5 mesačné bábätko chce piť iba mliečko

zuzankamirkova
24. jún 2015

ahojte prosim vas chcem sa spytat dokedy moze babatko pit iba mlieko-umele skoro od narodnia.skusala som davat prikrmu,napr.obed zemeninka zemiacik...no ale syncek si tak ci tak pyta este flasu s mliekom...ci spapa prikrm-okolo 150g alebo ho nespapa tak ci tak vypije 210 mliecka,s papanim prikrmu nema problem,o jedlo sazaujima..nechcem ho ale prekrmovat.kedze spapa aj prikrm a aj vela mliecka.skusala som mu ho nedat ale mrnci a ked mu ho dam tak je fajn a je spokojny..on ho miluje,spapal by aj flasku pomaly 🙂 .mam to skusat tak ze mu budem davat ten prikrm a zmensovat davky mlieka az nakoniec mu nedat ziadne?odkedy by mal nahradit uz jednu davku mliecka za prirm?papa 5 krat denne po 210 mlieka,a spapal by aj viac a je spokojny,ma ho naozaj velmi rad.
dakujem pekne

mirit
24. jún 2015

Ahoj, aj ja mam 5 mesacneho chlapceka a papa tak isto. Prikrm na obed a potom aj mlieko, tiez 210. Myslim, ze je to ok. Ked je plny tak mlieko nedopije.

sabina1975
24. jún 2015

@zuzankamirkova vlani ked boli tie horucavy tak moja dcera nechcela nic papat len mlicko ( kojim ) a dktor mi povedal ze v pohode takze asi tyzden papala len mlieko mala 8 mesiacov a potom sme sa opat vratili k normalnej strave teraz ma 20 mesiacov a zase ked boli minule tie horucavy tak miesto 3 xza 24 hodin som kojila asi 6 x

koskaaa
24. jún 2015

Praveze to tak odporucaju, ked sa zacina s príkrmami....tuha strava - prikrm a dokrmit mlieckom a dietatko si vypije kolko este potrebuje...Takze to tak rob a postupne dietatko zacne papat viac a viac prikrmu a menej mliecka, to zbadas....to tak az o mesiac, mozno neskor....chce to cas

stanislavao
24. jún 2015

5 mesacne dieta nemusi vobec este prikrmy a ak prikrm, tak to deti sa este len ucia jest a mlieko je pre nich zaklad. skuste prikrm na dwsiatu, nastruhane surove jablko, alebo banan roztlaceny. ale mlieko bude pit este stale. ak nechce na obed varene, tak nejaky cas este pockajte a skuste o par tyzdnov. zemiak, mrkva, hydinove, ci kralicie maso.

tinqua
24. jún 2015

@zuzankamirkova ahoj...myslím, že to nemusíš takto riešiť, ja som napríklad nikdy nevedela koľko gramov toho dcéra zjedla...a mlieko pije doteraz ....ako 5 mesačný len začína ochutnávať, takže kým sa nedopracuješ k normálnejším jedlám, resp. kombináciám pokojne mu nechaj aj to mlieko, ono mliečko nie je len potrava, ale sú to hlavne tekutiny...neviem ako ti pije vodu, ale dieťa musí vypiť aspoň tých 130 ml na kilogram váhy v jeho veku...určite ho neprekŕmiš mliekom, mäsom, zeleninou a ovocím...takto malé dieťa priberá nadbytočne hlavne z múky...takže zhruba do tých 9 mesiacov, kým nezačne loziť a behať, teda spaľovať prijatú energiu obmedzuj pečivo, chrumky a pod. ...inak akýkoľvek režim sa pri malých deťoch mení každý mesiac, takže sa priprav aj na úplné odmietanie jedla, preferenciu jedného a amok keď mu budeš chcieť dať iné, vypľúvanie, vracanie a pod. ...

koskaaa
24. jún 2015

Prve prikrmy by mali byt varene (mrkva) a tak po troch dnoch (odporuca sa 3 dni napríklad mrkva, aby si dietatko zvyklo na ti chut), potom to obmen len zemiacik...potom mozes pridat mrkva + zemiacik. Ja by som nedavala jablcko, lebo to je sladkaste a potom ti zemiak, mrkvu nebude chciet...aspon to je moja skusenost...A ak je dietatko na UM aj nam doktorka odporucala zacat od ukonceneho 56. mesiaca s príkrmami, ale ako pise @stanislava ak este nehce, tak skus neskor....

zdena12345
24. jún 2015

my sme sa kojili. nahprv prikrm a potom cicik🙂 to chce cas, postupne. Aj ked dostaval uz ranajky, obed a veceru, zakazdym islo mlieko. Najskor sme zacali vynechavat obedne kojenie. Teraz v roku sa koji este 3-4x.

