Ako pripravujete Kendamil?

14. jún 2022

Prosím vás,
Ako pripravujete kendamil mliečko?
I v ohrievači na 37°?
Pretože v popisoch píšu, prevariť v kanvici a nechať iba minimálnych pár minut ochladiť zarobit hned s práškom také horuce a potom schladiť na teplotu aku potrebujeme (37).

V noci ako pripravujete takéto mlieko?
Ďakujem za pomoc

klip0
14. jún 2022

Dojčenskú vodu ohrejem na 37C, pridám mlieko, pretrepem a pije

autor
14. jún 2022

@klip0 plánujem to robiť v ohrievači ale precitala som priamo na obale takto B)

zojanka
14. jún 2022

Žiadna veda. Zohrej vodu na 37-38°C (v mikrovlnke, hrnci, kanvici, ohrievačke,...) a keď bude teplá nasyp do nej umelé mlieko a zamiešaj. Skús či nieje veľmi teplá a hotovo.
Pokiaľ nekupuješ dojčenskú vodu tak je dobré aspoň zo začiatku používať prevarenú kohútikovú (ráno si prevar a cez deň potom zohrej).

klip0
14. jún 2022

Tak v ohrievači zohrej fľašku s vodou a keď bude tepla pridaj prášok

elis248
14. jún 2022

Tak po anglicky tam píšu, že máš uvariť vodu a nechať ju vychladnúť 30 minút a potom pridať mlieko/prášok. V slovenskom návode je uvariť vodu, nechať 10 minút vychladnúť, pridať mlieko/prášok a potom zase nechať vychladnúť. A teraz sa z toho vysomáriť🤦

klip0
14. jún 2022

Hlavne to nezarábaj s vodou teplejšou ako 45C lebo to mlieko znehodnotis

elis248
14. jún 2022

@klip0 áno, rozumnejšie je vodu ochladiť na už tak akurát teplé na pitie, pridať prášok, pretrepať a hneď dať piť. Tak sa to väčšinou robieva.

nikpa
14. jún 2022

Fľašu s vodou na 15 sekúnd do mikrovlnky, nasypem mlieko, pretrepem a je to 😄 každá máme iný systém, ja mám odskúšané toto, viem že voda je vtedy akurát zohriata a pripravena na pitie.

petamich
14. jún 2022

my presne tak isto ako @nikpa

autor
16. jún 2022

@elis248 vsak prave. Ze neviem kto to preklada, ked kazdy inak pise

autor
16. jún 2022

@klip0 no prave, ze toto ovladam. Ale v popise tu pisu nieco ine 🙂

beata_k
16. jún 2022

V noci mi normalne voda stala v ohrievaci. Ci myslis, ze voda vie, ci stoji 10 minu, 30 minut alebo 3 hodiny?

autor
16. jún 2022

@beata_k nie, ale asi sa nerozumieme na kendamile pisu prevarenu vodu nechat odstat MAXIMALNE 10MIN. Ved pochopiteľne ze ta voda by mala stale min 80°.
Takze preto sa pytam. Ze co to je aj po anglicky píšu podobne. Preto tu píšem že ved hadam sa nemá do takeho horuceho robit...
Inak viem ako sa zarabaju UM 🙂.

nikushik12345
17. jún 2022

Ja prevarím vodu nechám vychladiť a tak spravím a v noci mám normálne v ohrievače fľašu s vodou a keď mala vstane len dám predok do fľaše s vodou a tak jej dam