Aké mlieko mám dávať popri dojčení synovi, ktorý sa narodil v 36. týždni?

linki90
23. júl 2020

Dobry den prosim Vas potrebujem poradit maly ma 3 tyzdne predcasne narodeny v 36 tyzdni doteraz ho kojim cez den spi ako tak dobre rano nevie spat place ,vecer a v noci je to katastrofa tuto noc nic nespal budil sa kazdych 5-10 min ked som ho ulozila,po nakrmeni z prsnika zaspi pri prsniku pije velmi aj z oboch niekedy mam pocit ze mu nestaci moje mlieko,dojcila som ho asi 15 min potom sam vypluje bradavku a zaspi dam ho odgrgnut potom do postielky a bud otvory oci a place alebo spi dalej v lepsom pripade a zaspi tak na 10 min a potom sa zobudi s placom nervozny rozhadzuje rukami paste zatina vezmem ho na ruky a hned ide k prsu cize asi je znova hlady dam mu prso to len ustami olizuje bradavku trva aj 5 min kym sa pricucne aj to medzi tym place krici tak neviem potom sa naje nakoniec a zas dokola som zufala uz nevyspata ,poradite co robit?ake mlieko teda dokrmovat?odsala som si asi 20 min po krmeni 40ml a to hned stiahol z flasky,takze si myslim ze prsnik mu je malo ,laktacnej som pisala bohuzila prist nevie kedze je v 8 mesiaci dake rady dakujem

syslik81
23. júl 2020

neskusala si odsat tu prvu cast a dat mu az hustejsie mlieko co ide za tym? nevzdala by som to s dojcenim a nenahradzovala s um ... skus najst inu laktacnu ...

elizuella
23. júl 2020

@linki90 je normalne, ze take male dieta nespi v noci a furt na prse. Ako ja nie som daka kohoholicka, ale moje dieymta bolo to iste. Ani cez den nepospalo.

nikpa
23. júl 2020

@linki90 ked mas dosť mlieka a začneš prikrmovat to je istá cesta ako o mlieko postupne prísť. Začne ti menej ťahať, bude sa menej tvoriť a zvykne si na fľašu, môže sa stať ze prsník bude úplne odmietat. Ale chápem ta, za každu cenu siliť kojenie ked si uz z toho na prášky tiež nie je cesta. Skus inú laktacnu a ak nepomôže, daj UM, aké je jedno ked nema žiadne alergie, volake klasické si vyber, je ich dosť. Jedno z tych lepších určite Kendamil.

nickpick
23. júl 2020

@linki90 ja by som skusila zistit kolko si realne vytiahne z jedneho prsnika, bud ho odvaz pred a po, alebo si skus kompletne odsat prsnik, aby si mala predstavu ci ma dost, vidis a pocujes ci preglga, ci sa len hra s bradavkou? cika/kaka pravidelne/dost? tym castym prikladanim a kojenim by sa ti produkcia mala zvysit, jeho spravanie mozno nie je o tom, ze je hladny, len sa chce upokojovat na prse, kojit by sa malo na poziadanie, ale zase nie nonstop, mal by mat aspon hodinu dve pauzu, vela zien supne v takomto pripade dieta do satky, to ich zvykne upokojit...

katkaseiner
23. júl 2020

Dceru som kojila do 2 rokov... od 10 mesiacov uz len v noci... ta mala dokazala byt aj 35x hore a to nezartujem... bola som chodiaca mrtvola...
U nas pomohlo ze sme kupili vacsiu postielku, prisunuli ju k mojej strane a medzi nas som dala vankus na kojenie... ked sa zobudila, zdvihla som tricko, odtiahla vankus a spala dalej... toto ma fakt zachranilo...drzim palce, kojenie je krasne, ale neuveritelne unavne.

janettdamian
23. júl 2020

Je možné, že vytiahne iba predné mlieko, ktoré ide ľahšie a je menej sýte. Ale môže byť aj to, že predsa má veľmi maličký žalúdoček a musí papať častejšie, ale zas nie každých 10-15 minút. Možno si ešte potrebuje znova odgrgnúť. Alebo proste chce spať pri tebe. Umelé mlieko by som vôbec ešte neriešila v tvojom prípade. Ak odstriekané tak nie dávať flaškou. To ti pokazí dojčenie pri tak maličkom bábätku.

janettdamian
23. júl 2020

ešte som zabudla, ak veľa odgrguje, alebo ťahá iba predné mlieko treba skontrolovať či sa správne prisáva, prípadne má v poriadku uzdičku pod jazykom?

whatever1
23. júl 2020

@linki90 Ja som dcere začala dávať Nutrilon keď mala mesiac, najprv som ju nakojila a keď sa dcéra začala jedovat (kojila som takmer nonstop, mlieko sa mi nestíhalo tvoriť) tak som jej ponúkla fľašku a stiahla ju uplne celú ako nič a prvý krát spala aspoň 3 hodiny. Dávala som jej um 1x denne a nebol žiaden problém, kojím dodnes, dcéra bude mať 2roky.

