Babylove verzus Nutrilon HA

nikolet_89
27. jan 2013

Ahojte maminy dcerka od svojho 1 mesiaca musela pit UM mali sme Nutrilon klasicky, zle bolo zapekalo...dr. nam dala Nutrilon Comfort zapekalo samozrejme este viac...Nakoniec az Nutrilon HA bol pre nu ten spravny...teraz mame 11mesiacov. Malej pomaly uz davam aj kravske mlieko vzdy na noc prekvapivo spapa 330ml kdezto UM maximalne 150ml...a teraz problem....bola som u dr. koli predpisu, nebola tam. Zastupujuca dr. mi povedala, ze nam uz Nutrilon HA nemoze napisat, pretoze sa da pisat na predpis len do 10mesiacov veku dietata. V lekarni mi nato povedali, ze sa moze predpisovat do 1 roka. Zajtra idem k svojej dr. len sa chcem spytat, kedze Nutrilon stoji cca 22eur bez predpisu, a my potrebujeme 2 balenia na mesiac to je skoro 45eur. Je to dost vela pri dnesnych platoch. Chcela by som teda prejst od roka na niake lacnejsie mlieko, maminy tu pisu, ze su spokojne z mlieckom Babylove z DM-ky. Existuje aj HA ? Alebo si myslite, ze je to len reklamny tah a vlastne je to jedno ? Dalsi problem je, ze u nas v Petrzalke v DM-ke momentalne mliecko nemaju, zevraj ho nevedia vyrobit ja uz neviem...

1234lubka
27. jan 2013

@nikolet_89 ja som to mliecko davala asi 4 mesiace potom som stratila trpezlivost ked ho stale nemali, davam cisto kravske uz mesiac a hotovo..nebudem sa s tym drbat

1234lubka
27. jan 2013

@nikolet_89 podla mna uz HA nemusis davat vobec ved uz mas velke babo...uz ma aj travenie silnejsie ked ti stravi kravske mlieko tak stravi hocijake....skus hami ked chces davat um

effien
27. jan 2013

Ahoj. Ohladom babylove mliecka ti neporadim, ale mi sme mali tiez mliecko na predpis (beba ha) a dr mi to s tym predpisovanim vysvetlila tak, ze do 10 mes. moze prepisovat bez problemov mliecko. Ale keby sme chceli mat mlieko na predpis aj potom, tak by sme museli obehat nejakeho tusim posudkoveho lekara, alebo tusim pred nejakou komisiou by sme museli dokazat, ze je to predpisovanie opodstatnene, ze mame my ako rodicia zdravotne problemy, alergie atd. Tak mi sme sa na to vykaslali :/

nikolet_89
autor
27. jan 2013

@1234lubka no ak mi dr napise nutrilon a bude mi ho davat teda este tento a buduci mesiac tak samozrejme jej ho este dam...a zevraj babylove mliecko dostanu v marci do DM tak som zvedava ak hej tak mozno dam, len moj problem je to, ze sme obaja rodicia alergici, a neviem ci by nebolo lepsie jej to UM davat minimalne raz denne...

nikolet_89
autor
27. jan 2013

@effien ahoj dakujem a potom ste davali obycajne kravske ? my sme obaja alergici preto sa bojim jej ho zobrat...i ked aj tak viem, ze sa tej alergii chuda nevyhne... 😒

effien
27. jan 2013

@nikolet_89 nie stale davame hebu ha. Len si ju platime :( nas vypije jednu krabicu za tyzden, tak to ide dobre do penazi. Ale uz mame rok tak skusim asi pomali prejst na obycajnu bebu. Kravske som este neskusala. Moj drahy je silny alergik, tak na to idem opatrne 🙂

nikolet_89
autor
27. jan 2013

@effien jaj takto ja rozmyslam, ze jej asi predsa len budem kupovat aspon jeden nutrilon a budem jej davat kazdy druhy den raz alebo tak niako...som zvedava co mi povie moja dr. ale ona to berie tak, akoby to ona platila... 😠

