, synovi nie ... takze syn pije BEBA ... ale Nutrilon dostat v lekarnach kupit aj iba vzorku, tak vyskusaj tak, aby si nemusela zbytocne celu 300, resp. 600 g skatulu kupovat

anulienka166
25. okt 2012

@merry1 myslim si ze nutrilon je jeden z tych najlepsich pre novorodencov, ale kazde dieta je ine...my sme zacinali s nim a aj koncili, skusali sme aj bebu no ziaden uspech...svagrina tiez davala obydvom detom nutrilon, dcere davala nutrilon AR lebo grckala, kamoska tiez len nutrilon...ale ja by som asi najskor poriesila tvoje mliecko, skusala vsetko mozne, tak ako ti pisu, laktacne poradkyne, prikladanie po pripade ak odmieta odsavanie

ika30
26. okt 2012

ahoj ja mám 3 mesačnú dcérku a dokrmujem ju večer s Nutrilonom HA, žiadny problém, malá spinká až do rána aj pekne kaká, ale popri tom kojím celý deň....tak neviem ako by bolo keby bola len na Nutrilone, staršej sme dávali francúzske mlieko, bolo lacnejšie, ale ked sme prešli v 3. rokoch na kravské, bolelo ju bruško((

misha123
13. nov 2012

ahojte..mamičky mám 3 mesačnú dcérku, a dávala som nutrilon, a teraz skúšam zmenu a dávam bebu,ale stále nemá pevnú stolicu, má hnačkové..môźe jej škodiť ten cukor v tom???lebo sme mali aj vírus, mala hnačky a dávala som jej nutrilon Lov Lactose a stolica sa jej uprivala, ale zarábala som jej tam aj mrkvičku..neviete poradiť čo jej v tých mliečkach môže škodiť???nemáte skúsenosť s tým? ďakujem

tajomna21
13. nov 2012

@misha123 to aj ta mrkvicka jej mohla upravit stolicu .... moj maly /11 mes./ pije bebu a stolicu maval ok, ale tiez nie uplne taku pevnu ako teraz, ked uz papa aj normalne jedlo ....

misha123
13. nov 2012

tajomna21 ale ona ju máva vodovú od začiatku..tak preto sa pýtam, že či jej v tých mliečkach nemôže niečo škodiť, dajaka alergia alebo čo..

tajomna21
13. nov 2012

@misha123 tak to samozrejme moze byt aj v tom problem .... a dr. si sa na to nepytala? skus sa opytat v lekarni, ci nemaju vzorku mlieka pre alergicke deticky na laktozu ... obycajny nutrilom mavaju vzorky, tento speci neviem .... si ho pouzivala, skus znova ale bez tej mrkvy

misha123
13. nov 2012

tajomna21 no skúsim jej dávať ten lov,,, bez mrkvičky a uvidíme..ďakujem 🙂

tajomna21
13. nov 2012

@misha123 skus, ak sa jej zase upravi stolica, zrejme by potrebovala pit toto speci ... potom chod k dr., myslim, ze byva na neho recept, potom je lacnejsie ... ak to uz zase niekto nezrusil ☹

lucinta21
29. nov 2012

Nutrilon je zlozenín najpodobnejsí s MM, kvoli prebiotickej zmesy ( prebiotika obsahuje aj MM), cize je vhodny 🙂

nechytacka
23. nov 2014

Ahojte,,,potrebujem poradit ,,,mala ma desat dni a kojila som normalne no nejako sa mi prestalo tworit mliecko ,,,sice jej prikladam ale nemam pocit ze by sa najedla :( lebo place tak ze mliecko sa stratilo az na jeden prsnik v ktorom sa mliecko twori ale aj napriek tomu mam obavy ,,,,mala placka tak ze newiem asi by som mala dokrmovat ??alebo pockat a prikladat ??zacne sa mi tworit??co mam robit a ake mliecko by ste mi wedeli poradit prosim ,,,dakujem

tigerko69
23. nov 2014

@nechytacka ahoj mne sa mala neprisala uz ani v porodnici tam jej davali nutrilon a doma som s tym pokracovala a papa ho doteraz a uz ma rok nemali sme ziadne problemy

nechytacka
23. nov 2014

@tigerko69 aj ja som s prisatim malinkej mala problemy ale ked mi ukazali ako na to tak pohoda. Mam aj ja Nutrilon Pronutra 1 no rada by som kojila ,,,ale ak sa inac dat nebude tak skusim Nutrilon ,,,no rada by som zachranila situaciu ,,,snazim sa aj teraz odsavat prsnik nieco z neho ide ale nie natolko aby sa nasitila :(

luba41
23. nov 2014

@nechytacka zavolaj si laktačnú poradkynu..tá TI vysvetlí, ukáže, pomôže, naučí...mliečko určite máš, len nepanikár..prsníky nemusia byť naliate, dieťa môže byť na prsníku aj každú polhodinu, len prikladať na požiadanie..čo odsaješ nie je smerodajné-nemusíš odsať ani ň a MM tam je..plač nemusí znamenať, že je hladná..ona potrebuje cítiť a mať maminku pri sebe24hod denne ..a dojčenie samozrejme nie je len jedenie..otvor stránku mamila a čítaj články nalavo dole, tie sú aktuálne pre Teba. http://www.mamila.sk/
a zoznam laktačných http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

nechytacka
26. nov 2014

@luba41 Dakujem Lubka ,,,,,snazim sa sa prikladat ale uz aj dokrmujem ,,,dufam ze to bude ok ako ma byt a mala mi zacne priberat a bude spokojna 🙂

luba41
27. nov 2014

@nechytacka ale neprikrmuj fľašou..na fľašu sa dieťa inak prisáva ako na prsník, bude zmätené a po pár dnoch môže nastať štrajk a odmietne sa prisať..takisto krmenie z fľaše- telo nedostáva podnet na tvorbu MM, takže sa ani tvorba nebude zvyšovať..ked dokrmovať, tak cievkou na prsníku-dieťa sa krmi, telo dostáva signál na zvyšovanie tvorby..to by Ti vysvetlila a ukázala najlepšie laktačná..