Ako u vás prebiehal prechod z dojčenia na náhradnú umelú výživu?

miriam_nutrilon
7. júl 2014

Pre dieťa je v prvých mesiacoch najlepšou stravou materské mlieko, ktoré obsahuje všetky živiny potrebné pre úspešný vývoj dieťatka. V živote každého dieťaťa však príde moment, kedy mu mlieko už nestačí alebo z nejakého iného dôvodu začne s príkrmami náhradnej umelej výživy. Povedzte nám, ako u vás tento prechod prebiehal? Ako prijímalo dieťatko nové chute? A ako ste ho naučila piť z fľašky?

anuskaaprazko
7. júl 2014

Ale prdlajs nestaci, ako mlieko materske mlieko staci pokial ma on dieta zaujem! strasne zavadzacky...

danka483
7. júl 2014

ako nič v zlom ale to je čo za blud ...moje dieťa odmietalo čokoľvek ochutnať do cca 19m stále je dojčené a ešte dlho bude materské mlieko je to najlepšie čo môže dieťa dostať. 😉

moni244
7. júl 2014

moja sa sama odstavila v 13 mesiacoch, na umelé sme neprešli, nechcela, ona od narodenia odmietala cumle, potom fľaše a UM nechcela vypiť ani z hrnčeka cez slamku, tak dávam sem tam kravské a hlavne jogurty, syry a maslo

cacika
7. júl 2014

velmi zavádzajuca otázka... vobec nie je pravda ze v zivote kazdeho dietata raz nastane okamih ked raz musi z nejakeho dovodu prejst na UM. dojcenym detom staci dojcenie aj v 4 rokoch a nahradnu mliecnu vyzivu nikdy neochutnaju.

godyna
7. júl 2014

Žiadny prechod neprebiehal lebo tvoja veta ze" v živote každého dietata pride moment...." Je BLUD . Ja viem ze potrebujes prezentovať svoju značku ale odtiaľ potiaľ.

miroslavan
7. júl 2014

...u nás Bohužial nebolo dojčenie možné ani pri jednom synovi a kedže sme pri prvom synovi pred 8rokmi zažívali obrovské problémy, koliku, reflux a noci plné plaču - nesmierne oceňujem, že v dnešných časoch existujú špeciálne mliečka na boľavé bruško-čo sme objavili v synčekovom druhom mesiaci a to nám náramne pomohlo a zjednoduchčilo život!!! Dnes už tretí krát skúšame zo zavádzaním príkrmu-mrkvičky a vyzerá to, že Mati bude veľký jedák 😉

perdiem
7. júl 2014

Ha ha, ani jedno z mojich deti o umele mliecko nejavilo zaujem, vyhodila som kopec penazi na skusacky roznych druhov, neuspesne, mladsiu este stale dojcim🙂

anuskaaprazko
7. júl 2014

@perdiem uprimne ani sa im nedivim 😀 ochutnaj materske a umele aky je tam rozdiel 😀

marmota
7. júl 2014

priamo na otázku z názvu témy odpovedať nemôžem, keďže svoje dieťa stále dojčím, ale nedá mi nereagovať na text zadávateľky témy. nesúhlasím s tým, že v živote každého dieťaťa príde moment, kedy mu materské mlieko už nestačí. chcela by som vedieť, odkiaľ táto (dez)informácia pochádza. je až neuveriteľné, ako sme v dnešnej dobe bombardovaní rôznymi zavádzajúcimi informáciami, najmä zo strany obchodníkov, ktorí chcú za každú cenu zarobiť.

eeffka
7. júl 2014

@miriam_nutrilon prechod neprebehol, v 26m utrela usta od prsnika a dopila mlieko.

meluela
7. júl 2014

@miriam_nutrilon asi by na mna kukal kebyze mu v 39m namiesto materskeho mliecka namiesam nutrilon 😀 Ani kravske nechce a to ma este ako-taku chut, takze fungujeme na jogurtoch ktore su zdravsie nez neupravene mlieko. Ani flasu a cumel velmi nepoznal, vodicku pil po cca.9m z poharika z naustkom.
Materske mliecko mu mu uplne stacilo, od 6m v kombinacii s neumelymi prikrmami

esterba
7. júl 2014

@miriam_nutrilon V živote každého marketingového pracovníka zamestnaného u výrobcu dojčenskej výživy raz príde moment, kedy si vypočuje alebo prečíta pravdu o tom, aké drísty verejne vypúšťa z úst.

henushka
7. júl 2014

Aj som sa chystala napisat co-to o dojceni vs. UM, ale vidim, ze to tu uz zaznelo x-krat 😎 Ked raz maminka dieta dojci, tak na UM jednoducho nepride 😀

Uznavam vsak, ze ak nie je naozaj ina moznost a dojcenie sa nerozbehlo, je fajn, ze aj takato volba existuje.

