3,5 mesačná dcérka často zvracia

romanka_369
11. máj 2020

Ahojte, viem ze tem je tu podobnych vela ale nic co by mi pomohlo.. Mala ma 3, 5 mesiaca pije mliecko sunar premium..je spokojna, vesela, do teraz nebol ziadny problem obcas vygrcla pri grgnuti..ale teraz posledny tyzden vracia strasne vela..aj pri odgrgnuti a ked ju mam na rukach tak sa povracia niekedy este aj 3-4 krat..niekedy aj dost vela a to aj po dvoch hodinach..myslim ze reflux nema lebo nevracia prudom a to by uz asi od narodenia tolko vracala nie.?.. Neviem vobec ci mam skusit vymenit mliecko alebo co mam robit. dakujem

majamat
11. máj 2020

@romanka_369 pri refluxe sa nemusi vracat prudim, dcera prudom vracala len asi len 1x, ked lezala. bola hodinu po jedle. tak sme urobili opatreniac - zvysena poloha kredykolvek aj pri papani. neskor, asi od 3m sme jej zacali do mieka pridavat Nutriton. odsavala som materske mlieko a do toho miesala. mala som nadprodukciu mlieka a preto mi dost tieklo a dcera ho uplne hltala a dusila sa nim. preto sme skoncili pri odsavani. dalsi prejav refluxu bol, ze po papani bola nervozna dost plakala. dalsia vec bola, ze sa jej casto čkalo, no to vyslovene nemusi byt pri refluxe.

existuje aj skryty reflux, ktory sa doknca vracanim vobec neprejavuje.

myslim, ze prakticky ma kazdy novorodenec reflux., ale mozno u niekoho to je vyraznejsie, u niekoho menej vyrazne.ide o to, ze prirodzene enaamju vyvinuty zvierac na zaludku, co ej nrpmalne. no hlavne pri prijme vacsieho mnozstva stravy - mlieka, pripadne ak poprehltaju moc vduchu, tak to zaludok nezvladne a prejavi sa to., to je dovod, preco sa to moze prejavit napr. aj 3m po narodeni. cim starsie dieta, tym papa vacsie mnozstvo mlieka.

romanka_369
autor
11. máj 2020

@majamat vyvysenie som jej urobila na miestach kde lezava a aj som jej skusala davat sunar AR ale ten ju zapekal takze nic z toho🙁.. No tak este pockam ako sa to dalej vyvynie ked zacne papat zachvilku prikrmy..

majamat
11. máj 2020

@romanka_369 ja som malej davala ten Nutriton a nikdy som jej endala taku davku,a ko v navode, ale menej, tiez ju to zapekalo. no ked som davala trosku menej, tak to bolo OK.
neviem rpesne co obsahuje ten Sunar AR. ale mozno by bolo dobre skusit napr, ten nutriton namiesat do klasickeho Sunaru., pripadne urobit klasicky Sunat a aj AR - pomiesat. no netusim ci je to vhodne, ci sa to da. mozno ti niekto este poradi.,
ja som daval materske mlieko, tak to bolo ine.

darina2711
12. máj 2020

Aj my sme mali Sunar premium,mne sa to mlieko dosť páči zložením aj pekné vonia ale tiež malú z toho grckal...mamdva mesiace....tak sme prešli na bebu comfort a do toho nutriton a je to ok....občas dačo vylezie z neho ale to preto lebo on sa občas hrozne hádže 🥴😄neviem ako davkujete nutriton?u nás je stolica denne cca 1 či 2 krát,občas to ide rýchlo občas pomalšie ale veľké ťažkosti s tým nemáme nastastie

romanka_369
autor
12. máj 2020

@darina2711 praveze nedavame nutrilon len ten sunar.. Skusali sme sunar AR ale ten zapekal.. A ako davkujes bebu a kolko toho nutrilonu.?

majamat
12. máj 2020

@romanka_369 nie nutrilon,a le nutriton. to je vlaknina, ktora sa pridava do mlieka pri refluxe. vyhodou oproti AR mlieku je, ze si mozes tu vlakninu nadavkovat sama a mozes si dat menej, ako je predpisane.

jami33
12. máj 2020

@romanka_369 naozaj zapekal ? To ste mali aj ten prostí zápche ?

darina2711
12. máj 2020

@romanka_369 Pozor nutriton!nie Nutrilon,to je iné to je umelé mlieko!.Bebu už 150ml,to je tuším od počtu mesiacov a nutritonu 1 odmerku,to stačí....beba je fajn že má v sebe už aj probioticke zložky,takže mimo už žiadne nedávam,ono aj toho dobrého občas moc skodi...poradila mi to aj lekárnička....vraj vyššie dávky toho nutritonu zaťažujú žalúdok....ono tie mliecka su iné než to zahustovadlo zložením....ten nutriton môžeš miešať z akýmkoľvek mliekom...skús sa opýtať lekárky alebo v lekárni...

romanka_369
autor
12. máj 2020

@darina2711 aha o tom som este nepocula.. Zato som automaticky citala nutrilon😁.. A ako casto papa.?

romanka_369
autor
12. máj 2020

@jami33 ano musela som jej rurkou pomoct aj to ledva vytlacila tvrde hrudky🙄.. Ten AR ten je tusom vracanie a zapchy no ale nepomohol moc teda..

darina2711
12. máj 2020

@romanka_369 myslím 5krat denne😀 čo tri hodinky

romanka_369
autor
12. máj 2020

@darina2711 moja tiez kazde 3 hodky😁.. Skusim sa na ten nutriton zajtra spytat v lekarni co mi povie..

darina2711
12. máj 2020

@romanka_369 skús,dúfam že aj vám pomoze.

majamat
12. máj 2020

@romanka_369 len opatrne, mne lekarnicka povedala, ze je to na dobry spanok 😀 😀 😀

darina2711
12. máj 2020

@majamat spanok?🥴

majamat
12. máj 2020

@darina2711 som tiez kukala 😀

romanka_369
autor
12. máj 2020

@majamat 😂aj na spanok by nam bodlo nieco hlavne na denny..

majamat
12. máj 2020