Dvojmesačný syn sa hnevá pri pití mlieka z fľaše

sympatacka2
23. apr 2014

Ahojte, mam taky problem, moj syn ma 2 mesiace a 2 tyzdne, asi cca pred dvomi tyzdnami sa zacal strasne hnevat pri piti mlieka z flase, od porodu (sc) sme boli dokrmovany a aj dojceny pred cca tromi tyzdnami sme s dojcenim skoncili kedze sa maly nechcel uz viac prisat tak sme zakotvili na UM....mame Hami...nikdy sme s nim nemali problem, toto mliecko mu asi ako jedine pasuje avsak nas problem je ten ze sa maly strasne pri jedeni hneva, puci sa, place, pusta cumlik, otaca hlavou na vsetky strany a strasne sa jeduje...skusala som uz hocico, zmenit flasu, dala som uz aj vacsi cumlik s vacsou dierkou., rozmyslam aj skusit ine mlieko, ci mu nahodou neprestalo chutit..avsak nic nepomohlo maly aj tak stale protestuje... priberame dobre len to jedenie je kazdodenny boj...mali ste to tiez niektora z vas?

sarinka123
23. apr 2014

Zmenila som mlieko na Nutrilon a kupila flasku s cumlikom - v tvare prsníka.
Tiez som sledovala tie dierky. Mala nevedela moc pit z flase, zvlast ked bola moc hladna,
tak sa jedovala, plakala. Ono to prejde, nauci sa to. Mali sme to iste.
Vzdy som bola stastna, ked sa napila. Bol to boj.

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sympatacka2
autor
23. apr 2014

@dagmaraspi presne toto mam aj ja...vzdy pri jedle boj...krici, kope flasku rukami odhadzuje rukami sermuje krici scervena ale inak je usmievavy chlapec, hra sa usmieva sa ale ako pride flaska k ustam chyti ochutna a zacne revaaaat...tak teda asi budem musiet len cakat nic ine mi asi neostava

kacena4
23. apr 2014

cumlik potrebuje 1 nie vacsi potom sa dusi lebo mu tecie vela mliecka moc sa nahlta a ma bublinky v brusku a tie ho tlacia a tak sa puci davaj ho viackrat pocas krmenia odgrcnut a potom pokracuj popr. do mliecka pridaj feniklovy caj (napr. sypany, ci granulovany) nam zabera MAM flasa antikolova je najlepsia aspon podla mna ma speci uzaver takze dietatko sa nenahlta vzduchu ja ju mam odskusanu pri 8 detoch takze fakt odporucam (antikolovu) nie obycajnu, popr. vyskusaj kvapky sap simplex alebo nieco podobne na vetry mozno ma v brusku krce a to mu pomoze. niekedy pomoze zmenit mliecko niekedy nie
ono vacsinou okolo tych 2 mesiacikov chytaju deticky koliky je to normalne treba vydrzat a vytrapit sa s nimi ved na to ich mame
drzim palceky.

fopka
23. apr 2014

my sme mali isty cas to iste... maly sa krutil, jedoval, plakal, chytal flasu, aj chcel, aj nechcel... az pocase som zistila, ze vlastne bol ako keby "natlakovany". bol vlastne hladny, ale nedokazal sa napit, pretoze bol ako keby plny a potreboval si este poriadne ogrgnut (paradoxne pred jedenim) po grganci islo pitie v pohode... ale moze to byt hocico ine... kazde dieta je ine

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sympatacka2
autor
23. apr 2014

@kacena4 vsetko toto robime uz od 3 tyzdna kedze sme mali problemy s kolikami, koliky nam presli ale zacalo sa toto, my mame avent flase takze ziadne obycajne vsetko to je antikolikove, doteraz sme pili s cumlikom c,1 len dnes som kupila c.2...co sa maju davat od prveho mesiaca....pijeme cajicky, tie ma velmi rad,tie vypije plnu flasu bez akehokolvek protestu
@dagmaraspi .... tiez som uz aj rozmyslala nad variantou ze mu prestalo chutit mliecko, uvidime co bude dalej budeme to musiet asi len vydrzat....

sympatacka2
autor
23. apr 2014

@fopka no ja nasho davam vzdym odgrgnut sice nie pred jedlom ale tak nosenim priebezne vie odgrgnut nejaky ten vzdusik z bruska...lenze ked jeho chytne hlad tak zacne kricat, a to ho veru o odgrgavanim nepotesim

kacena4
23. apr 2014

@sympatacka2 a co dujes sa ze 2 mesacne dieta vypije plnu flasu caju a potom uz nechce mlieko a este ho aj naduva 😲 😲 😲 😔 😔 😔 moje deti nepili caje nikdy len ked boli horucavy aj to len vacsinou riedenu vodu s cajom mliekou je dolezitejsie ako caj ten davat nemusis. naplnis mu brusko cajom a potom uz nechce caj skus vynechat caj uplne a uvidis ci po par dnoch mozno hodinach nabehne uz len na mliecko

