5 týždňový synček má ťažkosti z umelého mlieka

16. aug 2021

Ahojte synček má 5 týždňov keďže mám malo mlieka(stráca sa mi a nič mi nepomáha na ,,záchranu,,)začala som mu dávať UM BEBA AR(má reflux a trápia nás aj koliky)mame ho už 3 deň synček sa nemôže vykakat musíme pomáhať rektalnou čo mu povolí a ide s neho úplne hustá stolica a to ešte musí on veľa tlačiť aby to z neho šlo von…lenže aj keď sa vykaka stále tlači prdi aj bez hadičky vidno na ňom že ho boli strašne bruško dnes mi začal aj zvracať stoho viac ako predtým viete mi niečo poradiť ako by som mu pomohla ?viem že netreba hneď meniť značku mlieka bruško si musí zvyknúť na zmenu to mi je jasne ale už neviem čo snim aj by chcel spinkat len sa budí na bolesti a na tlačenie večer mi zaspí už od vyčerpania a spi tak 6 hodín vkuse aj keď sa puči spinka ďalej ale cez deň úplný opak nespí vôbec možno tak hodinku dokopy… ďakujem za rady

krisbar
16. aug 2021

Babatko nemusi kakat aj par dni. Dokonca ak 2 tyzdne! Rektalnu rurku davat po 1 dni je nezodpovedne! To ze babatla prdia a pucia sa je normal. Flora si zvyka. Doplnte probiotika ak nedavate a pockajte. Pripadne sa poradte s pediatrom.

autor
16. aug 2021

@krisbar probiotiká dávame každý deň…. Viem že nemusia každý deň kakat Kým som mu nezačala dávať UM tak kakal každý deň teraz má stym problém a veľké bolesti lebo strašne plače až doslova piští

miskamicha
16. aug 2021

Vymenit mliecko? Skusat.

sarinka2012
16. aug 2021

Sucitim s tebou, moja dcera mala toto z mojho mlieka, už som bola postupom času len na suchej ryži a varenych kuracích prsiach a ona stale krče a plač, nakoniec som to vzdala ale ani UM nebolo idealne, až som narazila v Rakusku na Aptamil COMFORT ( žltý napis) proti naduvaniu a zapche ( gegen Blähungen und Versopfung) a to som nemohla uveriť že mi nevymenili dieťa, po 8 týždnoch od narodenia prvýkrat neplakala....Aptamil je vlastne Nutrilon ale nakolko som potom už nerobila pokusy ( prečo aj, ked som našla niečo čo funguje) tak Nutrilon neviem odporučiť, ak by ste mala možnosť skuste si toto (nechať) doniesť z Rakuska.

autor
16. aug 2021

@sarinka2012 ďakujem za radu

simona92101
16. aug 2021

@krisbar kojene babatka nekakaju aj 2 tyzdne,nie deti na UM ktore sa nemozu vykakat a tlacia tuhu stolicu!
@autor UM zapekaju,skuste davat k UM pit viac vodicky,popripade kamilkovy caj na zriedenie stolice.

krisbar
16. aug 2021

@simona92101 to co su za rady davat 5t vodu a caj! Nas po UM nikdy tuhu stolicu nemal....
Ad autorka - poradte sa s pediatrom namiesto tuto tych rad. Je tu aj poradna pediatricky pani Jassovej. Mozete aj tam napisat, ale najlepsie svojmu pediatrovi.

nikpa
16. aug 2021

@krisbar 2 týždne nemusí kakať plne kojene dieťa, nie na UM! Chcete jej dať radu aby ho nechala 2 týždne bez stolice?? 🙄 Môže si to tu prečítat matka ktorá vás bude brať vážne, myslite na to nabudúce keď budete písať rady ohľadom malých detí.

krisbar
16. aug 2021

@nikpa presne preto som jej napisala uz v dvoch komentaroch nech kontaktuje pediatra.

eskop
16. aug 2021

Aj my sme mali problémy s týmto. Probiotika ako napr biogaia dávate? A kvapky baby calm nám pomohli tiez.. a ja som od 4tyzdnov dávala feniklovy sumár čajík par hltov. Podľa mňa zmeniť aj mlieko. ar často zapekaju my mame bebu ar tiez ale nám pomohla..toto je 5te mliečko

simona92101
17. aug 2021

@krisbar to su normalne odporucania od lekarky,kedze sme si tym s dcerou presli!hlavne v letnych mesiacov NEKOJENYM DETOM NA UM treba po troche dat aj vodu alebo caj,pretoze niektore mlieka zapekaju,ak dieta nema inu tekutinu.ak babatko tlaci nasilu a ma bolesti,moze si akurat tak uhnat pruh!ja by som teda 2 tyzdne babatko v bolestiach nenechala...

vmatuscinova
17. aug 2021

Mam tu kolikovu skupinku, ozvite sa mi cez IP ak chcete, pospekulujeme co nesedi na mliecku... Pricin nadmernej placlivosti je vela od neurologickej nezrelosti cez nezrele travenie po rozne potravinove intolerancie a alergie (specificka skupina deti su tie, ktore spracuvau porodnu traumu), no tu je zrejme, ze treba nieco vyriesit aj v mliecku,,, len tie UM maju specificke zlozky, treba zistit, na co reaguje, inak pojdete z blata do kaluze.... idealne najst nieco v ramci znacky a sucasne podporit kojenie...

nikol1234554321
17. aug 2021

Ahoj, môj malý mal taký istý problém. Mlieko, ktoré nám pomohlo je Sunar AR - je proti zvracaniu aj proti zápche - dá sa kúpiť normálne v lekárni, ale ak by Vám sadol vie ho predpisovať aj pediater. A k tomu som mu kupila probiotika Infants Dophilus plus, neskôr už len Infants Dophilus klasické. Do dvoch dní od zmeny mliečka kakal krásne sám. Držím palce, je to boj keď mlieko nesadne

zuzanka.zuzu
17. aug 2021

@krisbar sibe ti? ty si riadne mimo 🙈 co je na rektalnej rurke nezodpovedne? radsej ma babatko trpiet? ma mesiac a trpi!!! necitliva mater, ked mas bolesti tiez si nepomozes? chuda tvoje dieta

autorka - tyzden kazdy den niekolko krat denne som davala rurku aby si aspon odprdol kym si crievka zvykli, potom kakal raz za tyzden ale nic ho nebolelo, teraz kaka sam od seba kazdy den... to je taka BLBOST ze si na to "zvykne" - sparate sa niektora v zadku 3r dietatu? 🙊

lila59
17. aug 2021

U nas bola Beba najhorsie mlieko, najviac zapekala. Dieta na UM kaka kazdy den, max obden. Nas mal hrozne bolesti. Rektánu rurku sme pouzivali kazdy den (nezvykne si na nu, je to blud) asi do 4 mesiaca, potom jedneho dna zacal kakat sam a bolo.

fiafia
17. aug 2021

Nám dr kázala popri um podávať prevarenu vodu a čaj. Bruško sme masirovali pupikom, cvičili nožičkami, probiotiká sme mali probiofix baby. Samozrejme keď bolo treba tak sme pomohli rektalnou rurkou. My sme mali Nutrilon ha

krisbar
17. aug 2021

Ad autorka - 3ti krat opakujem - porad sa s pediatrom, lebo ako vidis - kazda mame svoju cestu.