Je Nutrilon comfort menej sýtejší?

natass17
29. mar 2013

dobrý den

viem, že tu je už o tom snáď milionn diskuzii ale fakt si neviem poradit.. Mám 6 tyždnovu dcerku a papa UM . spociatku som jej davala Sunar ten ju vsak upchaval...Tak som presla na UM Nutrilon 1 - klasicky..No moja malicka mala stale krce v brusku..jej problem je ze ona si nevie poriadne odgrgnut a ak si neodgrgne tak uz viem ze budu problemy s bruskom...ale nie je to zakazdym...davam jej aj caj (zalievany fenykel a rascu ) . No ako som sa dozvedela o nutrilone Comfort tak som to chcela vyskusat, lenze mi pride ze malicka je z toho stale hladna..dnes v noci sa mi budila od 3 rana skoro kazdu hodinu ..je to nejak menej syte? mam jej znova davat Nutrilon 1 ?

zivika
29. mar 2013

@natass17 no, vyzera to tak, ze mala me koliky...skus jej davat probiotika, niektorym detom zabera na vyprdkanie espumisan, cvic s nozickami, masiruj brusko a urob vsetko preto, aby si odgrgla.....my sme maleho odgrgavali niekedy aj 30-45 minut...co sa toho mlieka tyka, pytala si sa doktorky? je ti poradim len tolko, rozhodni sa pre jedno mliecko a uz pri nom ostan aspon do 3 mesiacov, lebo 6 tyzdnove babatko je este velmi malinke na experimentovanie s mliekami, este ma slabucky traviaci system, ktoremu zmena mlieka nerobi dobre a v konecnom dosledku to urobi viac skody, ako osohu...btw. podla toho, co sledujem, tak najlepsie skusenosti su s mliekami hipp, babylove a hami, tak neskor vyskusaj tie 😉

natass17
autor
29. mar 2013

zivika noo u nas tie koliky nie su az tak hrozne...na probiotika jej davam BIOGAIA a malicka mi kaka krasne kazdy den..niekedy aj 2x alebo 3X ...a espumisan mi velmi nepomohol tak davam SAB SIMPLEX a tie cvicenia tiez robime kazdy den..ide o to ze neviem ci ju ten nutrilon comfort zasyti ked sa mi budila kazdu hodinku..pritom pri obycajnom nutrilone mii vydrzala niekedy spinkat aj 4 hod.

zivika
29. mar 2013

@natass17 tak pokial je to tak ako pises, tak nechapem, preco skusas nove mlieko a aky mate vlastne problem 😕 ...co sa tyka zasytenia, tak porovnaj krabice od obyc. nutrilonu a comfortu...staci pozriet energeticku hodnotu, tuky, sacharidy a bielkoviny a uvidis, ktory je sytejsi 😉

cecil36
29. mar 2013

@natass17 dieta sa ti moze budit aj kazdu hodinu a nemusi to byt z hladu 😉

zivika
29. mar 2013

@natass17 este som chcela dodat, ze ak je problem len v odgrgnuti, na to ti ziadne mlieko nepomoze, lebo to je cisto fyzicka zalezitost...

natass17
autor
29. mar 2013

zivika ...ide o to ze malicka ma tie krce prave vtedy ak si neodgrgne...aleboich proste niekedy ma...preto som chcela vyskusat ten komfort...ci jej to pomoze.. 😒

cecil36...lenze ona ak nie je hladna a ak ju nebolii brusko ..tak pekne lezka a pozera...a v noci mi spinka..len dnes sme mali od 3 rana nespavost 😀

myslite ze by som mala ostat pri normalnom nutrilone alebo pokracovat v comforte ?? pritom som jej dala iba 3 flase...

a inak ake mnozstvoo by som jej mala davat ? leboo mii pila 60ml ale uz jej bolo malo ..tak som jej zacala davat 90ml ..pritom nam detska sestricka povedala ze to je moc..malicka ma uz 4300 g :D

zivika
29. mar 2013

@natass17 pozrela som ti to zlozenie...co sa tyka sytosti, je tam uplne minimalny rozdiel...ked mala nema koliky, comfort je zbytocny, vrat sa k normalnemu nutrilonu a ostan pri nom...a ako ti pise @ceci36 budenie vobec nemusi suvisiet s hladom...

