Aké sú podmienky prijatia deti do škôlky?

stankazakova
3. jún 2024

Dobrý chcem sa opýtať aké sú podmienky prijatia deti do škôlky.

egonsk
3. jún 2024

@stankazakova podat si ziadost a vyckat na rozhodnutie .... zvysne veci su na webe, alebo ti budu oznamene pri podavani ziadosti. Vsade je to inak.

dori2
3. jún 2024

@stankazakova pokial sa nejedna o predskolaka tak vacsinou hlavne kapacita aby bola postacujuca. mladsie deti nemusia prijat, predkolakov ano.

mima172
3. jún 2024

@stankazakova My sme mali taky zoznam toho, čo ma dieťa vedieť. Nič zvláštne, len taká klasika - dieťa nesmie mať plienky, má zvládať samoobslužné veci ako vedieť sa prezliecť, najesť, napiť. Boli tam ešte veci ako, že ma dieťa vedieť verbálne komunikovať, zvládať chôdzu po schodoch a nerovnom teréne. Nepamätám si to už všetko, riešili sme to pred rokom a toto je to hlavné, čo si pamätám 🙂

beata_k
3. jún 2024

@mima172 Asi sa pyta na nieco ine...

beata_k
3. jún 2024

@stankazakova U nas to bol vek, trvaly pobyt, surodenec v skolke bolo +

tanyan
3. jún 2024

Tu je usmernenie na stránke ministerstva aj s prílohami:
https://www.minedu.sk/usmernenie-k-prijimaniu-d...
Sú tam uvedené aj ďalšie súvisiace dokumenty. Ale hlavne ide o to, že uprednostnené musia byť deti - predškoláci.
Niektoré škôlky majú oficiálne uvedené aj ďalšie kritériá, u niektorých sa treba opýtať.

mima172
3. jún 2024

@beata_k Je to veru možné. Mala by troška špecifikovať otázku, či myslí vek, spádovosť alebo "schopnosti" dieťaťa atď. Automaticky mi akosi napadlo to druhé.

beata_k
3. jún 2024

@mima172 Alebo sa ozaj pytala na to, co si jej ty napisala. 🙂

nwnw
4. jún 2024

@stankazakova ako ktora skolka.
U nas:
1. Trvaly pobyt
2. Minimalne 3r
3. Odplienkovane, bez cumlika...
4. Ostatne uz podla kapacity.