2-ročné dieťa si pýta v noci umelé mlieko

jankadanka654321
27. aug 2024

Ahojte, moj druhorodeny si v noci stale pyta UM, ma 2r, 2m a v noci place pokym nedostane UM. Na kravske mlieko som este nepresla. Problem je ze na veceru uz len trochu zje a odchadza od stola to je ca o 19h a potom aj ked ponuknem nechce nic. V noci potom mrnci od hladu. Pediater na to: ked chce tak mu ho dajte :D
Mate skusenosti ? Ja by som ho rada uz uplne odstavola od nocneho mlieka. Vodu ani caj nechce, mrnci dalej.
Dakujem

ivangeline
27. aug 2024

No jedine pár noci nedať. Vysvetľovať. Upokojovať. Prebdieť.

beata_k
27. aug 2024

@jankadanka654321 Davala som aj v 2,5 a vies co sa stalo dietatu? Nic. 🤷 Nikde nie je napisane do kedy sa UM moze davat. Tiez ma presviedcali, ze nemoze byt hladny. Bol. Len skus to veceru inak poriesit aby bol hladny.

pribinak
27. aug 2024

Ja by som mu dala, ešte stále je maly. Veď zarobiť to mlieko netrvá dlho.
Možno by bola cesta postupne znižovať dávku

ns994
27. aug 2024

Tak ono sa hovorí, ze tusim od roka ma prespat noc a nema byt hladny. No co ja viem 😃Moj ma 20m a teda prespi celu noc. Ale jasne, ze su dni kedy sa zobudi. Niekedy mlieko nechce a niekedy ho supne ako nic (teda bol hladny ocividne) a v momente ho vypne 🤷‍♀️ takze podla mna zavisi od dieťaťa a hladny alebo mozno smadny byt moze. Dala by som mu. Znizovat davky nemusi byt zle. U nas by nepreslo ale. Veceru ma normalne a potom este mlieko pred spanim. Ako som pisala uz vacsinou nechcr v noci ale sem tam si da. Ale zasa ja mam valibuka. Skusila by som poriesit tu veceru. Nech ti popapa.ak malo zje moze byt, ze je na noc malo zasyteny a preto pyta mliecko

aaadkaaa
27. aug 2024

Starsej som davala do 3 rokov a ako vidim,aj mladsej budem. Nevadi mi na tom nic, akurat to, ze som uz ako matoha,lebo som este nespala poriadne, odkedy je na stole. Nie som ochotna nechat dieta jacat do nepricetna,az sa povracia (raz som to skusila, uz nikdy), aby som mu dala mlieko...

jamidea
27. aug 2024

Ja by som jej nedala vnoci. Vtedy sa spi.

minenkak
27. aug 2024

@jankadanka654321 moje neter v troch rokoch ešte jedla v noci ,normálne polievku,mlieko chlieb

jankadanka654321
autor
28. aug 2024

@beata_k ako ja nemam ziaden problem v noci vstat a za 10 min je to ukonceny proces ale skor mi ide o to ci mu to UM nemam nahradit kravskym mliekom (pediater vravel ze to nepotrebuje to kravske vobec) a ci je to vyzivovo vhodne stale davat UM. Papa syry myslim ze denny prijem kalcia je pokryty. Cez den nepije vobec ziadne mlieko. V noci zalezi bud 1x 180ml alebo aj 2x zalezi ako veceral. Ale vseobecne ja nemam problem aj do 7r davat :D

beata_k
28. aug 2024

@jankadanka654321 Kravske mlieko ma minimum vyzivovej hodnoty. Oproti UM je to len biela voda. Kravske mlieko detom davam jedine do kakaa, inak ani omylom.

jankadanka654321
autor
28. aug 2024

@beata_k ved prave preto som este nepresla na kravske :D. Starsi nepije ziadne mlieko od 1.5r a my dospeli len do kavy. Syry jeme denne tak nejak tu potrebu vykryjeme. Diki zienky za nazory som rada ze spadame do normalu :D