natass17
autor
29. mar 2013

este jedna otazocka...UM jej riedim cajikom...myslite ze to je tym? lebo ten comfort som riedila s prevarenou dojcenskou vodou...mohla si zvyknut na takuto chut ?

zivika
29. mar 2013

@natass17 comfort je mlieko na kolky a zapchy, takze s odgrgnutim jej urcite nepomoze, takze je zbytocny...musis najst polohu, pri ktorej si odgrgne...a ked sa jej nepodari, daj ju do postielky na bok, nie na chrbat...
urcite ostan pri normalnom nutrilone...budit sa moze aj kvoli tomu, ze jej ten comfort jednoducho nesadol...
90ml je normalna davka, daj malej papat tolko, kolko ziada...neviem kolko bola porodna vaha, ale 4300g v 1,5mesiaci je uplne normalna vaha, takze nechapem, co ma sestricka za problem...

barbs24
29. mar 2013

@natass17 my sme tak menili asi 4krat mlieko, lebo ani jedno nesadlo dcerka mala vtedy tiez 6 tyzdnov, tiez mala problem odgrgnut si, potom sa zistilo ze ma reflux....my sme z nutrilon 1 presli na nutrilon AR, z toho mala zapchy, tak sme presli na uplne inu znacku - hipp, po jednej davke som musela vysadit, vobec jej nechutilo, a mne je hipp chutovo tiez proti srsti. potom sme vyskusali babylove, pretoze sme poculi same chvali, a uz som bola z toho celeho zufala, lebo mala trpela. vedela som ze nieje dobre striedat, ale nechcela som aby trpela, tak som skusala vselico. nakoniec nam na gastre dr. nasadila Nutrilon Allergy Care, a to bolo to najlepsie co mohla dostat. hned po prvej davke prestala plackat, pekne si odgrgla, menej zvrackala a presli aj zapchy. + sme jej davali probiotika Infants Dophilus, a kvapky Espumisan Comfort.

zivika
29. mar 2013

@natass17 a preco jej mlieko riedis cajom, alebo vodou??? ja by som vlastne takemu drobcovi caj vobec nedavala, ale to je na tebe...len preco riedis mlieko cajom??? mlieko je predsa zakladna potravina pre kojenca, tak mu ho nicim neried...

natass17
autor
29. mar 2013

skusame vsetko...nosime ju s mamkou na rukach, niekedy aj viac ako polhodiny, potom na brusko, polohu lietadielka..no niekedy to proste nejde..porodna vaha bola 3600 g

natass17
autor
29. mar 2013

noo ja je proste namiesto vody davam cajik...taktoo jej pripravujem mliecko...

barbs24
29. mar 2013

@natass17 ja by som caj tiez nedavala, mohlo by jej este viac pohorsit to vsetko. nasa po caji plakala, a pije ine tekutiny ako mliecko az teraz v 5m. uz papa prikrmy.

natass17
autor
29. mar 2013

doktorka nam tiez radila riedit s cajikom...tak vyskusam tu vodu..aj ked mi to velmi pit nechce..lebo som jej tak davala v noci

zivika
29. mar 2013

@natass17 zvlastna doktorka 😒 vacsinou doktori radia len cistu vodu...ale ako pisem, je to na tebe, ako sa rozhodnes...mozno ti tu este niekto napise svoj nazor, ja uz som ti moj napisala a z mojej strany uz vlastne nie je co dodat 🙂... a ta vaha je v poriadku 😉

ivnik
29. mar 2013

Ahoj ja mám 3 mesačnú dcérku, my sme vyskúšali asi 5 druhov mliek, ale na Nutrilon Comfort neviem dopustiť, malinká nemá konečne kŕče, ale ak možem poradiť, my sme kúpili antikolikovú fľašku, vo vnútri je trubička a tá vlastne zabraňuje, aby sa dieťatko zbytočne nenalogalo vzduchu, tá fľaška sa volá Dr. Browns a majú ju v lekárni so zdravotnými pomockami stojí okolo 8 eur, potom používam ešte kvapky Baby Calm sú čisto 100% prírodné a sú na okamžitú úľavu, od kedy mám tieto tri veci, čo som tu spomenula kŕče sme nemali chvála bohu ani raz . Takže keď to zabralo našej zaberie to určite aj vám 🙂 Kvapky Espumisan a podobné tomuto sme vylúčili zbytočne malinkú len nafukovalo 🙂

