Ako si chránite kozmetiku pred deťmi?

lucia_vichy
15. okt 2015

Niekedy zvyknú deti naše krémy brať a schovávať.

Od začiatku leta som hľadala moj opaľovací krém… Už som si myslela, že som ho určite niekde stratila, kým sa minulý týždeň neobjavil v mojom šatníku. Hneď mi bolo jasné, že u nás úradovala zasa moja neterka 🙂 Odvtedy si vykladám kozmetiku čo najvyššie, aby na ňu nedočiahla 🙂

Máte podobnú skúsenosť aj vy?

rakywanda
15. okt 2015

je jedno či je to kozmetika, čistiace prostriedky alebo iná pre dieťa nebezpečná vec, vždy to mám z dosahu malých rúk!!!!

bubelko
15. okt 2015

@lucia_vichy v tom "nebezpecnom" veku som ju mala ulozenu v kupelni v skrinke so zrkadlom, tak ako aj dnes... muz len raz nechal krem na nocnom stoliku a starsi si pochutil... nastastie mu nic nebolo. ale muz ostarol o par rokov za ten den 😀

irenaliza
15. okt 2015

Ja mám 4 dcérky 10,7,4,roky a 17mesiacov a aj oni sa chcú natierať a púdrovať. Keď bola 1-2 menšie nedočiahli na prípravky a a ni ich to nelákalo, ale čím sú väčšie tak už sa tie staršie zavrú do kúpelne a idú si samé urobiť účesy a kozmetiku- mama má zákaz, ukážu sa až potom takže krémy neschovávam, mám ich na poličke, ale v skrinke, ale nikdy si nezoberú, kým sa neopýtajú čo môžu a čo nie, sa síce často rúž na pery nepoužívam, ale kúpila som aj pre nich, lebo vraj baby v škole už skúšali tak aj oni chceli, ale tie pery, no zábavné sú niekedy ale najradšej sa hrajú na obchod s kozmetikou a šampónami, penou do kúpeľa, hrebeňami a chodíme nakupovať a samé vymýšľajú čo je lepšie, a prečo si mám kúpiť to alebo to.
Takže také bežné krémy mám dostupné, jasné, že trochu vyššie, aby najmenšia nevybrala a náhodou neolízala alebo nezjedla, lebo všetko dáva do úst, ale už som našla krémiky v ich kabelkách a hrebeň schovaný v kresle, aby ho tá druhá nenašla, lebo je len jej, a schovavajú si do svojich šufličiek, lebo to je len jej a tá druhá nemôže a najlepšie, keď schovajú a samé nevedia, kde a potom pátrame, ale nájdeme po dlhšom čase.takže je to zaujímavé a ťažké pri toľkých babách, skôr už tá najstaršia ma učí to videla v telke a pýta sa čo je to, či je to dobré, lebo ja nie som typ na maľovanie a líčenie, asi budú dievky, no uvidíme?

katarinnak
15. okt 2015

Môj si naposledy natrel lak na nechty na usta ako pomadu. To bolo prvýkrát čo som niečo okrem pomady zabudla odložiť. Skoro ma porazilo.

mawka
15. okt 2015

pred desiatimi rokmi mi ciastocne vyjedol a ciastocne vybabral ponatieranim sa prave kremom od vichy moj maly. myslela som, ze ma slak trafi. lebo som si na neho sporila, vytesena, ze ho mam a za par dni toto 😀 odvtedy sa neprihodilo uz nic. dcera tiez nikdy nic take nezjedla ani nevybabrala, akurat minule si sla holit nohy 😅 to skusala vo vani, skoro ma prekotilo, lebo holiaci strojcek mi pride viac nebezpecny ako zjedzeny ruz alebo krem. vtedy som si uvedomila, ze nielen prasky, avivaze, sava treba odlozit, ale aj holitka a podobne predmety, s ktorymi si viac mozu ublizit.
ale ked boli mali, tak bola drogerka bytova a moje cetky odlozene tak, ze na ne nedociahli. teraz sa uz "skraslujeme" s malou spolocne. a maly ma uz svoj dezodorant, svoj sprchac a vlastne cely taky svoj kosik kozmetiky 🙂

kupcovci
15. okt 2015

Ja mám strasne veľa kozmetiky tak ju mám v kúpeľni asi na 3polickach a tak aby my na ňu malý nedosiahol lebo jeho to strašne láka tie moje flasticky, raz sa nám stalo keď mal asi 1rok že som zabudla krym na ruky amaly ho odsroboval a už šiel vytláčať do úst ešte že som si to všimla Odvtedy dávam n ato veľký pozor.

