Čo by ste po roku dali piť bábätku? Umelé mlieko alebo kravské?

katarina822
14. júl 2010

Ahojte potrebovala by som poradit viem ze najlepsie je materske mliecko ale ak uz sa dalej neda presli by ste na umele mliecko alebo na kravske? doktorka radi co najdlhsie materske mliecko ale ak uz nebude mozeme prejst na kravske. aky je vas nazor.co je lepsie pre rocne babetko?

katkaaalex
14. júl 2010

Ahoj Kati, ja by som kravske nedavala. Ak ti mala nebude odmietat susene detske mliecko tak radsej to, kravske je dost silny alergen. Pred 5 mesiacmi som bola na operacii a tyzden hospitalizovana tak som si myslela, ze maleho odstavim a prejdeme na susene mlieko no on ziadne nechcel, uplne odmietal akekolvek no na stastie sa mi mlieko nestratilo. Este ma napadlo, skusala si dat melej ryzove mliecko? Pripadne ovsenne? Su velmi zdrave, daju sa kupit v obchodoch so zdravou vyzivou, nasmu Alexovi chutia. A este k tomu kravskemu mliecku, ja som ho zacala pouzivat asi pred pol rokom na krupicovu kasu alebo cornflakes.

mixka
14. júl 2010

ja by som kravske tiez nedavala. nase deti stale piju umele, ale do varenia davam v pohode kravske.

maggie2
14. júl 2010

@katarina822 my sme začali dávať kravské mlieko až keď malej tiahlo na druhý rok. Dovtedy UM

lyongirl
14. júl 2010

Ahoj Katka, ja jednoznačne UM! Myslím si, že pre vývoj dieťatka je oveľa lepšie...

ludka140281
14. júl 2010

ahojky...kojila som 13 mesiacov,potom dcerka uz nechcela aj ked som mala dost mliecka a tak nam alergologicka kazala sojove mliecko,nakolko ma mala alergiu,zatial neviem naco,netestovali nas este 😖
ale davala som aj krabickove,cerstve,samozrejme prevarene 😀

atrami
14. júl 2010

ja dávam kravské, plnotučné prevarené, problémy našťastie nemáme. UM odmietal 😖

bebulik
14. júl 2010

ja som pred nedavnom 🙂 2 tyzdne lustila tuto debatu precitala som si vela clankov a aj porovnania UM a plnotucneho kravskeho velke rozdiely vo vyzive teda nie su... je to velky komercny tlak spolocnosti na to aby deticky pili UM ....
Ja davam 1 rocnej dcerke plnotucne mliecko a velmi jej chuti bala som sa ze jej nebude ale ked vidim jej usmievave ocka ked jej ho zohrievam a davam 🙂
Pediatrici maju na to taky nazor ze dietatu tak od 9 -10 mesiaca sa moze davat kravske mliecko.

jankavr
14. júl 2010

ahoj, ja som obe deti 12mesiacov kojila a potom sme presli na plnotucne kravske. Jedia dost smotanovych jogurtov, tak ak nemam plnotucne dam aj 1,5%. Nemame s nim problem. 😉

eva4444
14. júl 2010

ja som Peta 13m kojila potom nehcel dlho dlho ziadne a asi 1,5r zacal kravske skatulove z chladnicky
Viki 8m MM a teraz UM

juliagregor
14. júl 2010

UM a potom pomaly až po 18 mesiacoch skúšať kravské mlieko, teraz veľmi veľa detí má problémy s kakaním a strávením KM. radšej pomaly...

ivankaalenka
14. júl 2010

Ak nekojis, tak UM, kravske je po prve alergen a po druhe sa nazyva aj mrtve mlieko. Ja som 31mesiacov dojcila, no mliecko UM davam doteraz a to ma mala v podstate 4 roky...

anjelicek26
14. júl 2010

Rocne deticky toho este tolko nepojedia a umele mliecko ma kopu pridanych vitaminov a zelezo... ale netreba kupovat ziadnu 3-ku mlieko, to je zbytocne presladene, staci ostat u 2-ky, inak dieta bude pit len to a bude menej jest. Treba udrzat tu rovnovahu.

