Ako si pripravujete umelé mlieko na nočný spánok?

andy48
12. feb 2015

Už nekojím, sme na UM. Vždy si na nočný stolík pripravím krabicu s UM a v termoske prevarenú teplú vodu a počas noci si to pripravím do flašky. Mohla by som mať rovno v termoske pripravené mliečko? Teda by som si ho rovno z tej termosky len naliala do flasky? Dakujem.

lauricka
12. feb 2015

nie, mlieko sa ma spotrebovat do 2 hodin od pripravy, pozri si navod

sense
12. feb 2015

No my sme mali ohrievac, v tom sme mali vodu vo flaske a potom sme pridavali mliecko...ja osobne by som do termosky mliecko nezarabala lebo teple by nemalo byt dlhsie tusim ako dve hodiny...co mozes ale urobit spravit mliecko nechat ho vychladnut dat do chladnicky a pred pouzitim zohriat....

stanislavao
12. feb 2015

@andy48 urcite nie. UM sa nesmie zarobene skladovat. mate to napisane aj na baleni. ja som chodila vzy do kuchyne si zohriat vodu a spravit mlieko. ved to trvalo mozno 2 minutky. alebo to robte tak, ako doteraz. tepla voda v termoske.

natalym
12. feb 2015

A načo? Tých pár sekúnd budeš dlhšie spať?

sam2
12. feb 2015

Ja som si vzdy vecer prevarila vodu v rychlovarnej konvici a v noci som si ju len prihriala a zarobila mliecko 🙂 Vsetko to trvalo nie viac ako 3 min. Ja som to tiez tak skusila s tou termoskou, ze som si do nej zarobila mlieko vecer. Ale ked som ho isla preliat do flasky v noci, tak som sa skoro povracala, ako smrdelo, takze putovalo rovno do umyvadla. To by som mojmu dietatu teda nedala 😀

evka_evka
12. feb 2015

Ja to robim takto v jednej termoske horuca voda v druhej studena.nalejem do flasky. namiesam si teplotu dam prasok a je hotovo

kitty88
12. feb 2015

tiez som mala v termoske prevarenu horucu vodu, v dalsej prevarenu studenu alebo rovno nejaku dojcensku (lucka, drobcek a pod.), zmiesala vo flaske tak, aby mala pozadovanu teplotu, pridala UM a hotovo

nelly004
12. feb 2015

Moje nočné zarábanie trvá asi 15 sekúnd 🙂 Mám ohrievač vody, kde mám vopred namerané množstvo čistej prevarenej vody - čiže 150 ml, ktorá sa udržiava stále na teplote 35 stupňov. Vo flaške mám už nadávkovaných 5 odmieriek sunaru a lyžičku...Keď sa malý zobudí tak len nalejem teplú vodu z ohrievača do flašky, zamiešam a podávam 🙂 Robím to úplne potme /vidím kvôli pouličným lampám 🙂)

mirkava
12. feb 2015

Baby pisu spravne, um sa nesmie prihrievat a skladovat dlhsie ako 2 hod. Ale, ked mal maly mesiac tak sme boli v nemocnici a oni tam mali pripravene vo flaskach um na 24 hodin a stale ho dali len zohriat do mikrovlnky. Takze som sa nestacila cudovat 😞

sahraa79
12. feb 2015

A vás nikdy nenapadlo robit to tak ze skombinujete prevarenu vodu z kanvice a dojcensku vodu z flasky?🙂...ja ked robim 210 ml mlieko tak 150 ml dam detskú vodu lucku a dolehem do 210 vriacu vodu z kanvice🙂

briseovna01
12. feb 2015

my sme mali tiež takto podobne - mala som od večera pripravenú prevarenú vodu v pohári - v noci bola už studená, čerstvo som dala zovrieť trocha vody - konkrétne 60ml vriacej + som doliala do 180ml studenej pripravenej vody a hotovo.

monciky
12. feb 2015

ja mam vzdy vo velkej termoske v kuchyni nachystanu prevarenu vodu, do flasky nalejem potrebne mnozstvo- flasku uzavriem a ked pride cas krmenia, skusim teplotu, ak treba prihriat prihrejem, dodam potrebnu susinu a idem krmit...., trva to asi minutu- maly vzdy vydrzi bez problemov....

zdena12345
13. feb 2015

prevarenu vodu vo flaske a ked treba ohrejeme v mikrovlnke, dame mlieko a je to. ved to je chvilocka. teraz uz ani vodu neprevarame, davame kojenecku rovno z flase do mikrovlnky.

PS: lezali sme v nemocnici a tam mali zarobene mlieko v chladnicke a ked bolo treba supli do mikrovlnky... tiez to nie je podla navodu ale fungovalo🙂

zabina27
13. feb 2015

mame prevarenu vodu v dzbane, nas sa sice uz v noci nebudi, ale ak, tak len prihrejem vodu v mikrovlnke (voda sa zevraj moze, nemali by sa tuky) a pridam mlieko - v DM maju take davkovace, 3 nadobky su tam, pre urychlenie alebo ked niekam ideme, sa tam nadavkuje mlieko - na noc si myslim idealne, vecer si nachystas a len nasypes potom. a inak aj cez den to tak robim, ze prevarenu vodu mam v dzbane, neprevaram a neochladzujem az na jedenie, rano prevarim a na den mame