Babylove pre mesačné dieťa

ojko99
26. apr 2021

Ahojte chcem sa poradiť malý ma 1 mesiac a 3 dní cez deň mi pije 90ml stačí mu vodičku ani čajík nechce keď mu dám hneď ho davi a vypluvaho. No večer po kúpaní ako vypije 90ml tak stále mrnci ako mu dám ešte 30-40ml tak mi zaspi je to v poriadku? Niekdy mi nevydrží ani 3 hodiny a znova papa ak mu dám vyššiu dávku tak mi nestihne celú a zaspí. Bojím sa aby sa nič nestalo. Môže byť toto mlieko slabé? Mam ho zmeniť?. Ďakujem

suzitok
26. apr 2021

Ahoj, nemoze byt mlieko slabe a pokiaľ ho dieťa dobre znáša (nema koliky, bolesti brucha) nema sa menit..
Čo sa týka množstva, davala by som kolko vypije, zvyšok vyliať...podla môjho osobneho nazoru su tie 3 hodiny blbost u takýchto malých deti, treba sa riadiť potrebami dietata a nie knihami, ani tabulkami

nikpa
26. apr 2021

@ojko99 3 hodinovy rozostup medzi kŕmenim sa má dodržiavať lebo tráviaca sústava bábätka potrebuje ten čas na spracovanie UM. Keď mu budeš dávať častejšie, môže sa stať, že ho začne bolieť bruško alebo bude mať problém s kakanim. Preto odporúčaju kŕmiť s UM až každé 3 hodiny, nájdi si množstvo ktoré mu vyhovuje a snaž sa aspoň tie 2,5 hod. mať medzi kŕmeniami.

ojko99
autor
26. apr 2021

@nikpa vydrží 2 a štvrť hod niekedy 2.5hod len rýchlo papa potom mu aj zabhene potom sa nervaci že to nemá v pusinke že mu nič netečie ale ako hovorím cez deň mu stačí 90ml len po kúpaní ma jej málo aj v noci len 90ml
Kolíky nemáme jedine co sme mali že sa mu ťažko kakal dokým nezačal brat sab simplex

suzitok
27. apr 2021

@nikpa suhlasim, ale to dieta sa musi nasýtiť, ak nevypije dostatocne množstvo, tak samozrejme, ze mrnci, pyta skor...

@ojko99 dieťa nemá vypit vsetko mlieko ktore davas..vzdy sa musi dat tak, aby si videla, kolo vypilo, cize vzdy viac a zvysok po nasýteni vyliat...toto je dôležité z dovodu, aby si vedela, kedy davku zvyšovať,aby dieta nebolo hladne...ked budes davat 120 a zakazdym ostane, tak staci, ak to vypije, treba robit 150ml a zase sledovat ci staci...

ojko99
autor
27. apr 2021

@suzitok no dala som mu 120ml vypil na 2 krát grgol aj vygrcol dosť

suzitok
27. apr 2021

@ojko99 a cumlík + fľašu má aku? Aby nevedel tak hltavo pit, aj to moze byt problem...

ojko99
autor
27. apr 2021

@suzitok avent natur má