zuzankamirkova
autor
25. jún 2015

dakujem pekne....🙂

beuss
1. okt 2018

Ahojte, stara tema, ale ak sa najde niekto, kto si pamata ako to dopadlo s vasimi babatkami budem rada 🙂 Maly ma pol roka a od 5m papa prikrmi.. no len asi tyzden sa rozbehol, ze spapa cely tanier ale taktiez pyta este mlieko 150ml inak poobede nezaspi 🙄 neviem co stym, myslela som si, ze uz to 1 mliecko na obed vyhodime no nedari sa 🙄 Dakujem za akekolvek postrehy ak si este pamatate 😊

malinajahoda
1. okt 2018

@beuss ja mám teraz 7m dcérku. Prikrmujem 2 mesiace. Môžem ti napísať moju skúsenosť?

beuss
1. okt 2018

@malinajahoda jasneee, kludne do spravy, budem rada za akykolvek postreh 🙂 a tusim uz sme si spolu pisali v jednej teme, ze mame rovnako "nevrle" detičky 😂

malinajahoda
1. okt 2018

@beuss aj mne sa zdas nejaká známa 😉. Koľko presne prikrmujes?

beuss
1. okt 2018

@malinajahoda presne 26.8. sme zacali.. ale hovorim cely mesiac to bolo take nijake..on sice papal ale 100 dalsich veci robil..pichal si prsty do ust..atd atd.. teraz ked ma uz aj masko, tak pekne papa, dokonca sa "trasie" na kazdu dalsiu lyzicku 😂 len teda toho mlieka sa za svet nechce vzdat 🙄

malinajahoda
1. okt 2018

@beuss idem do IP, bude toho viac 😁.

beuss
1. okt 2018

@malinajahoda dobree 😁

malinajahoda
1. okt 2018

@beuss mne sa to zmazal!!! Chcela som ti pridať fotku a zmizlo mi to!!! 😱😡

beuss
1. okt 2018

@malinajahoda 😏😏 to tak blbne nekedy aj mne 😐

malinajahoda
1. okt 2018

@beuss hotovo! 😉

katrin21
1. okt 2018

@zuzankamirkova to vobec nevadi, ze chce este mliecko... daj mu menej uz mliecka potom..
Inak ono sa prave aj odporuca napr. Nejedlikom primiesavat do prikrmu mliecko, ktore maju radi a postupne ho primiesavat menej a menej

katrin21
1. okt 2018

@stanislavao zacinat surovym jablkom je najhorsie na zaciatok pre crevka dietata.. prve ma byt varene, je to stravitelnejsie... jedina baban ma ine zlozenie.. ten sa moze, ald pockala by som, ke moc sladky, potom deti odmietaju zeleninu,lebo chcu sladke chute...
Ja som davala od 5mes mrkva, potom k nej cuketa, brokolica, tekvica,batat... po mesiaci masko kuracie, telacie, morcacie, kralicie.. a od 7 mes biely jogurt s pomackanym bananom.. tak radil aj detsly gastroenterolog.

tljb
1. okt 2018

Mate nejaky rozumny dovod,preco uz prikrmujete len 5mes.dieta..surova strava,uz vobec... treba sa trošku vzdelat,to dieťa je živé..a informacie cerpat z odbornejsich zdrojov..ako zienky na mk alebo na ihrisku..

beuss
2. okt 2018

@katrin21
@katrin21
@tljb neviem ci ste dobre pochopili, ale tema je stara 3 roky.. cize neviem preco reagujete autorke na jej prispevok..ja som sa pytala ako postupne vysadit mlieko na OBED..
@tljb vy neviem na koho reagujete.. ale 5m dieta prikrmujem pretoze je na UM a to pokial viem sa odporuca od 4m.. neviem kde v mojom prispevku ste sa docitala o surovej strave 🤦 Moje dieta ma davno za sebou zeleninu a podobne, ktore je uz uplne normalne. Odveci komentar uplne.

beuss
2. okt 2018

@katrin21 zeleninu ma za sebou ako prvu, kt.jedol cely mesiac, az za mesiac ovocie, maso.. Asi ste tiez nepochopila naco som sa vlastne pytala.

leeenka26
2. okt 2018

Ja by som asi skusila dat menej prikrmu. Zda sa mi to pre 5 mes. babatko dost.

beuss
2. okt 2018

@leeenka26 Dieta nema 5m ale pol roka..

katrin21
2. okt 2018

@beuss ja som to pisala pani stanislavao ,nie vam o tej varejlnej a surovej strave

S tym mliekom plati, co som pisala autorke.. netrapte sa s mliekom, ze ho chce...je to v pohode..kludne aj do roka.. nevadi to..
U nas to bolo zas tak, ze zjedla obed...a kedze spavat chodila az o hodinu potom mala este pred spanim mlieko... uplne v poriadku.. oni sa tym tahanim aj lepsie uspia. Preto to chcu..maju to spojene so zaspavanim
Vela deti to tak ma. P.s. datumy som si nevsimla

beuss
2. okt 2018

@katrin21 tak potom dobre 🙂 Nebudem riesit, neham mu ho 🙂 len ma to zaraza, ze zie pekne plnu misku prikrmu a este aj mlieko 🙄