Ako viete kedy máte dokrmovať umelým mliekom?

kikush68
17. júl 2022

Ahojte ako viete kedy dokrmovat dieta? Mam 4 a pol mesacne babatko. Je malo na prsniku, furt dake strajky, byva ale spokojny akoby mu stacilo malo. No niekedy je na prsniku 2 minuty furt sa odtahuje a nemam dobry pocit z toho, ze by sa najedol.. Samozrejme ked nie je spokojny ani po kojeni davam flasu no ani tu nechce ( s cievkou som nemala trpezlivost). Pribera tak normalne teraz pribral za 2 tyzdne 200g. Moja otazka je ako vediet kedy davat umele namiesto materskeho? Ja chcem kojit co najdlhsie ale ma to zmysel so strajkovanim? Ci si to len ruzovo predstavujem ze prejdeme na flasu a umele a bude zrazu jest? Pripadne mam nejake kojenie denne nahradit umelym? Mam pocit ze by mohol jest viac a nechcem ho oberat o jedlo len tym ze kojim

diamond007
17. júl 2022

@kikush68 moc to riešiš... Ak je spokojný nenukaj um... Už je veľký a dokáže papať rychlo

kkovacovak
17. júl 2022

@kikush68 ak má minimálne 5 mokrých plienok za deň tak je v poriadku. V tomto období ale zvyknú mať deti štrajk tak možno preto niekedy odmieta a jeduje sa.

kikush68
autor
17. júl 2022

A ako manu vlastne priberat? Nie je 200g za 2 tyzdne malo?

kkovacovak
17. júl 2022

@kikush68 a ako vieš koľko pribralo za týždeň? K lekárovi sa chodí raz za mesiac a vtedy meria a váži deti. Podľa toho zhodnotí stav. Je zbytočné aby si doma vážila a stresovala koľko pribralo/nepribralo. Dôležité je že má mokré plienky. Ak má minimálne 5 a je spokojné tak by to malo byť v poriadku. Ak ho nakojis a potom opakovane vypije ešte um viac ako 70ml znamená to že máš málo. Ty ale píšeš že nechce. Pravdepodobne to bude len vzdor

emilka_1
17. júl 2022

@kikush68 môže byť nespokojný kvôli tomu, že nieje odgrgnuty? Môj to takto mal.
Inak radím, daj na svoj pocit.
A ak nechce fľašu po nakojení, tak asi má dosť.
Ja som sa vytrapila s prvým, ktorý bol čisto kojeny.
Pri druhom som dostala rozum a začala dokrmovat UM, až tam som zistila, čo to je ozaj plná plienka 🙈
Ja som môjmu dávala večer od nejakých 4 mesiacov fľašu, on až zjapal od hladu, a vždy to vypil celé, postupne som dávala aj cez deň, až ostal uplne na umelom.