Ako dlho pili vaše deti umelé mlieko?

12. aug 2024

Ahojte, dokedy vaše deti pili umelé mlieko ? Mám 3,5r dcéru a ráno po zobudení ešte stále pýta. Potom aj normálne raňajkuje, stravu má pestrú.
Dokedy chceli piť UM vaše deti ?

biglovemom
12. aug 2024

Do 2r kym nesla do jasiel

duppka13
12. aug 2024

Do 2 rokov UM a potom normalne mlieko, teraz ma 2.5 a pytam sa jej ci chce, ked chce jej dam pred spanim. To je tak 2-3 x za tyzden, zalezi aj od toho aku mala veceru

jesenzima
12. aug 2024

Moje nepili nikdy, muzova sestra dávala do 4 rokov..

martul
12. aug 2024

všetky skončili s UM keď mali rok. Stravu mali pestrú, nepotrebovali mlieko. Keď chceli, tak si dali 3,5% kravské.

lenuska9999
12. aug 2024

Do roka. Potom už normálne mlieko

leona45
12. aug 2024

Umelé do 1 roka potom kravské

lucia13022023
12. aug 2024

Syn má 1,5 roka a ešte pije pred spaním. Nevidím dôvod mu ho brať alebo meniť za kravské

petronellla87
12. aug 2024

Do 16 mesiacov

amonet
12. aug 2024

do 2r

snehulak77
12. aug 2024

Syn má 3 roky, pred spaním dávam UM, nepresli sme na obyčajne mlieko, pretože po otvorení sa má čerstvé mlieko spotrebovať do 24 hodín. On za 24 hodín liter nevypije, u nás mlieko moc nepijeme, takže by som ho musela vyliať. UM je pre mňa pohoda, že zarobím vo vode, nemusím riešiť, kedy som otvorila krabicu. Keby aj nepil deň dva a potom zase, tak susenemu sa nič nestane. Čerstvé nevydrží... Za mňa takto

luliu
12. aug 2024

Môj syn píl mlieko veľmi dlho, on bol slaby jedák, nechcel jest, takže som mu dlho dávala UM, cca do 4 rokov, potom píl kravské, ale ty kľudne môžeš prejsť na 3,5 % plnotučné mlieko.

anavixy
12. aug 2024

Znama dava este 5 rocnej, kazde rano. Neviem ci sa pytas preto, ze by si radsej presla na kravske alebo to uplne zrusila, no za mna nech pije dokedy chce.

klarik707
12. aug 2024

do roka, potom sme mlieko zrusili, vsak uz mala vtedy zavedene vsetky prikrmy, tak mi neprislo nutne, aby pomedzi to este pila mlieko z flasky.

autor
12. aug 2024

@anavixy pýtam sa v podstate pre zaujímavosť a uistenie že aj iné staršie deti ešte pijú mlieko. Nejak nutne rušiť nechcem. Skôr som za možnosť nech dieťa prestane chcieť samé.
Ale teda neviem či prestane chcieť o týždeň alebo či je šanca že bude chcieť aj v 7 rokoch 😅

luliu
12. aug 2024

Môj píl aj v 7 rokoch 🤣

autor
12. aug 2024

@luliu umelé mlieko? A z fľašky ? A ako prestal ?

beata_k
12. aug 2024

V zase je to jedno do kedy, ale tak hadam 3,5 rocne uz pije to mlieko z pohara a nie z flase. ( s cumlikom?)

autor
12. aug 2024

@beata_k pije z fľašky s cumlikom, ešte v posteli polospiace.
Inak cez deň samozrejme pije všetko z pohára, vonku z normálnej fľaše

beata_k
12. aug 2024

A je to nutne mu to davat polospiacemu? Dala by som pohar s naustkom. 3,5 rocne a cumel uz podla mna k sebe nepasuje.

luliu
12. aug 2024

To nie, v tom veku už kravské z pohara

autor
13. aug 2024

@luliu jaj tak kravské z pohára si nalejem aj ja v 28r 😁 myslela som umelé

autor
13. aug 2024

@beata_k nieje ale budí sa tak že ešte v polospánku začne pýtať mlieko. Tak ideme spraviť a donesieme do postele. Niekedy potom ešte zaspí na chvíľu, niekedy už vstane a ide sa hrať.

rivini
13. aug 2024

Moje dieta ma 2,5 roka, po veceri este vypije 120 ml UM. Pediatricka mi povedala, ze UM je ok, pokial je doplnkom stravy, nie nahradou niektoreho jedla (ranajok, obeda…). Dolezite je tiez vycistit po UM vzdy zuby, kedze obsahuje cukry. UM je stravitelnejsie ako kravske mlieko, mojmu dietatu vsak uz postupne zriedujem vodou a verim, ze mu prestane chutit. Tiez mu ho ponukam v pohari, nie vo flasi. Ak ti normalne zje ranajky, velka drama to nieje, skodlive je, ak to mlieko stale pije z flase (vznikaju z toho tzv. kazy zo satia).

rivini
13. aug 2024

Tak jej ho prines v pohari. To UM samo o sebe nie je taky problem, skor ten zvyk, ze 3,5 rocne dieta este v polospanku saje z flase. Velmi sa z toho kazia zuby a dieta neoddeluje spankovu kulturu a kulturu jedla. Mojmu dietatu tiez nejako nutne nevyradujem UM, kym ho ziada a normalne predtym jedlo, no z flase uz nedavam. A uz vobec nie v posteli. Vela zien pise, ze detom davali dlho UM, lebo boli slabi jedaci. No umele mlieko je ako kompletne Menu, az sa cudujem, ze ti zje ranajky. Pred jedlom som UM nikdy nedavala, asi by som tiez mala slabeho jedaka 😂.

evickuska
15. aug 2024

@leona45 a to si dala napr. len na veceru flasku prihriateho mlieka?

leona45
16. aug 2024

@evickuska aj kasu som dávala

evickuska
16. aug 2024

@leona45 premyslam ci neskusit uz normalne a zahustit ho kasou iba a dat vypit a aku kasu?