Časté papanie bábätka v horúčavach

28. jún 2024

Baby aj vaše bábätka v tomto teple papajú častejšie než zvyčajne? Náš mal režim, že každé 3-4-5h. spapal 120ml, no posledné dni spapá každé 2-2,5h 60-70-80-90ml…pripisujem to teplu, že je smädný..máte to tiež tak? Sme na um.

pribinak
28. jún 2024

Áno, je to prirodzene. Menej a častejšie

dadka1997
28. jún 2024

A co tak pomedzi to dať vodičku alebo čajik ?

katkaseiner
28. jún 2024

vodu davas babatku? je mozne ze ani nie je hladne ale smadne

beata_k
28. jún 2024

Osviez ho aj vlaznou sprchou. Ked je horuco aj niekolko x za den.

evcagabi
28. jún 2024

Babatku , co je na um by si mala ponuknut aj trocha vody v teplach medzi krmenim

autor
28. jún 2024

Baby čo sa pytate na vodu, dosť sa lišia nazory v tomto, mne pediater hovoril, že vodu až s prikrmami. Dodam ale, že babatko dostava aj mm. Veľa síce asi nie, ale taku jednu davku denne ano.

milanemila
28. jún 2024

Ked je na UM, tak mu davaj v tychto horucavach pomedzi jedlo vodu. Ano voda az s prikrmami ale u kojenych deti, co tvoje nie je ( takze zrejme si to neuvedomil).

oskvarka
28. jún 2024

ked davas UM tak ved UM riedis vodu ... je to jedno .. alebo mu trochu zried mliecko .. urcite saa teraz viac poti takze vyluci dost vody potenim

oskvarka
28. jún 2024

matrske mlieko je tiez redsie ked dieta pije viac tak uz potom ma redsie takze tam netreba vodu

olivia_c
28. jún 2024

Kolko tyzdnove babo mas? Moje ma mesiac a dva tyzdne jej davam 90 ml a vypije na ex kazde 2-3,5 hodiny, a stale je hladna. Obcas jej davam aj 120 ml aj to vypije na supu.. lenze mam stale pocit, ze vela je, podla tabuliek zje aj o 200 ml viac ako ma...narodila sa ako 4 kg, vraj preto.

autor
28. jún 2024

@olivia_c ahoj, mam 8t bábo a začali sme asi týždne dozadu robiť 120ml, ale z tých 7-8 dávok denne vypije reálne asi 2x 120ml a zvyšok 70-80-90ml…keď stiahne 120 tak vygrcia aj 30🙈 no a ser na tabuľky, nam tiež povedali, že musí min. 3h odstup byť, ale keď je raz tak hladný po 2h a reve jak tur tak mu jasne že dame😂

dadka1997
28. jún 2024

Pediater hovorí 🫣 ty si mama, kedysi sa normálne daval deťom čaj alebo prevarená voda, aj ty piješ vodu pomedzi to ako ješ, teraz maš možnosť mu dať dojcensku vodu a z nej sa mu teda urcite nic nestane. Ked neboli umele mlieka a zena nemala moznost kojit sa davali pit rýžove odvary, harmančekový alebo feniklový čaj .. dnes su pediatri moc presmradení

autor
28. jún 2024

@dadka1997 už som mu dala vodičku 🙏 najprv nechcel ale stiahol ju jak nič😄 ďakujem za rady!🙂 a prosim ešte mi viete povedať aj koľko ml cca mu dať?

dadka1997
28. jún 2024

No vidíte 😊 a uvidíte, že bude aj spokojnejšie, koľko si vypije tolko vyciká, nikdy som nemerala koľko vodičky, bábätko ma ešte malé bruško 😉

autor
28. jún 2024

@dadka1997 ste zlata, vďaka!🙂
No teraz mi vďaka vodičke zrejme vydržal do druhej dávky vyše 4hod.🙂

olivia_c
28. jún 2024

Tak to je ale fajn, ze zje menej raz a raz viac, ja keby som jej do flase dala 200 ml tak ti garantujem, zs to vypije na supu aj kazde 3 hodiny... proste je to vwlky jedak a nervak ked je hladna. Ale tak ako som pisala prevysuje mi velmi tych odporucanych 150-180 ml na kg vahy... ale snad to bude OK. Do toho ma aj koliky, tak veselo 😐

olivia_c
28. jún 2024

Ja som sa inak na vodu pytala vcera pediatricky, vraj len ked je extremne teplo je mozne podat 1 deci za 24 hod... ale ze lepsie sa tomu vyhnut prveho polroka.

sisska96
28. jún 2024

Však aj vodu potrebuje, hlavne v horúčavách.

