Ako dokrmovať umelým mliekom, keď materské nestačí?

oblivian
5. dec 2015

Ahojte,
mojej dcére nestačí materské mlieko. Ak už musí ťažšie sať, začne plakať, odťahuje sa a je nahnevaná.
Začala som ju preto kŕmiť umelým mliekom z fľašky. Na fľašu bola zvyknutá, lebo študujem externe, tak kým som bola v škole, manžel jej dával mliečko z fľaše (najprv odsaté MM, potom keď ho nebolo dosť, keďže som si už nevedela odsať, tak UM).
Na fľaši je maličká diera, ale aj tak z nej ide mliečko ľahšie, ako z prsníka.
Neviem ale, ako by som malú mala prikrmovať. Je hladná každé 2 hodiny cez deň, večer papá o 9-tej, potom "nasilu" ju nakŕmim o polnoci a spí ráno do 4/5/6/7-mej, kedy ako. Vždy ju dávam na prsník, ale cez deň s tým má niekedy problém, tak jej dám ešte aj UM z fľaše. Ale zakaždým vypije iné množstvo mlieka - podľa toho, koľko si predtým vypije toho materského...
Ako by som ju mala kŕmiť, aby som jej dávala dosť - ani menej, ani viac, ako potrebuje?
Ako ste to riešili vy, ak ste mali podobný problém?
Ďakujem za každú radu!
A ešte by som pridala, že pijem dosť, jem dosť, snažím sa piť a jesť veľa takých vecí, ktoré podporujú tvorbu mlieka; pijem čaj na kojenie, beriem senovku a benedikt; dcérka sa vie pekne prisať, ale keď jej mliečko neide tak, ako si predstavuje, tak po čase už nesaje tak, ako by mala...

oblivian
autor
5. dec 2015

* ešte by som chcela dodať, že toto u nás trvá už od konca 2. mesiaca a teraz má malá 4 mesiace a 2 týždne... a teraz som dostala aj menštruáciu - bude to ešte horšie? :(

ukulela
6. dec 2015

ja by som asi striedala - jedno krmenie prsnik, druhe cele flasa. alebo menej casto flasu,no cele krmenie. apodlanavodu - celu davku. ja som takto par dni davala posledne vecerne krmenie flasu, lebo cez den doslova "slopal" kazde dve hodky z prsa a posledne krmenie som mala pocit, ze to je uz vzduch. tak par dni mal um, kym sme sa nejako zrezimovali opat.
a po ms som v pohode kojila dalej.

zuzca30
3. jan 2016

Podla toho, co pises sa mi zda, ze flaska jej je pohodlnejsia🙂 V 4tom mesiaci, uz by mohla pit aj z flasky s dvoma dierkami.
Ale samozrejme, ak chces prioritne dojcit, musite asi trosku pobojovat. Ja by som ju nadojcila a ak by bola nadalej nepokojna, dala by som jej 30-60 ml umeleho mliecka, A postupne uvidis, ci to vypije alebo nie. Vecer by som jej dala asi len umele mliecko, aby sa zasytila a dlhsie spinkala. Pripadne, ak sa v noci prebudi, by som ju nadojcila. Kazde dieta je ine, neexistuje rovnaky meter. Ale snazila som sa aspon podelit o moju skusenost.