6 mesačná dcérka pije málo umelého mlieka

miriam7979
25. dec 2020

Ahoojte baby idem sa Vas spytat ci daktora ste bola alebo ste natom jak ja? 🤔mam 5,5 mesacnu dcerku a pije my mlieko umele je len na umelom a su dni kedy vypije 70ml cez den raz tak raz sttasne vymysla s tym jedenim uz som s toho nestastna...jej denna davka za 24h nepresiahne nikdy 600ml ...pekne pribera vsetko ale ako jej to moze stacit...prikrmy som zacala davat ale este je to taka slabota ze vypluva a tak...s dr. Som to riesila a vravel ze asi jej to staci ze pokial nema problemy ziadne ani nic a pribera tak nema ziadny problem ani nic ...ale aj tak my to neda ...je bambulka neni jej malo ale tak no🤭..kedze toto je 2 dcerka a prva zjedla viac nez by mala um.mlieka a tato slabota ...aj vy ste mali niektora takehoto nepapkaca doma ? Dakujeeem 😊

lucijalucy
25. dec 2020

Syn je taký istý. On máva také obdobia. Raz je viac, potom zasa menej. Teraz cca týždeň papá okrem príkrmu na obed tiež len do 600 za deň a je to ok. Vypije koľko potrebuje. Ani nám nechutí jesť každý deň rovnako 😉 Kým prospieva je všetko v poriadku 😊

andreatytler
25. dec 2020

@miriam7979 A aka je aktivna?

miriam7979
autor
25. dec 2020

@andreatytler ahooj ona je az velmi aktivna vsetko krici ameje sa atd zacina sa davat na 4 atd😊len proste po menej papa inak nic ine 🤷‍♀️🤔🤔

luciannka83
25. dec 2020

Mozno aj preto je menej, lebo jej idu zuby. A ked pribera, nieje čo riešit. Lekar vam povie, ze je to v pohode a vy i tak v tom hladate problem🙈

amelie2017
25. dec 2020

Moja v tom case pila 120 a 150 ml mlieka. Velakrat nechala a pila 5 krat denne. Cize tiez okolo 600-700ml. Nikdy som neriesila, ci je to vela alebo malo. Dala som jej, kolko vypila. Snad to do nej nebudem liat nasilu. Pribera po troske, ale priberala.

katkamatka7
25. dec 2020

@miriam7979 My sme na umelom a tiež sa mi zdá, že papá málo a najmä dlho. S cumlikom na fľaške sa hrá, prevaluje jazyk a za pol hodinu vypije to, čo môjmu mužovi vypije do desiatich minút. Príkrmy niektoré vypľúva, napríklad brokolicu, ale zase mrkvičku spapá a aj zemiačik. Ovocné pyré si dokonca sám pýta, ako otvorí pusinku a predklone sa smerom ku lyžičke. Keď má dosť, odvráti hlavičku. Umelé mlieko dostávame na predpis, už nám dr. vystriedala tri typy, najnovšie má s vyšším energetickým obsahom. No celkovo prosperuje, priberá a rastie, veď aj nám dospelým niekedy chuti jesť viac, inokedy menej.

miriam7979
autor
25. dec 2020

@andreatytler ak sa smiem spytat prexo?😊

andreatytler
25. dec 2020

@miriam7979 Myslela som ze ak nema vela aktivity, nepotrebuje tolko jest ale vravis ze je to naopak. No, hlavne ze pribera, baculatie, vyvyja sa spravne a je zdrava. A pises ze toto vsetko tam mate, tak hadam je vsetko v poriadku.

Este ma napadlo, ci ste zmenili cumel na taky aby mliecko rychlejsie tieklo... ak nie, mozno sa jej nechce tahat.