sisska96
28. jún 2024

Kľudne aj čaj

anavixy
28. jún 2024

Caj nie!! 2 mesacnemu dietatu absolutne nie. Vodu tiez nepotrebuje, ved pije menej mlieka castejsie, naco mu je voda, ked potom vypije polovicu vody a polovicu mlieka. Davaj mu normalne kludne UM, aj tam je presne taka ista voda. Dieta nema vdaka vodicke vydrzat 4h do dalsieho papania, ma sa normalne najest a nie klamat zaludok vodou.

anavixy
28. jún 2024

@olivia_c nie je podstatne aka velka sa narodila, ale kolko vazi teraz, mesacne dieta ma/moze vypit 150-180ml/kg vahy denne. Neriad sa tabulkami na krabici od mlieka, ale tymto, predpokladam, ze to neprekracuje, ci? 🙂

luciaruz
28. jún 2024

Moja malá má 7 týždňov a práveže pediatrička odporučila cajik alebo vodu prevarenu. Dva krat som sa jej pýtala, či je to okej pre také male babo. Tak ze áno. Lebo nekadila uz 4 dni, a to je iba na UM. Tak vraj nariediť obsah čriev. Akurát ze jej ta voda nechuti ani caj🤷🏻‍♀️ vám to pila na prvý krát?? Neodmietala to?

olivia_c
28. jún 2024

@anavixy riadila som sa presne tym 150-180 ml na kilo vahy dietata, toto prekracuje o tych 200 ml denne. U dr sme boli na poradni vcera a nic k vahe nehovorila, vravela som jej, ze je stale hladna, a ona ze tak mam davat jest ked si ziada...

simona92101
5. júl 2024

@oskvarka nikdy sa UM nema riedit,dieta sa akurat dobre pokaka😡 vyzivova hodnota nulova.
Autorka- syn ma UM Hipp antireflux a popri nom pije aj cistu vodu,kedze je dost huste,aj ho zo zaciatku zvyklo zapekat.na gastre mi prizvukovala,aby som davala aj vodu,aby nebol zapeceny a kahsie sa mu kakalo.teraz ma pol roka a denne vypije tych 150ml vody

anavixy
5. júl 2024

@simona92101 nerozumiem aky je rozdiel dat dietatu um a vodu a dat dietatu um s vodou naviac (obzvlast u beznych mliek) 🤔 kvoli comu by sa z toho malo pokakat? Ked dieta vypije 120ml vody s 3 odmerkami UM je vyzivova hodnota presne taka ista ako ked vypije 90ml vod s 3 odmerkami um. Osobne toto u malych babatiek neodporucam, treba im dat mlieko, ale u vacsich deti nevidim problem.

simona92101
5. júl 2024

@anavixy a z akeho dovodu by to malo byt ok nahradzat pitny rezim v podobe par glgov vody na uhasenie smadu riedenim mlieka?tak bud mu robim mlieko od hladu ako ma byt v takom pomere ako sa ma,a na smad v horucavach vo flasi dojc.voda.a nie riedit mlieko lebo dat pit vodu je smrt.aky to ma vyznam?dieta bude akurat skor hladne

anavixy
5. júl 2024

@simona92101 ale to nema byt ze nahradzam mlieko vodou, to ma byt ze dostane adekvatnu davku mlieka a viac vody, teda vypije vacsie mnozstvo tekutiny ale rovnaku davku mlieka ako bezne pije. Da sa to praktizovat len ked dieta dokaze/chce vypit viac mnozstva nez bezne pije a vyznam je ten, ze niektore deti potrebuju viac tekutin, ale nechuti im voda a toto je jedne sposob ako ju do nich dostat. Opakujem, ja nie som zastanca tohoto sposobu, ale rozhodne na nom nie je nic take zle ako si tu pisala, urcite sa z toho dieta nepokaka, ani nebude hladne skor ani nebude mat menej vyzivy AK sa zachova adekvatna davka mlieka.
A k tomu nahradzaniu mlieka vodou, to sa deje prave u malych babatiek, ktorych mamickam niekto tvrdi ze dieta ma od narodenia dostavat vodu a dieta od hladu/smadu vypije flasu vody, pricom by malo dostat normalne mlieko, kludne castejsie, ale nie nahradzat vodou, ktoru samotnu take male dieta nepotrebuje (do prikrmov). A to riesila aj autorka, takze pre nu neplati ziadne davaj vodu, ale davaj mlieko castejsie. No a potom s prikrmami tu vodu normalne ponukat a AK dieta z tej ponukanej vody vela nevypije, resp. nic, tak potom je v poriadku aj dat mu viac vody do mlieka.