Beba sensitive pre ročné dieta

nina296
30. okt 2022

Dobry vecer Maminy, dcérka ma rok a pije um Beba sensitive. Doktorka nam ho predpisovala, ale mohla len do roka. Viete mi poradiť, keďže nám už dochádza posledná krabica ci jej mám skúšať dat už plnotučné kravské mlieko alebo jej mám ešte najďalej kupovat tuto Bebu, poprípade iné um? Ide mi aj o to,že v noci si stále pyta 1x mliecko a teda neviem, čo bude lepsie

petamich
30. okt 2022

je (zial) x nazorov na tuto vec 🤷‍♀️ nasa pediatricka kravske mlieko neodporuca do 3 rokov, ze staci ze ho dieta prijma v mliecnych vyrobkoch a syroch a nas maly pil okolo roka este pred spanim + 2x v noci a to povedala, ze je vela a teda sme z kojenia presli na UM a nie kravske ale najdes aj nazor, ze od roka v pohode, niekto povie nizko- iny plno-tucne tak si vyber

nina296
autor
30. okt 2022

@petamich Dakujem, ja by som ešte tiež radsej nechala um, aspon taký mám pocit🙂

matkahelka
30. okt 2022

@nina296 treba si precitat zlozenie kravskeho mlieka a zlozenie UM a nie je o com polemizovat. kravske mlieko nezabezpeci tak malemu dietatu vitaminy a mineraly obsiahnute v UM.moja starsia pila nutrilon do 3 rokov, mladsiu 10 mes.este cez den dojcim, na noc pije sunar, planujem este 2mes dojcit a plne prejdeme na sunar, o kravskom mlieku vobec neuvazujem.

nina296
autor
30. okt 2022

@matkahelka Dakujem za nazor

54tinka54
30. okt 2022

@nina296 tak na toto sú rôzne názory. Niekto striktne tvrdí že do 3 rokov treba dávať UM, niekto že po roku už v pohode môže byť 3,5% z obchodu (takýto názor má napr aj pediatrička odpovedá na otázky tu v poradni). Keď by ti dcérka už nevyžadovala mliečko na pitie, tak stačí, ak jej zabezpečíš aspoň 350ml mlieka denne v strave (jogurty, tvrdé syry atd). Ak ale este vyžaduje pitie mliečka z fľašky napr pred spaním a v noci, tak by som radšej dala este to UM.

mia_von_prag
31. okt 2022

Tiež sme mali um proti zápche a skúsila som vymeniť za tu istú značku len obyčajné. Zapchy sa vrátili, neprešlo to vekom.

Takže ak ideš meniť mlieko, skus skôr Beba comfort alebo beba optipro a sleduj, či sadlo.

Kravske mlieko je známe že zapeka, to by som neriskovala, hlavne u dieťaťa, ktoré je na to náchylné. Ja to vidím u nas, keď zje viac jogurtu alebo maslo, tak máme problém.

nina296
autor
31. okt 2022

@mia_von_prag a keby skusim Beba comfort napríklad, tak už Asi zacat s číslom 3? A Dakujem pekne

nina296
autor
31. okt 2022

@54tinka54 Dakujem, ostanem pri Um, radsej🙂

mia_von_prag
31. okt 2022

@nina296 ano, beba comfort 3 je od jedneho roka. Myslím, že sadne. Ja som prešla z hipp comfort (proti zapche) na Bebu comfort a zapchy našťastie nie sú 🥳 držím palce

Inak aj môj 3 ročný syn stale odmieta kravské mlieko. Aj ho ochutnal, ale chce len um, takže sa nemusíš ponáhľať.

nina296
autor
31. okt 2022
nikushik12345
4. nov 2022

@nina296 staršiemu som od 8 mesiacov dávala plnotučné prevarene mlieko a žiadne tazkosti nemá a ak dr. Povedala že keď je jemu dobre tak nemám čo riešiť

tamara456
29. nov 2022

@nina296 dobrý deň ja sa len chcem spýtať nie je sensitive len do pol roka? či môže sa aj do roka piť?

nina296
autor
30. nov 2022

@tamara456 dobry den, to mi pediatrička nepovedala. Neviem Vam povedat. Ale naša ma 14 mesiacov a pije ho stále, pretoze iné um mi odmieta