Ako odučiť dieťa od umelého mlieka?

kristina28918
5. nov 2022

Ahojte mamičky.
Aké máte skúsenosti s oducanim dieťaťa od UM? Moja 1.5r dcéra pije cca 6mesiacov mlieko iba pred spaním 120ml. Chcela by som ju to oducit uplne. Ako sa vám to podarilo?
Ďakujem

mediana
5. nov 2022

My sme teraz prestali, 22 mesiacov. Videla som, že keď bola riadne najedena, tak nevypila ani mlieko, tak som dbala, aby bola plná (väčšinou krupica). A normálne som nedala ( aj ona sama občas povedala ze nie). Asi 2 dni sa pýtala na mliečko, povedala som ze nie je. Ale chapem, že asi každé dieťa je iné, my zas riešime oducanie od dudla na spanie, ale asi to nebude také jednoduché 😃

4stanka4
5. nov 2022

Moja ma 2r a 2m a mlieko musí byť. Počkám kým jej vyjdu ešte posledné stoličky a seknem s tým lebo sa budí na mlieko aj v noci 1x. Teraz som jej dala vodu a mi hovorí nie vodu nechcem, mlieko piť. Raz sme skúsili nedať jej ale zbytočne sa len zobudila a hysak neskutočný. Istý čas už aj prespala celú noc..en tie zuby sú u nás boj, o každom musíme vedieť 😞

nikpa
5. nov 2022

@kristina28918 ma to zrejme ako asociáciu mlieko a večerny spánok. Môže mať potom problém so zaspavanim. Oducis len tak, že nedáš a ponúknes niečo iné pred spaním. Ale asi bude protestovat, bude jej to chýbať. Nerozumiem prečo to chces urobiť. Čo je na tom, že 1,5 ročné dieťa pije mlieko pred spaním?

tanuuulka
5. nov 2022

ja mám dve deti, 4,5r a 3r a neodúčam od mlieka večer, ja som rada, že pijú. síce už normálne 3,5%, ale budem rada, keď aj do 10r budú piť, veď mliečna zložka je pre deti potrebná

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macikovaiveta
6. nov 2022

@kristina28918 Neodučat, buďte rada, že ho chce, sama prestane.

zuzuliennka1
6. nov 2022

@kristina28918 skus to mlieko postupne riedit a neskor dat len vodu.

mogaa
6. nov 2022

no miesto UM môžeš urobiť kakao do flaše(z normálneho mlieka) alebo redšiu krupicu do flaše