France lait - podivuhodné zistenia

bubla01
19. nov 2018

Ahojte,
už som tu skôr písala o tom, že mlieko France lait veľmi peni. No a zistila som, že keď si objednam mlieko cez internet tak mlieko dosť napeni ale keď si kúpim v lekárni tak vôbec žiadna pena. Všimla ste si to už niektorá alebo tak? Príde mi to divne a nie je to prvý krát.

tosomja
19. nov 2018

@bubla01 pamatam si to, ked si pisala. Zaujímavé. Odkial objednavas?

bubla01
autor
19. nov 2018

@tosomja pilulka24, proste z tých online lekárni

tosomja
19. nov 2018

@bubla01 a nepísala si im?

lorela
19. nov 2018

@bubla01 Na internete sú väčšinou produkty preto lacnejšie, lebo sú určené do krajín s nenáročným spotrebiteľom. Predpokladám, že v tvojom prípade to bude mlieko určené pre poľský trh.

bubla01
autor
19. nov 2018

@lorela Aha...myslela som že to bude ok keď je to ešte zo sk stránky. Ale ďakujem.

janinka007
19. nov 2018

@lorela akože poľské bábence nepotrebujú rovnakú výživu, ako zbytok sveta??

lorela
19. nov 2018

@janinka007 Žiaľ, asi tak nejako.

lorela
19. nov 2018

@bubla01 To isté s ostatným tovarom, nedávno ma na to upozornila rovno magistra v lekárni.

bubla01
autor
19. nov 2018

@lorela super ďakujem. Aspoň budem vedieť.

malinajahoda
19. nov 2018

To všetky internetové lekárne sú takéto? Lebo tiež malej odtiaľ objednávam mlieko. Takže najlepšie kúpiť v kamennej?

lorela
20. nov 2018

@malinajahoda Podľa toho, čo som sa doteraz dozvedela od viacerých ľudí, či už zamestnancov lekární alebo internetových obchodov + vlastné skúsenosti tak áno, najlepšie je kúpiť v kamennom obchode.
(A úplne najlepšie - ak je možnosť, v Maďarsku či Nemecku a pod. 🙂 )

malinajahoda
20. nov 2018

@lorela chcem sa opýtať ešte, teda ak môžem.
Veľmi ma to zaujíma a nevedela som o tom.
Mlieko aj lieky kupujem na nete, proste všetko.
Povedzme, že kupujem napr. v lekarni Dr. max.
Uvediem príklad. Kupujem probiotiká Biogaia. V kamennej stoja 12€ a na nete 9€. Takže to je ra znížená kvalita, keďže cena je nižšia? Nešlo mi to do hlavy, že všetky lieky sú lacnejšie na nete. Samozrejme, že objednávam aj na pilulka 24.

janinka007
20. nov 2018

@malinajahoda prosím ťa pekne, kupuj dalej na nete, ved tie internetové lekárne majú aj normálne kamenne predajne a čo si myslíš, že predávajú rozdielnu kvalitu a pri liekoch? Neber vážne všetky žvásty, ktoré sa tu na MK dočítaš, hlavne treba používať vlastný rozum.

malinajahoda
20. nov 2018

@janinka007 zneistela som. Zaráža ma, že na nete je iná cena ako v kamennej. V čom to spočíva,?

janinka007
20. nov 2018

@malinajahoda že kamenne predajne musia platiť nájom za priestory a personál, to pri internetovom predaji odpadá.

lorela
20. nov 2018

@malinajahoda Netvrdím, že zákonite ak je znížená cena na nete oproti tej istej kamennej predajni, tak je to preto, že je nižšia kvalita.
Ale uvediem konkrétny príklad z tohto leta: Na nete Dr. Max bola akcia na opaľovacie prípravky Bioderma. Po ceste mám lekáreň Dr. Max, tak som sa zastavila, že nakúpim. Na moje počudovanie tam boli ceny neznížené. Keď som sa opýtala, prečo ten rozdiel, odpoveď bola - no ale internetová predajňa to máte niečo iné. Pritom obe Dr. Max. V inej lekárni ale stále Dr. Max som sa opýtala prečo, a odpoveď bola ako som vyššie uviedla - výrobky určené do Poľska.
Aj v Lidl kúpiš lacnejšie Fa, Palmolive sprchové gély - určené do Poľska.
Detto v parfumérii Marionnaud.

Asi najlepšie urobíš, ak sa opýtaš ako ja magistri v lekárni. Najlepšie viacerých... Prečo sú iné ceny oproti netovej lekárni.

malinajahoda
20. nov 2018

@lorela ved to tu píšem. Biogaia rozdiel 3€. To co je v akcii na nete, tak nie je v akcii v kamennej.
Alebo kupujem dcérke mlieko z netu. V dr. max stojí povedzme 15€ na pilulka 24 stojí 12€. Tak tam už musí byť rozdiel, nie?