sympatacka2
autor
23. apr 2014

@kacena4 ja mu nedavam plnu flasu caju to som nepovedala dostane tak max 20-30ml....a to len jeden krat denne....a caj mu nedavam pred jedenim, ved to viem ze by asi nevypil mlieko...caj dostane tak cca hodku po jedeni ked sa mi zda ze mu bolo malo mliecka ked je nervozny a to je sporadicky vzdy radsej vyskusam ci neni unaveny alebo tak....a tento caj davam na odporucenie doktorky lebo sme mali problemy s vetrami takze sme boli donuteny davat fenyklovy cajik...a bolo to jedine co nam v case koliky zaberalo...

aliza
23. apr 2014

@sympatacka2 problem je v cajickoch 😉. Caj na par dni zrus a uvidis ten rozdiel. Ak davas feniklovy, predpokladam, ze ten od Hipp, granulovany a ten obsahuje cukor, preto malemu chuti a preto mlieko zacina odmietat. Nie si prva, co tu mala takyto problem.

nika1020
23. apr 2014

Aj ja som mala taky problem. Trvalo to asi mesiac.a osvedcila sa mi flasa MAM. Tiez som musela najst taku vyvysenu polohu.pouzivala som nakky dojciaci vankus a tak som malu zababusila,.aby bola pokojna..Pila po malych mnozstvach..

sympatacka2
autor
23. apr 2014

@nika1020 asi skusim tu flasku a aku velkost cumla ste davali? jednotku alebo vacsiu?

danielita18
23. apr 2014

ahoj my sme to tiež mali pri malom, že pil zrazu zacal plakat a potom zase pokracoval a takto to robil az kym nedopil ale mával aj koliky a musela som ho krmit vo vyvysenej polohe a potom sme aj zmenili flasku davali sme Mam a tu nam odmietal a na vodu som mala babynova az tej mi pil tak som zistila ze mu vadí dudlík a potom mi uz pil dobre a vela tu znacku Mam odporúca ale nášmu vadil dudlika a akú značku flašky máš a ešte by som poradila z mojich skusenosti ze nasmu fenikel vadil mal este vacsie bolesti a davame mlieko Hami a malému najviac chutilo prvý bol Nutrilon potom Sunar a nakoniec nám Hami sadlo a aj malému hned chutilo a veľmi nám pomohli kvapky Coliprev skus si kuknut co o nich píšu sú fakt dobre na trávenie

nika1020
23. apr 2014

@sympatacka2
Pouzila som vacsiu dierku.Mam ma aj taky cumlik s oznacenim 3X.ten sa mi osvedcil najviac.sluzi aj na to aby mliecko netieklo ak sa flasa prevrati..
Hami sme aj my pouzivali.
Dietatko sa nauci pit.Dodrziavajte rezim ponuky mliecka, drzim palce.Tiez aj ostatne mamicky pisu pekne rady s bruskom.. Alebo aby nebolo dietatko hladne..treba skusat..

nika1020
23. apr 2014

@sympatacka2
Odporucam ak MAM tak flasku antikolic.

veriiii
23. apr 2014

@sympatacka2 mozno mu mliecko nerobi dobre, skus zmenit, nemate aj napr hnacku?ci nema intoleranciu, ci laktozy alebo mliecnej bielkoviny.alebo reflux..a co sa tyka zmeny flasky, niekedy trva dlhsie,kym si zvykne na inu,ako dlho si skusala jeden typ flasky, cumla?co by som skusila este ho dat odgrgnut ako sa jeduje, mozno sa len napil vela vzduchu, niektore antikolikove flasky moc nefunguju..

cuculik1
24. apr 2014

@sympatacka2 nam sa to stalo v 11 tt...co den sa to zhorsovalo a teraz mlieko pije len v spanku a vacsinou uz len vecer. Menili sme mlieka, flase, cumle....nic nepomohlo....ani po celej noci bez jedla mliecko nechcel a nechce prikrmujeme uz od 3,5 mes, inak to neslo, tekutiny ma cez den aspon v strave ake take...inak odmieta vodu, caj, dzusiky... mame o tyzden 5 mes a doslova bojujeme kazdy den...ale flaskou ho uz cez den netrapim, nikam to neviedlo....boli sme aj v nemocnici a vsetko ma ok....treba dufat, ze vam to prejde. Urcite treba vylucit reflux.