prego81
15. okt 2015

nas starsi strasne rad olizoval telovy krem s ktorym som ho po kupani natierala. Tiez ho fascinovala pena na holenie: daval si ju na licka 😀
Ja som kozmetiku davala z miesta na miesto, nielen aby ju nenasiel ale aj aby som mu ukazala ze tam teraz nic nie je, rad sa hral s hocicim co malo davkovace.

sense
15. okt 2015

mam ju v kupelni v supliku, zatial ju mala nebrava, jedine co vezme je balzam na pery , natrie sa a strci do vacku... ale ako spominala @prego81 ked bola natrena telovym kremom stihla sa pooblizovat kym jej to vpilo, a potom sme zacali pouzivat kokosovy olej, sama si ho ale nevezme, ma 2,5 roka...

ale cistiace prostriedky v dosahu nema...ani lieky...

dugyna
15. okt 2015

nijak mam ich v kupelmi a ked chu pouzit tak sa opytaju.

lucia_vichy
autor
16. okt 2015

@dugyna
🙂
Tak to ja musím počkať, kým začne rozprávať 🙂

trinity888
16. okt 2015

Nijako, dovolím mu tak nanajvýš použiť moj" jeleni loj" i ked v tom momente to ma natreté od oči az po bradu. Potom voní.... No a este sem tam dostane šupu, ze sa chce osprchovať takým voňavým gélom na sprchovanie ako vonia mamina ( to je pre mna česť - ze mu voniam 🙂 )

kim_rossi_stuard
16. okt 2015

kremy mam v chladnicke najvyssie, tak nedociahnu a kozmetiku tiez vysoko na polickach...jedine krem na ruky mam v nocnom stoliku tak ten uz bol natrety vsade- na nozickach, bolackach, aj tvaricke 😵

dugyna
16. okt 2015

@lucia_vichy ta stredna dcerka moc nerozprava...ale vzdy dojdeme na to co chce 🙂, skus mozno znakovanie my sme to robili s oboma a bolo to super

lucia_vichy
autor
16. okt 2015

@dugyna
Ďakujem za tip 🙂

bubloska135
16. okt 2015

ja mam kozmetiku v kupelke a v spalni. A ako krpec rastol a dociahol vyssie a vyssie, tak mam vsetko v najvyssich polickach a ak je nejaka skrinka v jeho dohlade tak mame bezpecnostne zapadky. Ale aj tak som niektore veci nedokazala pred nim zachranit, naposledy som aj plakala, lebo som si objednala pletovu vodu thermal vichy a cistiaci gel, prislo postou, doniesla som z posty, vybalila, ovonala, postavila na komodu a zabudla na kozmetiku. ked som nasla maleho na koberci s otocenou prazdnou flastickou, nebolo mi vsetko jedno. moja nova pletova voda skoncila v koberci, tak aspon ten bol kvalitne osetreni... aspon ze sa maly nenapil,alebo nieco podobne
a mam aj podobne pribehy ako som dostala tiene na oci od kamosky a maly strasne reval ze ich chce do ruky, tak mu ich kamoska dala, ze ved pozri co som maminke kupila a do 3 sekund bolo o jeden odtien menej, skoro kamoske vyadli oci, nuzz naozaj si treba kozmetiku strazit, aby sme onu neprisli a hlavne aby si nase deticky s nou neublizili

stacey46
16. okt 2015

Zatiaľ to riešiť nemusím nevieme ešte chodiť ani loziť. 🙂 Ale keď to bude aktuálne, začnem používať zámok na kozmetickom kufri...