Babylove 1 - skúsenosti

magdushc
30. okt 2018

Ahojte,maleho krmim od 1 tyzdna tymto mliekom,teraz ma 17 dni..no zda sa mi ze je niekedy hladny aj po 2 hodinach..mal by papat 90ml ale dakedy pyta aj viac..mate s tym niektora skusenosti?? Mliecko nam inak robi dobre nemame s nim problem..tak neviem ci treba zmenit

pininka
30. okt 2018

@magdushc je to normalne,dieťa nenaprogramujes. Aj naša ho takto papala,kľudne mu urob aj viac ak vypije. Môj týždňový vypil 160. Ak nemá žiaden problém určite by som mlieko nemenila.

lubi40
30. okt 2018

@magdushc ked je hladny, kludne urob viac, alebo daj po 2 hodinach.

magdushc
autor
30. okt 2018

@pininka
@lubi40 a ako vam drobci pribrali? My sme za tyzden pribrali 290g a doktorke sa to nepacilo

pininka
30. okt 2018

@magdushc kašli na priberanie, naša od narodenia veľmi slabo priberala a to bola dojcena. Pribrala za dva týždne 100g.

lubi40
30. okt 2018

@magdushc to akoze malo, ci vela?

magdushc
autor
30. okt 2018

@lubi40 vela..vraj norma je 250g maximalne

pininka
30. okt 2018

@magdushc joj tieto normy niektorých doktoriek. Môj najstarší pribral každý mesiac 1kg, niekedy aj viac ako kilo, ale nikdy nevyzeral ako tučné dieťa. Ty si s malým doma,nie doktorka,hádam ho nenechas plakať od hladu. Len aby ti budúci mesiac nepovedala že pribral malo

lubi40
30. okt 2018

@magdushc vidis, mne v 4 mesiaci pribral 450g a vraj strasne malo musela som zacat prikrmovat (vtedy som este plne kojila)... Ja by som to az tak neriesila. Naco je dobre mat hladne dieta. Akoze je pravda, ze su aj deti, ktore maju 8-9kg v pol roku, co je asi trosku vela, ale zase na druhej strane - ak sa bude dieta zdravu stravovat, tak je uplne jedno, kolko v prvom roku pribralo - neskor to dozenie, resp nebude tolko priberat a vyrovna sa to.
Moj mi vypil v tych 4 mesiacoch 90 max 120ml, ale keby bol hladny, tak mu dam viac, alebo castejsie...

magdushc
autor
30. okt 2018

@pininka noo sak prave mne to pride na hlavu..pokial pribera je dobre podla mna..trapit ho rozhodne nenecham ked vidim ze chce papat..

pininka
30. okt 2018

@magdushc kamoške pribral prvý mesiac 1450g čo je strašne veľa a to ho len dojčila a ďalší mesiac pribral len 200g,veď jasné mal z čoho brat. A doktorka jej kázala dokrmovat, ona ju poslúchla s dojčením skončili.

magdushc
autor
30. okt 2018

@pininka akoze niektore nazory niektorych doktorov su na hlavu..

pininka
30. okt 2018

@magdushc to sú a ja chápem že keď je niekto prvorodička a nemá mu kto pomôcť, robí to čo povie doktor. Do mňa tak hustili pri prvom, čo všetko mám jesť aby som mala.mlieko. výsledok bol večne hladné a uvrestane dieťa,moje total zničené bradavky a 10kg nadváha po pôrode.

malinajahoda
30. okt 2018

@magdushc u nás bola taká norma, že 400g za 6 týždňov.

magdushc
autor
30. okt 2018

@pininka ja som mala malo mlieka a nikto mi nic nepovedal vo a jako..maly stale vrestal az kym sme neprisli domov..zacala som odsavat a zistila ze slaby tok atd maly mi zaspal na prse po 4-5 minutach...a ked sme zacali davat umele mlieko tak ovela vacsi klud..

pininka
30. okt 2018

@magdushc urcite,mňa mrzelo,že som nekojila dlho, ale potom som si to vynahradila, pri ostatných dvoch. Najmä pri najmenšej. Najdôležitejšie je spokojná matka a potom spokojné dieta