Ako nahradiť umelé mliečko?

verronicka
20. nov 2012

Ahojte maminky, mame 7mes. a zacal mi odmietat pit mliecko pijeme Nutrilon uz od jeho 3mes. Moze to byt tym, ze prikrmy mu chutia asi viac tak preto? Popapa vsetko co mu uvarim. Mliecko vypije len pred spanim 150-180ml v noci 2x po 120ml. Rano este zvladne 120-150ml to je vsetko. To je dokopy max. cca 600ml za den...neni to malo???? Ako nahradim mliecko, jogurty ziadne este nepapal, ani neviem ci by mohol 🙂 poradte...dakujem

alex137
20. nov 2012

Ahoj, to nie je vobec tak malo, jogurty mozes dat ale najprv len biele. A kedze papate uz prikrmy, tak dostatok tekutin.

m.i.r.i
20. nov 2012

@verronicka mne sa nezda, ze je to malo....ja si uz nepamatam presne, ale nas v 7 mesiacoch uz bol tiez len na UM a nemyslim, ze vypil denne viac ako 600ml..lebo vtedy uz mal 2 prikrmy miesto mlieka..a tak mal mlieko rano, na obed a vecer pred spanim, 2x mal uz prikm medzitym..a viac ako 200ml na jeden raz mi urcite nevypil..my sme v noci spali celu noc takze vtedy nepil nic..teda denna davka urcite bola tiez tak maximalne to co pises ty..a vobec som sa nad tym nepozastavovala..kedze uz papal ovocie, zeleninku, masko...ja som jogurty veru este v tom obdobi nedavala..

verronicka
autor
20. nov 2012

@m.i.r.i @alex137 a kedy ste zacali davat jogurty? no mozno to neni malo, lebo sa mi budi v noci a vtedy pije,inak by toho moc nevypil 😀 to co som pisala ze vypije pred spanim 150-180ml je skor vzacnost malokedy to vypije vsetko...a tekutiny hmm, tiez nic moc nevypije ani vodu, ani caje rozne. Kolko by mal vypit tych tekutin? ledva zvladne malu flasticku za den c.j. 120ml

nadula01
20. nov 2012

@verronicka moja Sofia papala uz aj biele jogurty v tom case a urcite to nie je malo mliecka,co vypije!

alex137
20. nov 2012

nasi uz jogurtiky vo veku tvojho dietatka jedli ale nedavala som danone ale zvolensky a sabi a cajik radsej nie, vsetky su zamerane na travenie a nasi potom hnackovali, takze voda a potom som skusila aj roibos, ten im chuti ale mne teda doteraz nie a este jablckovu šťavu riedenú vodou

cadulka2908
20. nov 2012

Ahoj, ja mám skoro osemmesačného syna a tiež papá mliečko Nutrilon len ráno,večer a v noci, cez deň mu vôbec nechutí. Odkedy mlskol iné príchute mlieko je na druhom mieste. Ale som rada, že ho aspoň vypije. Cez deň papá pribináčika, polievočky, výživky, banániky alebo trené jablko s piškótami a čaj pije už od narodenia. Už mu dávam aj chlebík s maslom a šunkou.

klincek
20. nov 2012

jogurt uz urcite moze, a ani toho mlieka sa mi nezda malo..ale ak myslis, ze by ho mal pit viac, skus zmenit znacku. napr. Sunar chuti ovela lepsie 🙂
no a ak ani to nezaberie, tak mu mnozstvo mliecka asi staci. pokial pekne rastie, pribera a inak dobre papa, nie je sa coho bat. porad sa pripadne aj s pediatrom.

verronicka
autor
21. nov 2012

@klincek no praveze menit znacku by som nechcela, ked ho pije ped spanim a rano...myslim ze tam neni problem v mliecku...to by ho odmietal uplne si myslim 😉
@cadulka2908 @nadula01 Ako pisete viacere vraj je to OK take mnozstvo mliecka, tak som pokojnejsia...lebo pribera pekne v 7mes. ma takmer 9,5kg 72cm co je vraj dost 😀 tak dakujem za rady vsetkym 🙂