AR mlieko na predpis

6. mar 2023

Maminky , antirefluxné mliečko mi môže pediater predpisovať aj bez návštevy gastra, alebo je potrebné tam najprv ísť?

anjelikdianka
6. mar 2023

My sme museli isť na Gastro vyšetrenie a až po vyšetrení keď reflux potvrdil aj usg tak nám gastro lekárka začala predpisovať AR mlieko pre naše dvojičky.

katarinka89
6. mar 2023

Do pol roka nemusíš mať žiadne gastro vysetrenie

katarinka89
6. mar 2023

@anjelikdianka reflux u novorodenca je bežná vec ktorá sa časom upraví, t.j.do toho pol roka by sa mala a v tom prípade gastro potrebné nieje a dr ho bežné môže predpisovať .pokiaľ by dieťa stále ešte v 6tich mesiacoch malo problém a potrebovalo ár mlieko, už je potrebné aj odborné vyšetrenie, kedze by už obycajny novorodenecky reflux mal byť fuč.

anjelikdianka
6. mar 2023

@katarinka89 Naša doktorka povedala že ona špecialné mlieko nemôže predpísať.Vraj predtým mohla ale niečo zmenili a už pediatri nemôžu predpisovať.Ani keď už máme reflux potvrdený nemôže predpisať.Každý mesiac musím volať doktorke na Gastro a ona nám predpiše.

motogirl699
6. mar 2023

Nám predpisuje pediatrička, 3ks na mesiac

rhodesian
6. mar 2023

Mne predpisuje pediatrička. 8ks na mesiac (mala ma už 9 mesiacov. Môže len do roka).
Predpisuje nám ho od začiatku.

lenuska9999
6. mar 2023

Nám predpisuje pediatrička. Povedala, že do roka môže bez navstevi gastra. Mame Nutrilon AR. 6 ks na mesiac. Ešte dodám, že to mlieko nie je limitované poisťovňou, čiže pediatricka nemá predpísané že môže napr len toľko a toľko kusov. Čiže predpisuje asi ako uzná, že potrebuješ

autor
6. mar 2023

Ďakujem,mne stačí len na dokŕmenie čiže možno jedno Max dve balenia na mesiac, len som nevedela, či sa obrátiť na pediatričku s tým, že chcem predpísať alebo s tým nech nás pošle na gastro.

katarinka89
6. mar 2023

@anjelikdianka no mne pri všetkých deťoch dvaja rôzni dr.predpisali do pol roka, žiaden problém nebol a to sú teda dosť odlišní lekári. A vysvetlenie som dostala od oboch také, ako som ti napísala. Takže nie, že sa nemôže, môže, len tvoja lekárka nemá tieto vedomosti, resp, má medzeri co sa tohto týka. A to som mala predpisovane pri 6tich deťoch. 😉

motogirl699
6. mar 2023

@lenuska9999 ja som vedela, že nemáme dobrú pediatricku. Od začiatku s ňou nie som spokojná a toto je tiež ďalšia vec. Nám povedala, že viac ako 3ks nemôže. Mesačné dieťa má inú spotrebu ako napr pol ročné

lenuska9999
6. mar 2023

@motogirl699 to je jasne. Ale akú máte poisťovňu? My máme dôveru a mam to overené priamo z poisťovne, že mliečko nie je limitované. Ak máte inú, skúste si tam možno prevolať

motogirl699
6. mar 2023

@lenuska9999 tiež máme dôveru

dota6
6. mar 2023

Ahoj, naša pediatrička nám ho predpísala bez gastro vyšetrenia. ☺️ Bez problémov

chadkroeger
6. mar 2023

@dota6 a máte naozaj problemy s refluxom alebo predpisujete kvoli usetreniu peniazkov?

petka552
6. mar 2023

@anjelikdianka zaujimave, mojej dcere predpisuje AR mlieko detska lekarka.. boli sme uz aj na gastre a predoisuje jej ho uz aj gastro lekar. Alurat ze detsky lekar moze len ircite mnozstvo mlieka predpisovat na mesiac

dota6
6. mar 2023

@chadkroeger máme problémy s refluxom :( len dr sa vyjadrila, že do pol roka je to normálne. Chcela som ísť na gastro, no ona povedala, že keď to bude aj po pol roku zle, tak sa to bude riešiť. Popravde, som rada, naozaj rada, že nám to mliečko dala. Veľmi ju trápi aj skrytý reflux, len vidím, že jej mliečko vráti, dusí sa rozplače a čikúta. Po AR mlieku je to rozdiel 😇

lucka613
7. mar 2023

No naša malá má AR a neboli sme ani na gastro a normálne mi ho predpiše asi záleží aj od lekárky...

lucka613
7. mar 2023

@petka552 áno maximálne 5 tých veľkých pixli