Je možné použiť pokračovacie mlieko skôr?

6. jún 2023

Je možné použiť výnimočne 1-2 dní mlieko od 6 mes, ak nie je dostupné mlieko od 0-6mes?
Babatko ma necelých 5 mesiacov. Je dojčenie a 2x denne ma prikrm z UM.
Môže bábätku pokračovacie mlieko uškodiť alebo tie 2 dní môžem takto vykryť?

pribinak
6. jún 2023

Áno, môžeš dať. Je to len mlieko

nika11103
6. jún 2023

Ahoj za mna ako za laika určite môžeš !!!! My sme akurát prechádzali na dvojku mlieko a išla som porovnávať , lebo som sa niekde Dočítala že 2ka mlieko je slabý odvar prvého . Ja som teda naozaj veľa rozdielov g zložení nenasla , vlastne žiadny . Jedine že má energetickú hodnotu nižšiu ale to naozaj o smiešnu zanedbateľnú hodnotu . Takze zo sedliackeho rozumu 5 mesačnému určite neuškodí .

anavixy
6. jún 2023

Samozrejme, uplne kludne… rovnako tak ako mozes nizsie cislo pouzivat aj ked uz je dieta starsie (hlavne co sa tyka 2 a 3). Rozdiel je minimalny, hlavne v energii a pripadne mnozstve vitaminov, mineralov apod. v zmysle ze cim vacsie cislo, tym ich je menej (kedze je predpoklad ze dostava vitaminy z inej stravy).

autor
6. jún 2023

Ďakujem ženy za rady. Dúfala som v to, lebo som sa pre rátala s objednávkou jednotky a príde mi kuriér s UM 1 až za 2 dní, tak nejako to dovtedy vykryjem 🙂

jj298
6. jún 2023

myslíš, že má babo v sebe kalendár a bude vedieť, že 6 mesiacov má až za 1-2 dni?

cookie29
6. jún 2023

@jj298 no dieta ma necelych 5 mesiacov = 4 mesiace aj nieco. Takze do tych 6 mu chyba viac nez 1-2 dni. Ale nic to na veci samozrejme nemeni

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz