Do ktorého mesiaca môže pediater predpísať umelé mlieko?

anka1709
25. aug 2022

Ahojte, chcem sa opýtať do akého veku dieťaťa môže pediater predpísať mliecko? Mame antirefluxný sunar a 4.9 mame pol roka, počula som že iba do pol roka sa predpisuje, poisťovňu mame dôveru. Ďakujem

viky_21
25. aug 2022

My mame tiez Sunar AR a mne ho predpisovala len do 6m. A tiez mame doveru.

terez246
25. aug 2022

@anka1709 my sme mali Sunar AR do 1 roka. Ale vždy len 4 krabice na mesiac. Máme Union.

claudi2011
25. aug 2022

Mala ma 9 mesiacov a predpisuje nám Sunar AR. Pýta sa koľko kusov chceme, vždy pýtam 5 na mesiac. Máme dôveru

ketonka
5. okt 2022

@claudi2011 prosím Vás a ako ste preukazovali že dieťatko ma reflux? Robila dr nejaké vyšetrenia asi však? Kolko ste potom doplácali na mlieko ?

nikka055
5. okt 2022

@anka1709 sunar Ar (7krabic)nám predpisovala do 1roka, syn mal tiez reflux sice vtedy nam predpisovala Humanu Ar(10krabic) ale tiez do 1r

claudi2011
6. okt 2022

@ketonka boli sme na Sono bruska pred tým musela vypiť mlieko ale tam sa reflux neukázal ( vraj sa nemusí vždy ), potom sme šli na Gastro tam jej len spravili odbery celkovo na alergie a na intoleranciu kravskej bielkoviny a laktózy, ako som doktorke opísala ako malá grcka a že jej až z tej kyseliny vyráža dych a nevie sa nadýchnuť povedala že to je jasne refluxove dieťa a že jedine AR mlieko. Od vtedy ho mame vlastne na predpis. Inak žiadne špeciálne vyšetrenia. Ale to záleží veľa aj od pediatra. Najprv sme chodili k jednej pani doktorke a ta ani za svet nechcela prepísať mlieko ani nás poslať na gastro. Potom som zmenila doktora a ten ho predpisuje aj bez gastra ale ja som zo strachu to gastro s malou absolvovať chcela 🙂

anka1709
autor
10. okt 2022

@ketonka ja som len povedala dr. že malý moc grcka skoro všetko ide prúdom tak povedala že skúsime antirefluxne mlieko a uvidí sa či sa to polepší, polepšilo sa tak sme pri ňom zostali, žiadne vyšetrenia nám nerobila a bude nám 6balení predpisovať do 1 Roka života.