1,5-mesačná dcéra je uplakaná - asi nám nesedí UM.

katka13543
16. jún 2020

Dobrý deň žienky. Potrebujem radu lebo už neviem čo robiť. Malinká ma 1,5 mesiaca keďže kojiť je pre mňa nemožné dávam jej UM zo začiatku som dávala nutrilon ale ten ju zapekal a nekakala tak som to zmenila na Hipp teraz pekne kaka sama ale strašne je uplakana, môže to byť od toho ze jej to hipp nesedí a preto plače? Viem ze nieje dobre meniť UM ale už neviem čo robiť. Mate nejaké skúsenosti za každú radu budem vďačná 😊

nikpa
16. jún 2020

@katka13543 a plače po jedle, krčí sa, krčí a dvíha nôžky? Ak áno, môže mať koliky.

naty2020
16. jún 2020

@katka13543 ahoj najlepšie bude poradiť sa s detskou lekárkou ... Sú rôzne mliecka my máme bebu malinká z nej trochu viac ugrckava ale neplače nekrci sa priberá rastie všetko je ok... Tiež som chcela meniť ale lekárka má stopla že zbytočne keď dieťatko priberá...

katka13543
autor
16. jún 2020

@nikpa plače samozrejme pred jedlom ale aj po jedle, nekrci sa.. Už neviem či jej to mliečko náhodou robí zle alebo co

dajana1983
16. jún 2020

Aj môj , len má 3 mesiace už,občas pri papani sa krúti a pod,prikladam to tej kolike.Ale vraj to bábätká mávajú odhliadnuc od mlieka.Aj ja som zmenila ale nemusela som lebo očividne to s tým nesúviselo🥴ale tiež by som sa opýtala lekárky radsej

katka13543
autor
16. jún 2020

@naty2020 malinká pekne priberá aj rastie. Detská povedala že to je normálne ze plače ale keď aj po najedeni plače co pri nutrilone nerobila sa mi nepáči. Neviem či jej nesedí a náhodou ju brosko neboli aj keď ho ma mäkké aj s nožičkami cvičíme aj na bruško sa dáva ale nevieme ju nijako upokojiť ani cumlikom ani keď si ju dám na seba koža na kožu

naty2020
16. jún 2020

@katka13543 a nemôže plakať preto že je ešte hladná? Niekde som tu čítala že hip menej zasytilo ako iné mliecka...

tosomja
16. jún 2020

Skús jej urobiť viac, či vypije a bude kľudná. Ja som do mesiaca vymenila niekoľko um. V nemocnici pil Nutrilon ha, doma Nutrilon obyčajný, neskôr Nutrilon AR, nebolo dobré, tak Sunar AR, tiež plakal tak sme skúsili Beba AR, nebolo dobré, tak sme prešli naspäť na Sunar AR. A už nemením. Priberá, grcká stále ako pri prvom mlieku tak aj teraz. Ale prestala som dávať probiotiká aj espumisan aj gastrotuss a zrazu ho nič nebolí. To zvracanie prejde, raz....
Mlieko odkonzultuj s lekárkou.

nikpa
16. jún 2020

@katka13543 a nie je ešte hladna, dávaš jej dosť mlieka? Skus jej pridať

paulinkaa2
16. jún 2020

@katka13543 nemate este nejake kvapky? Vigantol, espumisan,probiotika? Moja mala krce rev stale. Potom sme začali vyradovat všetky kvapky a bolo dobre.

evinka3007
16. jún 2020

Moze to byt aj kolika...vyskusaj jej dat probiotika, ono kym si tie crievka zvyknu tak to chvilu trva, tiez som vystriedala mlieka pri malom a az po Sunare Premium konecne postupne odzvonilo problemom...ak davas vitamin D Vigantol tak by som ho zmenila na iny napriklad od Jamieson, prave Vigantol vela babatkam sposobuje koliky...a co sa probiotik tyka skusila som biogaia kvapky ale vraj v kvapkovej forme nie su take ucinne tak som zacala kupovat prasok Infanfs dophillus a tiez velmi pomohlo....drzim palce 🍀

dajana1983
16. jún 2020

@tosomja aj ja dávam espumisan ,mával kŕče pri papani,ani neviem či pomohli ,vlastne trochu hej,len sa bojím vysadiť.Probiotika žiadne nedávam okrem D-čka.Kolko má dieťatko?možno mu to už odznelo automaticky

tosomja
17. jún 2020

@dajana1983 teraz mal tri mesiace. Skôr som sa riadila sestrou. Vraj keď dávam AR mlieko, nemá sa dávať nič iné na bruško. Lebo sa zabíjajú liečivá medzi sebou. A asi to tak bude.

katka13543
autor
17. jún 2020

@paulinkaa2 Vigantol som vysadila nerobilo nám dobre a dávame espumisan

katka13543
autor
17. jún 2020

@tosomja keď jej urobím viac tak to nevypije a zase je kriku

tosomja
17. jún 2020

@katka13543 nedávaj espumisan, skús týždeň bez neho. A vigantol nahrad iným D vitamínom.