Aké mliečko pre 11 mesačné dieťa s refluxom?

evelin04
15. feb 2012

Zdravím vás,
chcela by som poradiť.Moja dcérka Emmka bude mat 11 mesiacov. Od asi 2 týž. / to sme sa kojili/ papáme Nutrilon AR -mame reflux. Vraj to mliečko predpisujú len do 1 roka, ale mám pocit že my do nemáme lepšie....len horšie / ten reflux/ ....15.3. ideme na vyšetrenie. Vraj mame 2 týž pred vyšetrením mliečko /AR/ vysadiť a dať obyčajný Nutrilon. Príde mi ale veľmi drahý. Tak by ma zaujímalo čo mi viete poradiť, aké mliečko vyskúšať a či má niekto skúsenosti aj s ploským 😒 😒 Babilonom??? Budem vám povďačná... Eva
😒

viki2912
15. feb 2012

no my sme mali reflux,presiel v 7 mesiaci...teraz ked ma mala rok,uzivame normalny nutrilon,zial aj ked je drahy...ja byt tebou ,uzivam normal nutrilon a zahustujem to nutritonom,ten nie je az taky tazky na zaludocek ako nutrilon AR. nam ale nutrilon ar velmi pomohol.ja kojim a papa aj mutrilon normalny.takze tebe odporucam pred vysetrenim papat normalny nutrilon a trosku to zahusti nutritonom...vsetky mliecka su drahe,s tym nic nespravis.

evelin04
autor
15. feb 2012

@viki2912 Vieš mne príde už Emmka veľká a niektoré maminky dávajú už OBYČAJNE MLIEKO, tak mám pocit, že BEBA, HAMI...ale niektoré iné by jej nevadili.... Lebo Nutrilon je stále najdrahši....
Pri prvej dcere / 8 rok/ som dávala Bebu a v pohode to bolo.... no sama neviem.....
..ale aj tak ďakujem...

viki2912
15. feb 2012

@evelin04 mne lekarka povedala,ze obycajne mlieko po 2 rokoch podavat az.

evelin04
autor
15. feb 2012

..to je jasné ani ja by som ho nedávala...ja len konštatujem, že väčšie dieťa už nemusí mať....až také mliečko...

alecka
15. feb 2012

@evelin04 ja si myslim, ze na tie 2 tyzdne by si mala davat obycajny nutrilon, ked tuto znacku mala dobre znasa. kolko minies 1-2 skatule? ide predsa len o to vysetrenie- aby sa 2 tyzdne pred nim nepodavalo antirefluxne mlieko. a v ziadnom pripade nezahustoat nutritonom- to je to iste ako by si davala ar-kove.po vysetreni, ak ti uz odporucia podavat nie ar mlieko, mozes experimentovat s inymi znackami. je to smutne ze mala ma problemy este v tomto veku. ☹ moja grckala do 7 mesiacov a uz som z toho bola nanervy 😖. nam gastroenterologicka odporucala davat ar -davala som bebu- len do 8 mesiaca a potom uz prejst na normalnu bebu. je to individualne. teoriu, ze kravske mlieko az po 2, eventualne po 3 rokoch povazujem za cisty lobbing vyrobcov cez pediatra. ja moju malu uz od 9 mesiaca chovam klasickym polotucnym mliekom. a mozem povedat ze po nom mi grcka, velmi zriedka len ak to prezenie s mnozstvom, kdezto po ar bebe mi grckala po kazdej davke. ale to je moj nazor a postoj k otazke podvania kravskeho mlieka. drzim palce aby ste sa refluxu co najkor zbavili 😉

lucia81
15. feb 2012

@evelin04 ahoj, ak sa ti zdá nutrilon drahý, vyskúšaj hami, robí ho tá istá firma.

evelin04
autor
15. feb 2012

@alecka Jej ďakujeme.... tiež mi navrhli obyc. mlieko..ale mam strach. Bebu som davala aj ja starsej dcere.
No a si mate spravdu...na to vyšetrenie budeme obýč. Nutrilon..a potom sa rozhodnem. Ale mam pocit že tie ostané mliečka tiež nejsu na zahodenie....a po nutrilone deti velmi priberaju ☹

evelin04
autor
15. feb 2012

@lucia81
No ved ano aj nad tým som uvažovala.... teraz je že 11,99 za dve balenia...
A neviete niekto daco o tom Babilone???

alecka
15. feb 2012

@evelin04 rozhodnut sa musis sama, nakoniec tvoja mala uz bude mat pomaly rok a pokracovat s pokracovacimi umelacmi sa mi zda naozaj len marketingovy tah ale to je moj nazor, nenahovaram ta aby si presla na obycajne mlieko. svoju starsiu dceru som chovala obyc.mliekom od pol roka, mladsiu som zacala neskor len koli refluxu. a musim povedat ze pri oboch nam prejdenim na klasa mlieko prestali problemy so stolicou i grckanim. myslim ze tu na fore som citala, ze nutrilon je to iste ako babilon. nie som si ista, skusala si hodit tu do vyhladavaca?

evelin04
autor
15. feb 2012

@alecka
Je to polsky..ten bebilon.... ale som tu citala, ze je len pre polsky trh...a my mame ine hodnotenia..a bla bla..nasim detom skodi .....tak neviem...

simisi
15. feb 2012

@evelin04 mala pila do 10 mesiacov Nutrilon AR a presli sme na Babylove 3,Dmkove mliecko,reagovala super 😉

evelin04
autor
16. feb 2012

@simisi
To vobec ani netuším čo je za mliečko

simisi
16. feb 2012

@evelin04 je to mliecko ktore predavaju v DM drogerii,vola sa Babylove,maju rozne detske veci,aj prikrmy a toto mliecko nam poradila kamaratka,lebo ine grckala 😉
nam davala dr AR na predpis len do ukonceneho 10.mesiaca

tortelinka
16. feb 2012

@evelin04 ja som davala aj babylon, ziaden problem

evelin04
autor
16. feb 2012

No tak to asi vyskušam... v mimibazare ho ma ktosi za 10 €...

tortelinka
16. feb 2012

@evelin04 ja som ho kupovala v polsku stalo menej, teraz mam madarsky , ten stoji cca 7,50

evelin04
autor
16. feb 2012

On je aj polky aj madarsky?, to je zvlastne.....a zaujimave že sa da u nas kupit, ked vraj nesplna normy

lucinta21
16. feb 2012

kočky hlavne neexperimentovat so znackou každe mlieko je robene na inej baze.. nutrilon a hami na baze prebiotik ako je aj v materskom mlieku a beba na baze probiotickeho jedneho kmena.. ak ide o dva týždne kvoli vysetreniu, daj obyč nutrilon a uvidite... pokial das mlieko na inej baze možeš malej uškodit..
myslim že trojrocnym detom davat umele mlieko je narocne hlavne finančne a na zarabanie kedže už deti papaju všetko.. ale do dvoch rokov je dobre davat um mlieko

evelin04
autor
16. feb 2012

@lucinta21
No asi tak to urobim...zatial ten nutrilon..a potom uvidim ved je už velka....možno to HAMI

klincek
16. feb 2012

do vysetrenia by som nemenila uz nic, vydrz. potom urcite odporucam Sunar /nie Nutradefense, ale klasicky/, u mojich dievcat velmi pomohol. aj im viac chuti, a mam pocit, ze ich aj viac zasyti ako Nutrilon..cenovo ale nevyjde ovela menej. a viem, ze vela mamiciek ma dobru skusenost s Babylove mliekom z dm-ky. ine vyrobky tejto znacky su super, tak hadam aj mliecko by nemalo byt zle..