bianca254
10. nov 2014

Aj ja mam taky problem mam 2 mesacnu dcerku a vcera som zmenila mliecko z Beby AR na ine a samozrejme aj flasky kedze beba bola dost husta tak potrbovala vacsiu dierku ale toto mliecko je riedke tak u vacsieho cumla velkost M jej to strasne rychlo tecie a potom sa mi dusi... Dala som jej teda cislo S ale to je mala dierka takze saje saje a vypije len minimum a este sa pri tom jeduje a nechce cumlik moze mi niekto poradit pouzivam flasku Nuk antikolikovu ....Odgrgava tolko krat ako keby vypila neviem kolko ... Moze mi niekto poradit ?? Strasne ma to trapi aby mi neschudla :(

uhnakova
10. nov 2014

@bianca254 skus dat nove cumle M, nebudu este rozchodene tym hustym mliekom, tak to nebude tak rychlo tiect. A maka mozno prezo tolko grga, ze uz nema antirefluxne mliecko 🙂

kolinia
8. nov 2020

@sympatacka2 dobry den, asi sa nepamatate, ako to dopadlo? Dcera ma 2 mes. je dojcena aj UM pije, jeduje sa casto pri oboch sposoboch. Viete povedat, ako ste to vyriesili a kolko cca to trvalo?

janina82
3. máj 2021

@kolinia ahoj ja mám to iste tiež s dvojmesačným synčekom, tiež sa rozčuľuje na flaši.Kedy to tvoju malú prešlo resp ako ste to riešili ?

kolinia
3. máj 2021

@janina82 postupne samo odznelo, no dojcili sme len 12 tyzdnov, zmenili sme aj UM

zanetakovacsova
20. nov 2021

Ahojte včera sme mali presne 3 mes. a včera to začalo. Ráno zjedla 150 (niekedy si vypýta plus 60 niekedy nie) včera si nedala a potom jedla už iba tak pomenej aj to s prostetom plačom a potom dojedla. Dnes ráno zjedla 150+60 v pohode a pri ďalšom kŕmení plač trápenie a nakoniec zjedla 120 a vypýtala si ešte 30 to zjedla celkom v kľude. Cumel ani mlieko sme nemenili. Ináč je pokojná neplače ani nič. Skôr sa mi vidí že by len trénovala hlavičku a skúšala sa otáčať vtedy je veselá a keď má prísť na jedenie už je zle. Ciká aj kaka ako pred tým. Tak ani neviem či to riešiť s lekárom alebo nie.

sva000
27. feb 2024

Ahojte už neviem ani koho sa opýtať 😶 My máme taký problém mám doma 2 mesačnú dcérku Prvého bude mať 3 mesiace a pri papani veľmi plače spiera z nohami plače ako by ju rezali na poradňu mame ísť 4.3. Ale už nevydržím dlhšie čakať chcem vedieť či aj teraz ma niekto niečo také 😶... Pred tým to nerobila papala normálne dávam jej Hipp mlieko pred tým sme dávali Nutrilon ale ju zapekalo... Takže neviem či môže byť na chybe fľaša ale mam pocit že nie robila by to aj pred tým začalo to teraz len asi 2 3 dní a robí mi len nad ránom keď sa zobudí na mlieko medzi druhou treťou hodinou niekedy aj cez deň a niekedy mi aj zvracka nie veľa ale niekedy jej a pusi zvracka vinde prosím poraďte niekto čo ste robili vy... Doktorku mame takú ze nám povie ze to prejde 😏.... A ešte najväčšia chyba je tá že decka pohotovosť je tu len do 22:00 a keď máme takýto problém nemáme kam ísť hrozne!

emamonika
29. mar 2024

@sva000 ahoj vyriešili ste to nejako?

terry658
29. mar 2024

@sympatacka2 nám synček robil toto isté a ako sme prešli na bezlaktozové mlieko tak prestal

sympatacka2
autor
29. mar 2024

@terry658 no syn má už teraz 10 rokov ale jedno si pamätám a to že v 7 mesiaci prestal piť mlieko úplne proste mu asi nechutilo a doteraz sa mu vyhýba , zriedka kedy si dá 🙂

terry658
30. mar 2024

@sympatacka2 ja som ako bábätko spravila mamine to isté. Hneď ako ma odstavila tak som už mlieko nechcela ani vidieť. Od mala som sa vyhýbala všetkému mliečnemu. Ale ja mám laktózovú intoleranciu. Kedysi sa to tak neriešilo. Očividne to moje deti zdedili po mne.

simona082
3. júl 2024

Dievčatá ako ste to riešili nakoniec? Náš malý má 2 mesiace a 3 týždne..a toto isté mi robí už cca 2-3 týždne...krúti hlavičkou, vyhadzuje mi fľašku rukou, potom sa nervačí, hneď ju chce naspäť, podudká alebo čosi potiahne a zas dokola...najskôr bol len na MM...ale od cca 3tt mame hipp 1 probiotic...od začiatku ho normálne pil...teraz ho bolieva bruško, buď sa nemôže 2dni vykakať alebo zas furt prdká..niekedy sa krúti koli tomu, že si chce prdnúť..neviem ci mám skúsiť zmeniť mlieko alebo proste je to obdobie a vydržať a prečkať tie 3- 4 mesiace?