Aká je predpríprava na ohrievanie mlieka?

katches69
14. sep 2022

Caute, aka je predpriprava na ohrievanie mlieka? Moze to byt tak ze si zarobim napr so 3flias mliecko taku davku aku mi mala samozrejme pije, dam to do chladnicky a ked pojdem krmit tak v pohode mozem ohriat mlieko v ohrievacke a dat jej to? Davky v chladnicke bude mat len tie ktore v den vypije.

cyberk
14. sep 2022

to radsej nie, to by bol riadny hnus a ani sa to neodporuca :D ak mas ohrievacku flias, tak si tam priprav kolko ml vody potrebujes na dalsie krmenie, a ked pojde babo jest, tak tam prisypes mlieko (v DM predavaju take davkovace do kt. si mozes to mnozstvo pripravit) .. zamiesas a mozes podavat 🙂 je to otazka minuty a mas zarobene mlieko cerstve 🙂

katches69
autor
14. sep 2022

@cyberk oki dakujem, aj ked v nemocnici ked som bola tak mala tam mala nachystane v chladnicke niekolko flias mlieka ktore som si vzdy odliala a zohriala..

marfa333
14. sep 2022

Určite nie, aj na krabici od mlieka je napísané, že už zarobené mlieko sa ma spotrebovať max do 1 hodiny. Ja som to robievala tak, ze som si dala do ohrievaca len vodu vo flaske a keď bolo treba tak som len pridala mliečko. Aby bolo zakaždým čerstvé.

terez246
14. sep 2022

@katches69 Horúca voda v termoske. Pri príprave len nariediť chladnou vodou na ideálnu teplotu a pridať mliečko. V noci sa mi to najviac osvedčilo, bolo to najrýchlejšie. 😊 Ale keď máš ohrievačku, myslím, že to je tiež rýchle, takže zbytočne budeš zarádať popredu.

cyberk
14. sep 2022

@katches69 jasne chapem 🙂 ja som tiez zo zaciatku vymyslala rozne veci ako si ulahcit krmenie, ale koniec koncov toto, co som napisala, to sa mi osvedcilo najviac a je to najcerstvejsie a aj rychle 🙂

beata_k
14. sep 2022

@katches69 V porodnici bola velka spotreba na mlieko. Tam museli mat zarobene viac. Nemohli kazdu davku pripravovat pre kazde babatko osobitne. Isto to spotrebovali velmi rychlo a nestalo im ti tam cely den ako bude tebe.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
14. sep 2022

toto mas zbytocne komplikovane - kym ta ohrievacka ohreje mlieko, male bude komplet zobudene. Ja som v noci robila tak, ze som si do flase (pila iba raz uz ked som nekojila) dala prevarenu vychladnutu vodu a do termosky som si pripravila vriacu. V noci som iba doliala pozadovane mnozstvo teplej vody, nasypala nadavkovane mlieko z nadobky, zamiesala a bolo. Hotove za par sekund a nemusela som ani vyliezt z postele 🙂 Druha moznost je investovat do kanvice, kde si vies nastavit, na aku teplotu sa ma voda zohriat - teda 40 stupnov. Pripravis si do nej vecer prevarenu vodu, zapnes ju, ona to za chvilocku nahreje, nalejes do flase, pridas mlieko z davkovaca a tiez mas hotove za chvilku. Rano iba umyjes flase a nepreberies sa v noci velmi ty ani dieta..

beata_k
14. sep 2022

@nesvadbovo Do ohrievaca sa nedava flasa pred pouzitim. Ta voda tam caka vopred pripravena. Iba vezme dosype mlieko a hotovo.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
14. sep 2022

@beata_k ano, ja viem, ale v prispevku pise, ze by mala zarobene mlieko v chladnicke a to by dala zohriat (ak spravne chapem). Co mi teda pride pekne na dlho. Raz som to skusila s odsatym mliekom a trvalo to...

beata_k
14. sep 2022

@nesvadbovo Aha, uz rozumiem. No to by bola asi ta najkomplikovanejsia metoda. Ohrievat zarobene mlieko v ohrievaci. To uz radsej dat mlieko do mikrovlnky.