Ale co je to za nezmysel, ze dojcene dieta potrebuje??? UM??? NEZMYSLY!!!

nasatina
7. júl 2014

....obe deti som dojčila cez 14 mesiacov. Nikdy sme nepresli na UM, nebolo treba - od zaciatku som ich učila na "system" ranajkový ( hned ako sa zobudili, tak sme varili ovsenú/ryžovú/pšenovú teplu kasu, nie vsak instantnú, varenú v ryžovom/sojovom/ovsenom nápoji), hned ako starší syn dokázal žuť chlebík,tak dostával chlebik domácimi nátierkami, dcera na kasiach fičala az do 15mesiacov, nikdy jej pečivo nechutilo. S flaše nikdy nepili, ked mlieko tak z pohára....

bambibam
7. júl 2014

Ja som pred mesiacom ukončila dojčenie, takže k UM sme sa nedostali , ale od roka popíjal po troške krabicové z pohára - tak u nás flašky,cumle a iné pomôcky k jedeniu sme vynechali. Rovno sme deti učili -pohár,tanier,lyžička . Nechápem prečo sa preferuje UM pred dojčením. A čo mu chýba vo výžive keď má pestrú stravu ...

nuty
8. júl 2014

UM pre dojčene dieta je uplna blbosť. Ak je uz staršie a je odstavené ako moje v 18 mesiacoch tak si ho na 100% nedá. Moja dcérka nepila nikdy z fľaše a nemala ani cumel. Chce piť iba cistu vodu alebo džús. A umelé mlieko jej vôbec nechýba.

bubelko
8. júl 2014

@miriam_nutrilon nijak, do roka som kojila a potom sme presli na kravske, ktore ale jeden odmietal a druhy pil s obrovskym nadsenim ca. do 3 rokov. 😉

miriam_nutrilon
autor
8. júl 2014

Milé mamičky, dakujem za vase prispevky. Mrzi ma, ze nasa tema nebola uplne spravne pochopena. Nasa téma sa tyka nielen nahradnej mliecnej formuly, ale aj prvych prikrmov u deti. S vasimi nazormi suhlasim, materske mliecko je to najlepsie, co mozete svojmu dietatku dat. Ale často sa stava, ze mamicky z nejakeho vazneho dovodu, zial, nemozu dojcit a nahradna mliecna formula je najlepsia alternativa. Sama som pracovala ako profesionalna mam a starala som sa aj o 2 mesacneho chlapceka z anonymného porodu a jedinou moznostou bolo dokrmovat. Ak dojcite do 2 ci 3 rokov, ma vase dieta velke stastie a davate mu to najlepsie. Avsak mamicky, ktore to stastie nemaju, su rady, ze existuje prijatelna a pristupna nahrada. Je pravda, ze nie u každého dietata pride cas na dokrmovanie nahradnou mliecnou formulou, tyka sa to najma dojcenych deti, ale u vsetkych deti pride cas na dokrmovanie prvými prikmami, kedy uz mlieko nepostacuje, s postupnym prechodom na pestru nutricne hodnotnu a vyvazenu stravu, kde sa mliecko stane uz len doplnkom, ale vyznamnym, k pestrej strave.

esterba
8. júl 2014

@miriam_nutrilon pochopili sme to presne tak, ako ste to napisali. Tak, ako neplati, ze kazde dieta musi a ochutna UM, tak neplati ani to, ze kazde dieta musi a ochutna inu instantnu stravu (najlepsie znacky Nutrilon). Ako matka ste sa uz urcite v praxi stretli s normalnymi potravinami, z ktorych sa da, cuduj sa svete, varit...

culia1
8. júl 2014

mojmu som v 14. mesiacoch ukazala flasu s kravskym mliekom a uz nikdy viac sa nechcel pricucnut na prso, ani ked sa mi narodil druhy syn (prvy mal vtedy 22 mesiacov)