effien
27. jan 2013

@nikolet_89 to jej urcite davaj. Otazka je, ci zotrvat pri ha, alebo staci klasicke dojcenske mlieko. Kravskeho by taketo male deti nemali vypit viac ako 200 ml denne, lebo prilis zatazuje oblicky. A v tom dojcenskom je este aj vela vitaminov a mineralov, ktore v tom "krabicovom" nie su. Nehovorila tvoja dr dokedy je treba davat ha mlieko? Som sa na to zabudla spytat a najblizsie ideme az v april

nikolet_89
autor
27. jan 2013

@effien no podla mojej do 3 rokov 🙂 co by som aj rada davala...ale strasne to ide do penazi...preto chcem najst ine HA lasnejsie a som myslela, ci aj babylove take nieje...bebu nechcem ani financne to nieje moc rozdiel a malu zapekala aj ta no je to par mesiacov, ale niesom milionarka aby som skusala :D

effien
27. jan 2013

@nikolet_89 haha :( to hadam nie... Moj je zavislak na mlieku a vyjde nas to cca 80€ mesacne. Za to by som aj vlastnu kravu uzivila 🙂 asi kupin jednu obycajsku bebu a skusim to kombinovat. Ked natrafis na nejake lacne ha mlieko, urcite daj vediet 🙂

nikolet_89
autor
27. jan 2013

@effien dam neboj 🙂 to ano, nam by vydrzalo obycajne kravske mlieko na 3 dni cize za mesiac by nas vyslo 10eur je to ovela lacnejsie a malej aj vyhovuje, viac sa naje, len tie latky HA mi tam niakosi chybaju 😠

1234lubka
27. jan 2013

@nikolet_89 len vies ha sa predpisuje ked ma dieta predpoklad ze jeho telicko nedokaze stravit mliecnu bielkovinu...a ked tvoje dieta uz nema problem z kravskym mliekom tak podla mna uz nema vyznam davat HA....mozes dat hocijake ine um....lacnejsie....ale uz je to na tebe

lenkab1984
27. jan 2013

@nikolet_89 nam predpisovala dr nutrilon ha len do 3mesiacov a potom sme si ho pekne krasne cvakali celu sumu a vypila ho teda ta nasa kukulienka az-az takze mm makal ako divy len na plienky a nutrilon ;) ale od roka sme presli na obyc.kravske mlieko a malej nic nie je. Dokonca jej chuti viac ako nutrilon. Sama dr nam povedala ze po dovrseni 1roka mozme skusit obyc.mlieko a kedze nemala ziadne tazkosti tak sme pri nom zostali ;)

nikolet_89
autor
27. jan 2013

@lenkab1984 a aj ty s mm ste alergici? Kks ze do 3 by som zmenila dr. Zarabaju na detoch jak len mozu

lenkab1984
27. jan 2013

@nikolet_89 my s mm nie sme alergici, aspon zatial teda, ale dcerka sa narodila o 6tyz skor, mala od narodenia silny reflux, moje mlieko grckala, a zacala aj z toho mala co vazila este chudnut tak sme skusili ha nutrilon, cosi v sebe udrzala no grckala stale tak sme mali Nutrilon AR,cenovo bol ako ha nutrilon a ten jediny negrckala a po par mesiacoch sme skusili naspat ha nutrilon,a v pohode.z neho sme bez problemov presli na kravske. Ale mam kamosku alergicku tej dr predpisovala pre dceru ha nutr.do 10mesiacov a ta presla na kravske hned v tych 11mesiacoch a tiez bez tazkosti. kazde dieta je ale ine, urcite keby moja mala kravske neznasala dobre tak jej kupujeme um doteraz,aj keby sme s mm mali hladom umriet.

nikolet_89
autor
28. jan 2013

Tak mame nutrilon ale vanilkovy uz nam nepredpisala