ivnik
29. mar 2013

ešte k tomu, či je hladná, nemusí byť hladná,može byť jej buď chladno, alebo teplo, alebo mala len zlý sen, moja sa budí o druhej ráno , potom o piatej, ale to jej dávam, len detský čajík, ale vyskúšaj toto všetko a uvidíš pominie, a tvoja je ešte malinká, ona nevie ešte, že je noc, našej sa réžim stabilizoval až po 2 mesiacoch, treba len vydržať 🙂

ivnik
29. mar 2013

ak ešte nejaké dotazy, tak pomožem veľmi rada 🙂

buco15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natass17
autor
29. mar 2013

kedy by ten nutrilon comfort mal zacat ucnkovat ??? kedy to uvidim ??? a myslite si ze je v pohode ak malicka chce kazde 2 hodky papat ???

ivnik
29. mar 2013

Podľa mňa to nie je ani problém mlieka, nechaj mliečko Nutrilon Comfort a kúp tú fľaštičku a tie kvapky BabyCalm, a uvidíš behom 2-3 dní bude všetko v poriadku, kŕčiky sú vlastne vzduchové bubliny, ktoré sú v črievkach a robia šarapatu, tá fľaška je super na toto a uvidíš, tie křče prejdu. Problém v mliečku to určite nie je, vačšinou, keď nesadne mlieko sa len vracká ......

ivnik
29. mar 2013

@natass17 určite áno naša papala tiež kadejako,skús niekedy dať len čajíček, lebo dieťatko može byť len smadné a nie hladné , ak bude aj potom plakať, tak potom daj mliečko 🙂

ivnik
29. mar 2013

dieťatko, pokiaľ nie je dojčené, potom od 4.mesiaca možme prikrmovať a potom uvidíš Ti prespinká aj celú noc, všetko chce len čas aj ja som si to týmto prešla a malinká už je spokojné dieťatko 🙂 Ale kúp určite tú fľašku a uvidíš,konečne budeš mať vysmiate dieťatko 🙂

ivnik
29. mar 2013

Ešte ma napadlo, dávate presne odmeriek podľa návodu??? Ale ono može byť aj tým, že má kŕčiky a nechce veľa papať, lebo vie že ju bude bolieť bruško a potom sa Ti často budí, uvidíš tú fľašku a všetko bude ok 🙂

lucia006
29. mar 2013

Naty pri um cajik musi pit,by ju inak zapchavalo.iba kojene deticky nemusia pit caj.nam urobil nutrilon comfort velmi dore doteraz sme pritom ostali a maleho velmi dobre zasyti ,a to ma 5 mes. A 9kil 😉

lucia006
29. mar 2013

A biogaia je inak od ukonceneho 3mes.radsej nasad infants dhophilus probiotika

latvia
29. mar 2013

biogaia sa moze davat od 1. mesiaca, len slovenske letaky pisu od 3.mesiaca, lebo na slovensku sa nerobili testy na tak malych detoch. preto byvala aj lacnejsia na slovensku nez v cechach,. kde je povolene ich davat od 1.mesiaca, je to uplne to iste, rovnaky vyzor, zlozenie, len drahsie, lebo maju patent ze neskodia ani mladsim detom. ale osobne by som dala radsej dophilus, viac kmenov probio bakterii

lucia006
31. mar 2013

@latvia ja som tiez dala radsej dhophilus dokonca moja pediatricka povedala,ze biogaiu mozem az od ukonceneho 6mes.no a na letaciku bolo od 3mes.

luciaone
9. jan 2015

a čo hovoríte na Coliprev? ževraj je super na koliky ...len je hrozne drahý..13 eur baliček na týždnen vydrží. ..tiež ma moja malá občas koliky a skušam už tretie mliečko..najlepšie jej robi Nutrilon HA ale zdá sa mi že ju až tak nezasíte a grcká po nom...tak som prešla na Nutrilon AR a ktomu espumisan....pri Nutrilone HA som nepotrebovala žiadne kvapky len Feniklový čajík..