dumamcelyden
8. júl 2014

No uprimne povedane, to kravske mlieko od jedneho roka nie je ziadna vyhra, ale mamicky, ktore uz nekoja si budu tvrdohlavo opakovat, ake je kravske super, ako je UM hnusna umelina a ako predsa ich deticky super prospievaju na kravskom. No bohuzial to tak nie je, UM je upravene kravske mlieko, preto aby bolo lepsie stravitelne pre dieta, obohatene o mineraly a vitaminy, ktore flasa kravskeho mlieka v takom mnozstve neobsahuje. Niekde som citalam ze velka flaska normalneho UM obsahuje take mnozstvo zeleza ake sa nachadza v 2 kilogramoch spenatu alebo v pol kila sardiniek. A moze sa velmi lahko stat, ze dojcene alebo dieta na kravskom mlieku moze byt anemicke alebo mu mozu chybat rozne vitaminy. Daju sa sice doplnit aj synteticky, ale aj to su dalsie vydavky a kedze nechceme pchat do deti umeliny, tak co su potom synteticke vitaminy. A nie som ziadny Nutrilon agent, ak by nahodou niekto nieco riesil zase 🙂

olivia6
8. júl 2014

chvalabohu syn patril k detom, co "nevymyslaju". Ked som musela nahle ukoncit dojcenie, presiel na Nutrilon okamzite, bez mihnutia oka vypil z flase mliecko a zaspal. Bola som velmi rada ze s tym nebol problem, aj ked to bol Nutrilon HA, ktory je horkejsi ako bezny. Na bezny Nutrilon presiel tiez bez problemov a na kravske mlieko tiez. V zivote nemal problem so stolicou.
Keby som doteraz dojcila, pripisujem to, ze je syn zdravy, vysoky, silny, sikovny a mudry urcite dojceniu.
Takto to pripisujem Nutrilonu a genetike :D
Preto nemam rada vyroky typu "moje dieta je take a take LEBO je dojcene". Nikdy neviete, co by bolo keby...

godyna
8. júl 2014

@esterba je ľahšie napísať litánie o nepochopení sa ako priznať ze prestrelila . Tvoje reakcie 1+ si ma rozosmiala - dakujem

esterba
8. júl 2014

@godyna to som rada 🙂

vejula
8. júl 2014

@miriam_nutrilon pripajam sa k väčšine tak ako moje deti nikdy neochutnali umele mlieko, kedže su dojčené do prirodzeného odstavenia (starší 4 ročný je ešte na noc dojčený tiež) tak isto nepotrebuju žiadnu umelu stravu vo flaštičkách.... Takže pridavam sa ku skupine matiek, u ktorej detí ten moment, ktorý spomínate, nenastal 🙂

dumamcelyden
8. júl 2014

Boze, co tu vsetci riesite. Napisala prikrmy nahradnej umelej vyzivy, Trochu zvlastna formulacia ale mozme sem teda zaradit okrem UM aj prve flasticky s prikrmami. Kto nikdy svojmu dietatu nedal UM a kojil az do skolky, tak mu gratulujem. Kto nikdy nedal flasticku s prikrmami, tak mu gratulujem tiez. Flasticky su prakticke na cestovanie alebo ked clovek nema cas rychlo varit. Vsetko je tam kontrolovane a urcite je to lepsie ako domaca strava navarena zo surovin z Billy a podobne. K UM som sa uz vyjadrila vyssie. Lezu mi totalne na nervy tieto vyroky v zmysle, ziadne UM, ziadne flasticky ako keby to bola otrava na potkany. Nutrilon si tu robi reklamu, tak nevadi, zaplatil si to, tuto otazku horsie formuloval, nevadi, ved vieme o co ide, tak sa vsetky bio kojacie maminky ukludnite, ved vy aj tak uz svojim detom davate to najlepsie co mozete. Peace & Love 😎

ivanka.7
8. júl 2014

Na UM Elianka nikdy nepresla, kedze sa stale dojci. Prikrmy som podavala od 6 mesiacov popri dojceni a Eli prechadzala na "normalnu" stravu veeelmi pomaly a postupne, ale doma sme to respektovali a dnes je u nas najcastejsia veta "maminka, chcem nieco papat".. Preferujem doma varene veci, ale na cestovanie je prikrm vo vhodnom zlozeni na nezaplatenie. Musim vsak dodat, ze zeleninove a zeleninovo-masove prikrmy z obchodu u nas nikdy nemali uspech rovnako ako ziadne mliecne a nemliecne instantne kase, takze som sa orientovala skor na ovocne zalezitosti a zvysok doplnala ako sa dalo 🙂

beloba
8. júl 2014

prvy syn sa dojcil do 33. mesiaca a po odstaveni (odstavil sa sam) ziadne mlieko nedostava... nie je mu treba... a druhy syn 7 mes. sa zatial dojci a dufam, ze sa dlho dojcit bude... po skonceni mu tiez neplanujem davat ziadne mlieko...takze ziadny prechod u nas neprebehol 🙂

perdiem
8. júl 2014

@anuskaaprazko tieto nahrady vobec nechutia ako maminkine mliecko🙂 ale tiez uz by som chcela prestat kojit🙂