10 mesačný nechce piť mlieko

zlaticko333
3. okt 2013

Prosím vás, mám 10 mesačného syna, ktorý mi pred tromi dňami úplne prestal piť mlieko. Zo dňa na deň. Neviem prečo? Nebol chorý, idú mu ale zúbky. Skúšala som mu do Nutrilonu 2 rozmixovať kusok banánu, vypil tri glgy. Skúšala som aj granko, banänový kokteil...a nič. Chce len čistú vodu. nič iné. ani čaj. ako ho privisť naspäť k mlieku?ďakujem

cherry1981
3. okt 2013

Myslim si, ze ak papa jogurtiky, tak sa nic nestane ak nebude papat mliecko. Moj syn prestal pit mliecko asi ako 8 mesacny teraz ma 10 a nic mu nechyba. Asi len skusat kazdy den ci znova mliecko nezachuti. 🙂

ywet72
3. okt 2013

Nasa sa v 8 mes odstavila sama a od vtedy mlieko v ustach nemala,do roka som jej aspon na noc tlacila kasu ryzovu namiesany v nutrilone,potom som boj vzdala... Dodnes som zufala co na ranajky a vecere kedy druhe deti piju flasu

marianka3
3. okt 2013

Aj my sme mali podobný problém, ale prešli sme na ochuteny Sunar complex s banánovou príchuťou a odvtedy sme spokojný 🙂

zita19
3. okt 2013

Nenut ho. Kludne mlieko vynechaj a nahrad KVALITNYM PRIRODNYM jogurtom (Zvolensky, Sabi, Tami, Hollandia - selsky a co ja viem aky (proste taky co ma kratku dobu spotreby) ale bez zahustovadiel a podobnych syntetickych ptakovin), tvarohom, cerstvymi syrmi (Lucina a pod.), tofu... Mozes davat bielka do polievok aj cele vajicka a prevarit. Proste vsetko bielkovinove aby mal dost bielkovin. Po case mu skus mlieko ponuknit.

katka1981
3. okt 2013

@zlaticko333, netrap sa, stava sa to. Moze to byt len docasne ale aj na dlho.Davaj jogurty, acidko, syry, vobec sa tym netrap

martina1305
3. okt 2013

@zlaticko333 ja myslim, ze nie je preco sa znepokojovat 🙂 skus kupit nejake rastlinne mlieko napr. DM-ke, ryzove alebo mandlove, tie su super...mozno mu zachutia

engie35
3. okt 2013

@zlaticko333 A skúsila si dávať mliečko z lyžičky? Jogurty by nemali obsahovať modifikovaný škrob. 🙂

mariuskaa
3. okt 2013

@zlaticko333
Ahoj. Od kedy som prestala kojit môjho syna nemal žiadne mlieko
Skúšali sme kakao, ovcie, kravské, kozie, Mandlove, kokosové, ryzove, sojove (pre chlapcov veľmi nebezpečne vo veľkých množstvách kedže maju ženské hormóny),... Vsetko. Uz 3 roky nic.

veriiii
3. okt 2013

ani mliecnu kasu nezje?mlieko nemusi mat dietatko len v takej forme,moze to byt aj kasicka v nom zarobena..inac,neskusala si mu dat inu znacku?
@zlaticko333

anw
3. okt 2013

Nestresuj sa...nasa prestala pit mlieko ako pätmesacna a dodnes ho doslova neznasa...zato syry miluje...a ma uz 2 roky a tri mesiace...

andje
4. okt 2013

Nasa mala tiez prestala pit mlieko ked mala 10 mesiacov. Nedala sa oklamat ani roznymi prichutami. Teraz mame 15 mesiacov, mlieko stale odmieta. Nahradzam jej to mliecnymi vyrobkami

zlaticko333
autor
5. okt 2013

Žienky ďakujem Vám veľmi pekne 🙂 každý deň mu dávam buď pribináčika, alebo jogurt a vždy na večeru krupicovú kašu. Kúpila som mu kravské plnotučné mlieko, v ktorom mu krupicu robím a buď mu tam pridám škoricový cukor, alebo vanilkový, alebo obyčajný a tá mu chutí. Aj ľanový chlebík s karičkou spapá, s obyčajným maslom a jahodovým alebo hocijakým iným džemom, jogurty, skúšala som mu dať aj trošku praženice, dokonca trochu sviečkovej..brokolicovej polievky. uvidíme, či sa k mlieku ešte vráti. Ja som mala ten istý problém ako dieťa. Dlho som pila z fľašky mlieko, prišla jedna známa, fľašu vzala, zahodila a ja som sa veľa rokov nedokázala na mlieko ani pozrieť. Asi 15 rokov som nevypila čisto prevarené mlieko, alebo studené z chladničky. Dnes mám 31 a stále na to nemám odvahu 🙂 ďakujem vám za rady. skúsim ešte kúpiť bebu namiesto nutrilonu a uvidíme. krásny víkend 🙂

bambulka026
14. okt 2013

Dcera ma 10 mesiacov, a tiez odmieta akekolvek mlieko z flasky, lyzicky, hrnceka, proste nic. Zatial ju este kojim, no mliecka mame coraz menej, iba tak na noc...
Snazim sa jej vynahradzat jogurtami a kasami, no je to bieda...

zita19
14. okt 2013

Ono sa to da vyriesit mlecnymi vyrobkami, maskom a vajickami.
Inac mala som kolegu a raz sme sa bavili, ze som neranajkovala, lebo som si zabudla kupit mlieko (kazde rano vypijem tak pol litra) a z Janka vypadlo, ze on mlieko, teda sladke mlieko, nepil odkedy ho mamka odtavila. Janko mal sesdesiat 😀

jarabica123
14. okt 2013

@zlaticko333 No my sme toto mali tiez, a trvalo to dost dlho,bolo to zo zubkov, ked som dala cajik pila, ale ako nahle som dala mliecko, nechcela ani za svet, vymenila som aj znacku mliecka ale nezabralo, potrebovalo to cas a teraz zase pije, drzim prsty)

kikuska8
8. nov 2013

ahojte, u nas je teraz 4. den ten isty problem... 😒 zajtra mame 9 mesiacov. vypije len v noci 120ml a pred spanim 120ml. ona nechce mlieko z flase, ak jej ho davam z lyzicky spapa 😅 len to je krmenie aj na pol hodiny. bojim sa, ci ma dost tekutin, ked caju mi vypije len cca 50ml denne. jogurty jej nechutia, len v kasi ked jej trosku primiesam, tak planujem skusit acidko... kolko tekutin denne potrebuje take babo? vdaka.