majka176
23. júl 2020

Podľa toho čo píšeš, myslím že máš dosť mlieka, také malé bábo toho mlieka až tak veľa nevypije. Skôr sa mi zda, že sa dosť nenapapa, lebo zaspí. 15 minút je krátky čas aby sa najedol. Keď zaspí na prsniku, treba ho budiť aby ďalej papal. Také malé bábätká zaspia pri jedeni, lebo sa rýchlo unavia, navyše nemajú taký silný ťah, preto im to trvá dlho, kým sa nejedia. Môj syn má mesiac, a papa minimálne 30 minút, keď bol menší tak aj dlhšie, ked zaspáva, tak ho budím aby papal a nespal. Tiež sa stane že po 10 - 15 minútach zaspí na prsniku, po pár minútach sa zobudí že je hladný, lebo sa dobre nenajedol. Ale keď papa minimálne polhodinu, tak vydrží a pospi 2 - 3 hodiny.
Moja rada je: skús ho budiť pri jedeni aby papal čo najdlhšie, resp. po 15 min. daj odgrgnut, a priložiť znova. Pretože po 10 - 15 minútach také malé bábo nebude dosť napapane. Určite by som zatiaľ nedokrmovala, prikladanim sa zvyšuje produkcia mlieka.
Držím palce 🙂

777januska777
23. júl 2020

Tvoje dieťa sa správa úplne normálne. Ja som svojho prvého kojila skoro stále aj každú pol hodinu som ho mala na prsníku. On sa upokojoval na prsníku. Druhého zas tak často na prsníku nemám, ale zas ho mám skoro stále pri sebe alebo na rukách. Každé dieťa je iné a každé sa upokojuje inak. Nie každé dieťa je také, že keď sa naje, tak ho odložíš a ono si kľudne bude spať. Niektoré deti potrebujú prsník viac, niektoré sa zas radi hojdaju, niektoré zas potrebujú byť nalepené na mame a podobne. Chápem, že si unavená, ale tak si skús vždy keď sa dá oddýchnuť, spi keď spí dieťa a podobne. Len prosím ťa nevymýšľaj s nejakým umelým mliekom a podobne, keď to nepotrebuješ.

linki90
autor
23. júl 2020

@majka176 ja ho aj budim aby papal dokonca stlacam prsnik aby si potiahol tak potiahne vzdy ked stlacim lenze on spi odgrgne si po nakojeni a to nie vzdy teraz spi napr,uz hodinu

linki90
autor
23. júl 2020

@nickpick no ked som odsala tak 40ml ale to z oboch prs nemam sancu odsat ked zacne revat a musim ist za nim takze realne neviem kolko ma z jedneho prsa,a takych 6 -7 plienok sa minie,odgrgne si nie vzdy iked ho drzim masirujem chrbatik ,a preglga pocujem len ked zaspi tak ho budim a nic stlacam prsnik vtedy potiahne a papa ,raz tahal 40 min a aj tak sa zobudil a chcel znovu tak neviem fakt

nickpick
23. júl 2020

@linki90 tych 6-7 plienok vyzera dobre, myslim ze priemer je 5-8 denne, to znamena, ze napapany by mal byt dost, keby bol hladny tak by nonstop plakal, 3 tyzdnove babo sa este stale aklimatizuje a veci sa menia kazdy tyzden, ak pojdete teraz k Dr tak ho odvazi a ak bude prirastok vahy slusny urcite nemas problem s mliekom, moze tam byt problem s odgrgnutim lebo niekedy to trva dost dlho alebo sa nepodari vobec, skus striedat polohy v akych kojis, aj prsia si trosku oddychnu, nebudu zatazovane len z jedneho uhla, a treba spat zaroven s babom, tieto prve tyzdne su niektore babatka doslova nalepene na mamach, nie vsetky su take kludne ze po napaoani 2 hodiny pospia same v postielke, veci sa budu stale menit a coskoro si najdete system ktory vam bude obom vyhovovat...

heln
23. júl 2020

Ahoj, moj sa narodil v 38.tt, ale povedali, ze zodpoveda 36.tt, takze bol aj trosku drobnejsi. Moj bol uz v porodnici nespokojny s kojenim, takze odporucili dokrmovat. Nakojim a ked je nespokojny dokrmim. Uz v porodnici dali na vyber mlieko, zvolila som Nutrilon HA. Este pises, ze ti aj 5 minut oblizuje bradavku, kym sa pricucne. Vidim v tom trochu nespravny sposob prisatia. Takze na tom by som odporucila popracovat. A hlavne sa nestresuj, nakoj kolko pojde a ked bude treba, tak dokrm. Dolezite je, aby babo priberalo. Medzitym sa snaz podporit tvorbu mlieka - melta, vinea, zaprazkove polievky - rascova s vajcom....