rivini
14. sep 2022

@katches69 nieee, mlieko treba robit cerstve. My sme si kupili taku kanvicu-nalejem do nej vodu, prevari ju, ochladi a 6 hodin udrziava pri teplote 37 stupnov (alebo kolko chcem). No najjednoduchsie je mat poruke jednu kanvicu s prevarenou horucou a jednu s prevarenou studenou vodou a jednoducho ich zmiesat, ide to super aj v noci, ak ma clovek kvalitne termokanvice. Takto to riesim, ked sme na cestach…

sirka9
14. sep 2022

daj si horucu vodu do termosky, potom rychlo zmiesas s chladnou na pozadovanu teplotu, len zarobis mlieko a ides. pripadne, niektore ohrievace flias maju funkciu udrziavania teploty, tak das do flasky vodu, nastavis udrziavaciu teplotu a potom iba do tej vody zarobis mlieko. aj ked, ja som nikdy nemala problem dat zohrievat aj v noci, mala vzdy pri papani hned zaspala a az tak dlho to zas netrva to zohrievanie aby sa uplne zobudila. hlavne ked sa ja zobudim na prve zamrncanie, to sa nestihne ani postavit 🙂

00momo
14. sep 2022

@katches69 v nemocnici nemali nahodou tie v 200ml fľašiach od BEBY? To su už spravené a spotrebu maju do 24h. Ale pri krabickovom suchom mlieku je spotreba do 30m. Kup si ohrievacku na flase prevar vodou a sup do ohrievacky. Ohrievacka udrzuje idealnu teplotu odporuca sa 40 stupnou v navode je to napisane

00momo
14. sep 2022

@00momo mali take podobne mlieka?

judit47
14. sep 2022

Nalejem dojcensku vodu do sklenenej flase zohrejem na 20-30s v mikrovlnke dosypem mlieko a mam cisty cas 60 sekund😃

sapetka
14. sep 2022

Ja mam v konvici cca 40st vodu (pre nase mlieko ma byt voda 40-50st) nalejem do flase dam mlieko a hotovo. Trva to necelu minutu

euka210
14. sep 2022

@katches69 to urcite nie, ma sa vypit hned. V noci som mala prevarenu teplu vodu v termoske a tak hned urobila cerstve.

katches69
autor
14. sep 2022

@euka210 aj ja to tak mam. Len teraz ked mm tu ohrievacku tak sa pytam teda ze ako, ale ked staci prevarenu vodu len zohriat a klasicky dotoho ptm spravit davku tak okej 😉

sapetka
14. sep 2022

@katches69 ohrievacka je fajn ked potrebujes mm ohriat. Na um nie

katches69
autor
14. sep 2022

@sapetka v nemocnici aj um sme zohrievali v ohrievacke, bola som tam 3tyzdne...

sapetka
15. sep 2022

@katches69 ano aj u nas mali konkrerne Bebu v malych flasiach. Ale um mlieko kupene normalne v obchode sa ma prípravovat poďa navodu a spotrebovat do urciteho casu

00momo
15. sep 2022

Ja mám taku ohrev na 2 fľaše udrzuje teplotu+ je tam aj strilizovacka a ohrev na prikrmy

sapetka
15. sep 2022

@00momo prosim ta si s tym spokojna? Udrzi naozaj 6hod teplotu vody? Paci sa mi to🙂

00momo
15. sep 2022

@sapetka som nadmieru spokojná vypina to po 24h. Treba si to odkontolovat kedy to asi vypne staci zapnut par sekúnd pockat a znava nastavit pozadovanu teplotu. Davam do vnutra des.vodu takze hoci kedy potrebujem teplu vodu pre krpca vyberiem a mam. Nemusim nic riesit mikrovlnky termosky a pod. Ak potrebujem vysterilizovat. Vodu prelejem do termosky vysterilizujem flase a vsketko 1 cyklis trva cca 20min.

Mali sme qj obyčajnú ohrievacku tusim od Nuk ta mi nevyhovovala keze mala len jednu funkciu. Ta je u svokrovcov kedntam prideme tak to stačí.

patriciaem
15. sep 2022

@katches69 kupte si ohrievac ktory vie aj udrzat teplotu - ja mam tento -https://www.datart.sk/ohrievacka-dojcenskych-fl...
Nastavim 40 stupnov, nalejem pozadovane mnozstvo vody, vlozim flasku a necham tak. Ked si maly popyta jest tak len pridam mlieko pomiesam a hotovo 🙂 robota na 2 minuty aj s cestou do kuchyne. Ohrev som na tom za 14 mesicov este nepouzila.

anne_mary2
29. sep 2022

@katches69 ahoj, ja mam toto https://www.mackoviahracky.sk/priprava-mlieka-m...

Vecer tam nalejem studenu vodu kolko mi treba do flase, a pred krmenim z davkovaca vysypem mlieko - samo si to zamiesa a zohreje ( na teplotu 22/37/45 st ) uz len nalejem do flase.
Je to super aj na nocny stolik / cesty - je to velke ako mlyncek ba kavu 🙂