Zariadenie pre seniorov Križovany nad Dudváhom - recenzie

nikpa
17. apr 2020

Poprosím Vás máte alebo mali ste tam umiestneného rodinného príslušníka? Rada by som sa dozvedela recenzie. Rozhodujeme sa kam umiestniť babku a s jej diagnózami toho veľa na okolí nie je kde ju momentálne rýchlo zoberú.

mogaa
17. apr 2020

@nikpa no neviem, ale podľa mňa ti ju teraz nikde nezoberú....inak je tam bývalá suseda a chváli si...no chváli....že je tam dobrá strava....doktorka im odišla, mali tam takú mladučkú po škole tá stále volala tej pôvodnej ....inak nejaké rehabilitácie nefungujú, nemali snahu ani ukázať jej jednoduché cviky na spevnenie nôh, teraz ostala ležiaca....naposledy keď som s nou volala mi hovorila že opatrovateľka jej povedala že bude musieť mať stále na ústach rúško aj ona - ako ležiaca🙂no povedala jej že ona sa otočí na druhú stranu keď príde do izby ale v rúšku ležať nebude🙂a že na izbe je s jenou zdutou babkou ktorá sa s ňou nebaví, teraz sú tam všetc len na vlastnej izbe, takže nič moc....

nikpa
autor
17. apr 2020

@mogaa teraz normálne berú ľudí do podobných zariadení len majú trochu ine prijímacie ceremónie 🙄 no ale teraz to treba, co narobíme.

mogaa
18. apr 2020

@nikpa no len teraz počítať s tým že tam bude len na izbe a teda aj sestry a opatrovateľky budú chodiť minimálne len v nevyhnutných prípadoch....aj jedlo len na izbe, žiadny spoločný program a aktivity - nič...čiže len spolubývajúca na izbe a telka...

nikpa
autor
19. apr 2020

@mogaa jedna sa mi hlavne o to ako sa tam k nim správajú, či ich nebiju, nehulakaju po nich a podobne. Teraz prisla z nemocnice z geriatrie v TT, tam ležala pomočena celý den v 1 plienke a bijú tam pacientov, nebola tam prvýkrát, rozum ma dobrý, takže veriť sa jej dá. Vrátili nám ju odtiaľ v horšom stave ako ked tam išla. Babka je viac-menej ležiaca, bez pomoci sa nepostaví a bez opory sama neprejde, s tym ležanim na izbe je to u nej jasne. Pekne ďakujem za info 🙂

kvecia
22. apr 2020

@nikpa mozu sa pohybovat s ruskami po areali...
Je tam mily personal az na jednu opatrovatelku, ta bliaka po nich... no staci sa ozvat razne a je s nou pokoj 🙄 inak fajn zariadenie, preslo aj rozsiahlou rekonštrukciou

nikpa
autor
22. apr 2020

@kvecia ďakujem ale nakoniec nam ju tam nechcú zobrat 😐 najprv ze áno a zrazu sa vyjadrili, ze nie. Takže musíme hľadať inde.

draze
4. jan 2022

@nikpa neodporucam, pribuzna nam tam umrela po 3 tyzdnoch od nastupu, dostala este aj dekubity (vraj sa jej zazracne vytvorili za 2 dni!!!), nechali ju leziacu na posteli, pritom nastupovala sice horsie mobilna, ale mobilna…pochybujem o ich osetrovatelskej aj zdravotnej urovni…otras este teraz sa mi z toho zariadenia dviha zaludok