Ako často meniť UM?

mon1806
24. apr 2022

Baby otázka mame ukončené 2 TT ani jedno mlieko nám nesedí, Hipp bolesti brucha, babylove z neho tak blinkala až sa mi dusila boli sme na pohotovosti, doktorka predpísala bebu ár neblinka ale zapeka nekakali sme 2 dní odkedy ho vlastne pijeme strašne sa puci je nespokojná, už sa bojím tak často meniť mlieka co mam. Robiť?

januska20
24. apr 2022

@mon1806 dávaš aj probiotiká ?

minyminy
24. apr 2022

@mon1806 aj my sme vymenili 2 zatial ..a ma zihlavku,tak sa obavam ci to nie je z Um. mliecka. . Mozno tiez budene zase musiet menit :/

mon1806
autor
24. apr 2022

Áno dávame BIOGAIU každý deň 5 kvapiek plus do každého mliečka espumisan

maj_mik
24. apr 2022

@mon1806 Beba malého tiež zapekala, neodporúča sa meniť skôr ako po 2 týždňoch… Malému to prešlo, Bebu začal tolerovať. Dovtedy som pomáhala cvičením nožičiek a v nutných prípadoch dala rúrku. Časté menenie mlieka vie tiež narobiť šarapatu… A u nás bol veľký problém aj espumisan a tieto “pomocné kvapky”, strašne ho po nich bolievalo brucho, keď sme ich vysadili bolo lepšie.

lorin29
24. apr 2022

@mon1806 no tak s týmto mam bohaté skúsenosti.... Doktorka malej pomenil XY mliek až som sa nasrala a dala jej hipp 1 BIO combiotic..... Naša malá strašne koliky do 4 mesiaca a grcala aj 2 hodiny po jedle.. Lenze to grcanie (tzv reflux) bábätko ma len dočasne... Ja by som jej na tvojom mieste AR mlieka nedávala... Otrasne zapekaju.. A čo sa týka probiotik... Keď už tak probio maxik alebo hocijaké iné s bio gaiou niesom jediná ktorá má zlé skúsenosti už by som ju malej nikdy nedala.... A asi vám predpísala aj vigantol tak ten tiež nieje dobrý.. Skôr devit alebo od jamieson... Veľmi si pochvaľujú pri takýchto problémoch Bebu sensitive.. Lenze treba mať bábätko na tom mlieku minimálne 3 týždne aby si videla ci jej sedí... Zo začiatku bude mať z každého mlieka niečo 🙂

mon1806
autor
24. apr 2022

ciže mam ostat na tej hnusnej BEBE ? nemam ani skusit znova zmenit ? chcela som este kendamil skusit ale asi to necham do stredy lebo tak cely vikend nekakat tiež nic moc

lorin29
24. apr 2022

@mon1806 koľko je už na bebe?
(za mňa sú ar mlieka otras pretože hrozne zapekaju niektoré detičky )

mon1806
autor
24. apr 2022

@lorin29 od piatku večera sme na BEBE

lorin29
24. apr 2022

@mon1806 no tak to si brusko ešte nezvyklo...ja by som zatiaľ nemenila a ak sa to nezlepší tak by som zmenila ale nie za ARkove...Ak by grckala tak radšej podložiť matrac a po kŕmení nosiť 20minut

mon1806
autor
24. apr 2022

@lorin29 mame podlozeny a aj sa nosime ...no nic este uvidime ci sa vykaka a podla toho

lorin29
24. apr 2022

@mon1806 ak by si už videla ze sa trápi moc tým bruskom tak použi rektalnu rúrku ak nemáš tak teplomer... Naša ma 7 mesiacov a ešte doteraz si semtam vygrcne🙂
Je to boj sa trafiť do mliečka správneho ktoré bude sedieť dieťatku

ivka21
24. apr 2022

@mon1806 a koľko ma malicka? Ono zo začiatku mavaju detičky koliky (bolesti bruška) a môžeš to pripisovať mliecku.skor by som skúsila kvapky na kolíku. Ja som som dávala od 5 m nutrilon AR a nemám sním žiadny problém nezapeka malého. A mne tiež grcka od narodenia a po tomto AR sa to zlepšilo lebo som menila aj 5 bodyniek denne.

mon1806
autor
24. apr 2022

Mala ma len dva týždne preto sa toho bojím ze znova meniť lebo za tie páru dni sme pre skúšali už 3 značky teraz sme na 3 co nám predpísala lekárka tu bebu kvôli tomu zvracaniu a duseniu

ivka21
24. apr 2022

@mon1806 ja by som nechala teda tu bébu AR a nejaké kvapky na bruško nám pomáhali balonix med.

mon1806
autor
24. apr 2022

Snáď sa vykaka no a uvidím do stredy ze co, kvapky dávame aj probiotika aj na prdiky

snehulak77
24. apr 2022

My dávame malému sunar AR, je proti zápche. Ani raz zápchu nemal, kakal z neho od začiatku pekne. Ale nájsť vhodné UM, to je fakt umenie. Mali sme aj francúzske mlieko, to znášal veľmi dobre, len bolo také riedke, že sme museli prejsť na AR, ale FR mlieko mali výpadok, tak sme skončili na Sunare AR. A spokojnosť. Ale čo sadne jednému, druhému nemusí, no...

snehulak77
24. apr 2022

A inak, neviem, či si skúsila. Ale keď mal náš zastavené prdiky, tak pomáhalo teplé na bruško. Kúpili sme taky vankúšik V DM a aj sa hneď upokojil vždy.

happymom16
27. apr 2022

@mon1806 skúste Loulouku, je tiež organické bio ako kendamil, ale vyrába sa vo Švajčiarsku . Nám len toto ponohlo, tiež malého zapekalo, grckal...

mareri
1. máj 2022

ja som nemenila a až do 3 rokov mi dvera pila sunar