MUDr. Šaško . Tvrdošín

23. apr 2023

Poprosím maminky, ktoré chodievate k tomuto doktorovi o rady. Prešla som k nemu pred necelým rokom, čiže neviem ako u neho fungujú tehotenské poradne. Pri prvom synovi som mala inú lekárku. Počula len že sa až do pôrodu chodí k nemu na ambulanciu a nie do nemocnice? A taktiež že posiela ženy rodiť len do Trstenej? Či si môžem vybrať pôrodnicu sama? Pravda alebo drby?

Len na margo zatiaľ som mala len + test, na prvú tehu kontrolu sa chcem tento týždeň objednať. Určite budem pokladať tieto otázky aj jemu, len by som bola rada za akúkoľvek skúsenosť s týmto pánom doktorom počas tehotenstva od iných maminiek. Inak som s ním veľmi spokojná.
Ďakujem

louba
24. apr 2023

Všetko ti vysvetli ... ja som spokojná, príjemný, nečaká sa .. prvé vyšetrenia asi1x za mesiac ale už si nepamätám, a potom čoraz častejšie. Posledne kontroly boli v nemocnici. Ale výber je na tebe . Ja som rodila už v novej - prerobenej a boli sme 2 na izbe, vlastná sprcha , WC... 👍

zuzinka888
24. apr 2023

Nemocnicu na porod si mozes vybrat sama. Od 36-37tt som uz vzdy chodila na poradnu do nemocnice.

autor
24. apr 2023

@louba
@zuzinka888
Viete čo ja mám zatiaľ skúsenosť len s DK porodnicou a rada by som tam išla opäť nakolko som tam bola spokojná 🙂 ak viete porovnať DK a Trstenu budem tiež rada za skúsenosti

zuzinka888
24. apr 2023

Ja som rodila len v Trstenej,ale chcela som skusitDK. No mala som rizikove 2x som tam pocas tehu bola hospitalizova a Trstena je blizsie, naviac som rodila v zime- a vies ake su v zime cesty na Orave. Takto vseobecne sa to porovnavat neda. Kazda ma ine priority, potreby....Niekto preferuje pristup, niekto pohodlie super postel( co trstena uz ma). Rodila som 4x a pri kazdom porode bolo nieco co sa mi " nepacilo" a naopak.npr. je tam jedna stara lekarka ktoru nik nechce vychytat, mne sa podarilo pri 1. A bola fajn. Som bola prekvapena aka bola fajn. Aj po 2.porode prisla pozriet na salu, prehodila par slov- co mame? Ake meno... A vyskolila sestricky preco mi neprinesu paplon, ze mam zimne nohy😀

autor
24. apr 2023

@zuzinka888 áno áno záleží od preferencii každej ženy, mne zase vyhovovalo v DK, že som mala malého stále pri sebe, že som si ho sama mohla kúpať atď. Čo sa teda podľa mojich info v Trstenej nerobí. Vraj tam dieťa nosia matke len na kŕmenie. Porod v DK som mala úžasný, snáď bude podobný aj ten druhý 🫶 a s tými cestami.. no podľa mojich výpočtov by som mala mať termín v 01/24 😅😅😅 príslop

zuzinka888
24. apr 2023

Nie uz 2 roky ho mas pri sebe, robis si sama vsetko, bez ohladu na to aky si mala tazky porod. Maju aj fotky na nete- pokukaj jak to tam maju pekne. Na izbe ste len dve, vlastna kupelna a obedy nosia rovno na izbu. No neber to- jak v hotely🤣

angelikapac
18. máj 2023

V Trstenej je babo stále pri maminke, berú ho len prvú noc aj to sa opýtajú, či si chcete oddýchnuť... samozrejme ak je vsetko v poriadku a dieťa nemusi byt v inkubátoe alebo pod lampou....ak ste viacrodicka, robíte uz všetko sama🙂