Kravske mlieko kvoli nestravitelnosti niektorych bielkovin by som zavadzala najskor po dvoch rokoch.

latvia
14. júl 2010

@katarina822 kravske. UM je tiez kravske 😉 takze pokial nieste alegici,atopici alebo nema tvoje dieta preukazanu alergiu na BKM tak by som dala kravske. a tym ze je silny alergen sa robi trosku velke bububu,aby sa kupovalo umele. okrem toho, alergia na BKM je docasna,dieta z nej vyrastie. kravske sa pred rokom neodporuca khlavne kvoli nizkemu obsahu zeleza, nie kvoli tomu ze sposobuje alergiu.
kuki stranky ESPGHAN a ich odporucania

berus222
14. júl 2010

ja davam kazde rano UM, ale ked robim nieco na obed s mliekom, tak davam plnotucne cerstve mlieko a davam z toho aj malemu. zatial nemal ziadne problemy.

radrak
14. júl 2010

Moj syn nebol dojčený čiže 11 mesiacov sme dávali umelú výživu a od 12 mesiacov som prešla na kravské mlieko ale keď sa dalo zháňala som kozie mlieko lebo je vhodné aj pre alergikov. My nie sme alergici a nemali sme žiadné problémy. I keď doktorke som tvrdila až do dvoch rokov že mu dávam Sunar aby bola spokojná. Náš malý ma teraz 2,5 roka a okrem povinných prehliadok k doktorke chvála Bohu nechodíme. Veľa šťastia 🙂

lubi22
14. júl 2010

My od ukoncenia kojenia davame UM a planujem pri nom zostat, kym bude chutit, do tych 3 rockov isto. Kravske mlieko obsahuje niektore tazko stravitelne latky, ktore UM nema. Ja to beriem aj podla seba, kebyze mam vypit pohar plnotucneho mlieka, tak mi je tazko na zaludok este pol dna minimalne, UM je lahsie. Ale myslim, ze kazdy si musi vybrat, nazory su rozne.

brisilda
14. júl 2010

@katarina822 ja som maleho kojila a potom j´ked mal rok sme presli na kravske no teraz by som davala do 3 r. umele mliecko urcene pre deti 🙂 ale v pohode davaj kravske nemusis sa bat moj 7 rocny syn nema ani alergie ani chory neni proste je zdravucky 🙂 dieta ked ma mat nabeh na alergiu bude ju mat tak ci tak bez ohladu nato ake mliecko a stravu budes preferovat kamoska kojila do 3 rokov a deti jej maju alergie cize si vyber 😒

katusradus
14. júl 2010

jednoznačne UM!!! aby si náhodou nedopadla ako ja!Dcérku som vôbec nekojila,do roka pila UM,potom som jej vyskúšala dať kravské,to odmietla, naplo ju a bohužial odmietala potom aj umelé,takže s mliekom ako takým sme skončili ☹

agnes28
14. júl 2010

jednoznačne UM

neurologia
14. júl 2010

kludne kravske mliecko-plnotucne ...

traktor
14. júl 2010

ja davam krabickove, neprevaram len ohrievam, pije 2 litre na den, okrem toho samozrejme papa aj ine...plne suhlasim z latviou 😉 ...my sme vyskusali, nebola ziadna reakcia, tak davam v pohode dalej, ..nevidim v tom problem..vsak aj do varenia ho davame, tak co...je to na kazdej mamine, ake mliecko da 😉

zatykoa
14. júl 2010

ja som mojich kojila 21 mesiacov a teraz su na umelom mliecku, kravske pouzivam len na varenie kedze sme rizikova skupina, tak ani nase pediatricky a gastroenterologicka neodporucala na pitie kravske mliecko, ale treba skusit, aj to aj to, ono je predpoklad, ze po MM bude dieta umele mlieko odmietat, nebude mu chutit ☹

barbis
14. júl 2010

ja som kojila len 2 mesiace ☹ potom sme prešli na umelé mlieko Nutrilon a v 1,5 roku ho začal odmietať, nechcel ho ani vidieť. Skúsila som mu dať kravské a od vtedy je z neho závislák 😀 Každý deň vypije 250 ráno, 250 pred spaním. Vôbec som ho nepreváral, len zohriala. U nás sa kupuje mliečko na kartóny 😀

markiza
14. júl 2010

my sme zacali s kravskym po 1,5 roku u oboch

nadhera
14. júl 2010

obaja do 1.eho roka UM, potom kravske. A ze ho vypiju. 😀 Ziadne granko, kakao, len teple mliecko a obaja po litry denne.

jana776
15. júl 2010

ahoj, podla toho co viem ja tak minimalne do dvoch rokov UM kvoli vitaminom a alergiam na KM, idealne do 3 rokov veku dietatka, az potom plnotucne kravske.

lila794
15. júl 2010

Ja som maleho kojila 14mes., potom UM a od roka a pol kravske

mimkao
15. júl 2010

Katarina, ja som dávala kravské, pretože moje deti by ináč ostali bez mlieka. Um nechceli ani za nič. A kravské im naopak, veľmi chutilo. To pijú doteraz, min. pol litra denne, hoci najstaršia už bude mať 6rokov.
Takže ja som za kravské.

andrea142
15. júl 2010

kravské hoci väčšina mamičiek je proti ale chutí miliónkrát lepšie ako UM, u nás UM nechutilo, malá to pila s odporom, kojená bola iba 2,5m . ale každé dieťa je iné ,rozhodnutie aj tak zostáva na tebe 😉