Ako sa zohrieva kojenecká voda na umelé mlieko?

1. aug 2023

Ahojte idem mať prvé bábätko nemôžem kojit takže bude na UM ako a na koľko stupňov sa zohrieva teda kojenecka voda ? Tu kúpim normálne v obchode a potom len vo fľaške to rozmiešam ? 😅

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
1. aug 2023

Optimalna teplote je 36° C, vyskusas na zapasti co ti nie je horuca alebo studena. Zohrejes v hocicom varnej konvici, v hrnci na sporaku, ohrievacke, vodnom kupeli alebo hoc aj v mikrovlnke

pininka1
1. aug 2023

Kúp si ohrievačku na fľaše, das vodu do fľašky, postavíš do ohrievacky a keď ideš dávať babu, dáš do toho len umelé mlieko, je to rýchle, hlavne v noci

juliacenc
1. aug 2023

Vyskusas na zapasti, ale zbytocne kupujes dojcensku vodu. Mozes aj normalnu z kohutika

petronellla87
1. aug 2023

Najlepsia vec je rychlovarna kanvica ktora ti zohrieva na 40 stupňov, tak je to najrychlejsie. Ked som ju nemala tak som zmiesala Sunar s dojc vodou vo flaske a dala bud do ohrievacky flias alebo do hrnca s horucou vodou zohriat. Potom vyskusat na zapasti ci je ok

andrea_82
1. aug 2023

@juliacenc zalezi, aku maju doma vodu. U nas v obci ma vela ludi este vlastne studne, v ktorych nie je voda vhodna pre novorodencov.

cakanka22
1. aug 2023

Rýchlovarná kanvica, ktorá udržuje teplotu vody na 40 stupňov, bola jedna z najlepších investícií (pre nás)👍 predtým sme ale ohrievali v hrnci alebo ohrievačke, bolo to ale pomalšie..ked sme ohrievali v hrnxi, teplotu sme skúšali teplomerom na potraviny a potom uz len na predlaltie.

veronikaszabova
1. aug 2023

Mame toto https://www.brendon.sk/babymoov-milky-now-hot-w...

Stupne mame nastavene na 40st. Vraj ideal je 37st

anjelikdianka
1. aug 2023

Mám dvojičky a kojiť ich sa mi nepodarilo tak sú na UM.Na začiatku som prevárala dojčenskú vodu a dala horucu vodu do termosky a do druhej flaše vyhladenú prevarenú vodu a keď bolo treba tak som iba zmiešala horucu+studenú vodu pridala um a hotovo.Ale potom som natrafila na rýchlovarnú kanvicu ktorá udržiava teplotu vody a odvtedy ju používám a nedala by som ho za nič.Vodu prevarím a schladí sa na 40 stupnov a iba nalejem vodu do fliaš pridám um a potrasiem a dvojičky maju mlieko do par sekund.

autor
1. aug 2023

@veronikaszabova ci pána čo už nevymyslia 😁😁 ..čiže rovno keď to tam nalejem tu vodu tak mi do fľašky príde taká teplá voda aká má byť ? 🥰

veronikaszabova
1. aug 2023

Ano.
Zasobnik ma objem 1.1 litra, super je samocistenie. Nastavis tlacitkom, voda sa zohreje na 100st a hotovo (davam aj ocot) - preplachnem 2x vtedy.
Za mna uzasna vec, hlavne v noci 🙂

lienka9
1. aug 2023

Kup si ohrievacku.mas tam funkciu udrziavania teploty a ta je presne ta spravna tusim do 40C by mala byt.. a uz len nasypes mlieko 🙂 ocenis aj v noci a na cestach

juliacenc
1. aug 2023

@andrea_82 ano pravda 👍 automaticky som myslela na vodovod.

ahhola
1. aug 2023

Vygoogli bazos mliekostroj🧂

ropucha6
2. aug 2023

@veronikaszabova aj my to mame, najlepsia investicia 🙂 autorka, s tymto vobec nepotrebujes kojenecku vodu, nalejes z kohutika, prevari sa a zohreje na teplotu, aku chces.

autor
2. aug 2023

@ropucha6 takze nemusim kupovať kojenecku vodu vôbec ?

autor
2. aug 2023

@veronikaszabova ďakujem veľmi pekne takže nemusím kupovať kojenecku vodu vôbec s týmto prístrojom ?

veronikaszabova
2. aug 2023

Ja davam kojenecku, ked sme doma (dedina). U nasich (mesto) davam z vodovodu

autor
2. aug 2023

@veronikaszabova a nemôže sa teda nič stať keď dám z vodovodu ? 🙂

ropucha6
2. aug 2023

My sme na dedine, ale mame dobru vodu plus sa normalne prevari. Kojenecku davam, ked sme prec z domua teraz uz aj na pitie a na prikrmy.

veronikaszabova
2. aug 2023

Nie

evickuska
6. aug 2023

Ja mam teplomer stal asi 6 € z netu a vzdy na 42 stupnov a kym to nachystam ma akurat 40. Nad vraj stracia tie nutricne hodnoty v moc horucej ci naopak moc studenej 🤷‍♀️

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz