Periete prádlo vášho bábätka separátne alebo spolu s vašou bielizňou?

michaela_bupi
26. sep 2015

Ja som prvé 2 roky prala prádlo môjho malého synčeka samostatne, v špeciálnom detskom pracom géli bez alergénov, bez bielidiel a fosfátov. Dávala som veľký dôraz na to, aby prací cyklus bol dosť dlhý a dobre prádlo prepláchal. Od jeho 2 rokov už periem jeho bielizeň spolu s našou dospeláckou. Ako je to u vás?

ivankajar
26. sep 2015

Dobré ráno vždy samostatné. Prášok určený pre bábätká od 60 tky vyššie.

bonaqa2013
26. sep 2015

do roka som prala malé vecičky osobitne po roku už spolu s našími vecami....

nice202
26. sep 2015

Ja neperiem zvlast. Ani som neprala, vsetko periem spolu. Nie sme alergici, deti nemaju ziadne kozne problemy alebo vysoku citlivost.

misha10
26. sep 2015

Detské veci periem samostatne v géli určenom pre detské oblečenie. No celkovo sa snažím aj to naše dospelácke prať v géloch bez fosfátov a alergénov.

mabliss
26. sep 2015

Ja som nikdy zvlášť neprala. Už od narodenia periem všetky veci spolu v pracom prášku pre deti - ten som používala aj predtým, ako sa malý narodil.

sardinka333
26. sep 2015

Nič zvlášť neperiem, samozrejme oblečenie triedim na biele, farebne a pod. Nie sme alergici, ekzemari a ani nemienim držať deti v ,,skleniku,, a fanaticky sa báť ,,chemie,,. Všetko s mierou. 🙂

zuzanaete
26. sep 2015

Nikdy som neprala zvlast a ani ma to nenapadlo. Nemame kozne problemy, tak nebol dovod. Az pri podobnych diskusiach na mk som zaregistrovala, ze aj taka je moznost. 🙂 No ale povedala som si, ze ked to drobec prezil doteraz, tak nie je dovod menit a prat zvlast.

srdeenko19
26. sep 2015

My budeme mať rok a zatiaľ ešte stále periem malej vecicky zvlášť v detskom tekutom prášku persil sensitive na 40, plienky, osusky na 60 tke. Všetko pradlo zehlim. Neviem kedy začnem prat spolu s nasimi vecami 😀

dobromila1111
26. sep 2015

Zo zaciatku sme prali separatne a v detskom prac.prostriedku, asi 2m, no vyskusali sme oprat niektore kusky s nasim obleckom a vsetko bolo v poriadku,tak uz odvtedy detske neseparujeme 🙂

lenadka
26. sep 2015

do roka oddelene, gélmi určenými na detské prádlo, po roku už spolu, ale prala som práškom na detské veci ešte asi pol roka

irenaliza
26. sep 2015

všetkým dcérkam som prvý asi rok prala oddelene, dokonca som oddeľovala a osobitne bavlnené plienky a osobitne vecičky pre bábätká, a potom postupne , najprv iba bábätkovské a väčšej dcérky a a asi od 2-3 rokov a spolu s dospeláckymi, ale ja používam väčšinou BUPI BABY gél na všetko prádlo, takže super vyperie, vonia a predsa aj dospelý môžu mať nejaké výhody pri praní? Nikdy pri tomto gely žiadne reakcie, super, len u nás sa ho minie veľmi veľa, čo je nevýhoda?Ale sme spokojný s BUPI na pranie. Pekný deň 🙂 🙂

damadama
26. sep 2015

@besson001 ak by sa dalo cez počítať, tak ťa prefackám!!!! Fetuješ alebo čo??? Toto sem absolútne nepatrí!!!!!! Sa čudujem, že zrazu webmaster spí..., a že to sem pustil a ešte nevymazal!!!!.......
Ani skloňovanie nie je správne!
Apelujem na webmastra!!!!!!!!!

ajino
26. sep 2015

Ja periem vždy samostatne, zvlášť detské a zvlášť naše, deťom periem iba pracím gélom Bupi

alex999
26. sep 2015

Vždy ! detské samostatne a naše zvlášť, deťom detský prášok a dlhý cyklus, veci žehlím 🙂

poly2406
26. sep 2015

Periem od samého začiatku zvlášť každému členovi rodiny! Tak to mám zaužívané, handier máme veľmi veľa, tak má stále každý plnú dávku (triedim podľa farieb).
Prací prostriedok mám dvojaký (detský na všetko oblečenie, normálny na monterky).

katarina247
26. sep 2015

Do roka sim prala zvlášť teraz už periem spolu

asire
26. sep 2015

Malému periem vecičky osobitne od našich 🙂

oskvarka
26. sep 2015

spolu stale ale do roka decky prasok na dlhom cykle s dvoma plakaniami... (uz ma ten cyklus priamo v sebe) vola sa hygiena... periem tak stale maleho veci aj ked uy ma 2 roky na tomto cykle... a bez aviivaza

natalushka
26. sep 2015

Ja asi do 9mes som malemu prala zvlast v detskom prasku,obcas som priliala dezinfekciu od Sanytol..ale od tych 9mes.uz periem v nasich praskoch,aj s avivazou a vsetko v pohode..ale je pravda,ze maly nema ziadny problem,tak je to asi ine,ako ked je babatko citlive..

martinka13
26. sep 2015

Periem spolu v pracom geli pre bábätka. Aj avivaz používam pre bábätko.

tamdia
26. sep 2015

Ja periem malému (9 mes.) zvlášť všetko, ale nepoužívam tekutý detský gél ale prášok, lebo mi opravár pračky povedal, že z gélu sa ukladá oveľa viac nečistôt v pračke, ako z prášku. Dcérke (má 10 r.) som tiež veľmi veľmi dlho prala veci samostatne, len teraz pár rokov dozadu jej oblečko už miešam s našimi vecami, ale nohavičky nie. Keď periem dospelácku spodnú bielizeň, tak malej nohavičky tam nedám a opačne. Možno to nemá žiadne opodstatnenie, ale ja som takto kľudnejšia 🙂

lejlla
26. sep 2015

periem obom syncekom spolu,ale zvlast od ostatnych.... 🙂
takze detske veci nemiesam s nasimi dospelackymi...

lulistek
26. sep 2015

ja som prala zvlast asi do roka a nieco, dcera mala ako babatko citlivejsiu pokozku ale odvtedy periem spolu a v pohode 🙂

janettan
26. sep 2015

Ja som postupovala rovnako. Zo začiatku všetko v Lovele a teraz periem aj spoločne. Posteľnú bielizeň, uteráky, pyžamká a spodnú bielizeň sa im stále snažím prať v detských prostriedkoch

bonitka7
26. sep 2015

Prve 3-4 mesiace som prala separatne. Potom uz vsetko spolu 🙂

bubelko
26. sep 2015

@michaela_bupi pri prvom som prala do pol roka separatne, pri druhom som sa na to uz vykaslala. ved by som nic ine nerobila len prala 😕 a prasok normalny, ziaden detsky.

dankaa78
26. sep 2015

Cca do roka som prala pradlo najmladsej slecne separatne ale teraz uz perieme vsetko spolu.Vsetci štyria😉

black66
26. sep 2015

@martinka13 ja tiež tak... Svoje veci zvlášť