VIP Family dentistry - kanáliky

veronika_sk000
15. jún 2024

Ahojte, máte niekto skúsenosť s čistením kanálikov na stoličkách u týchto zubárov?

koniarova
15. jún 2024

Výborná klinika. Vrelo odporúčam. Čistili mi na 3 zuboch.

veronika_sk000
autor
15. jún 2024

@koniarova chodime tam a sme spokojni velmi, muzovi maju tahat nervy, len sa velmi boji, lebo vraj nepouzivaju mikroskop k tomu, tak je trocha skepticky..takze vsetko bez problemov? 🙏

helenpekar
15. jún 2024

@veronika_sk000 zubný lekár môže počas ošetrenia kanálikov cítiť problém v rámci toho ak je tam schovaný nejaký bočný kanálik alebo tak, treba to aj počas ošetrenia vždy röntgenovať, a ak by sa mu niečo nezdalo že sa mu tam nedá prepchať tak potom by mal pacienta odoslať na ošetrenie s mikroskopom. Horšie je už ak už pred ošetrením bol kanálik vyplňovaný iným zubný lekárom a zle, ideálne je to znova urobiť pod mikroskopom. Viem čo hovorím, mám pár zubov s kanálikov od svojej starej zubárky spravené zle, a čakám kým ma rozbolia. Jeden už mám von a mám implantát lebo sa už nedal znova prečistiť.

koniarova
15. jún 2024

@veronika_sk000 robia to profesionálne pod mikroskopom a viac krát za zákrok robia aj RTG. Nech sa ničoho nebojí. A je to úplne bezbolestné. Neviem odkiaľ má info, že nepoužívajú mikroskop,ale nie je to pravda.

veronika_sk000
autor
15. jún 2024

dakujem vam velmi pekne za odpovede 🙏 mne sa to hned nezdalo, ze by to flakali, no naposledy mu nezabrala anesteza, tak sa boji toho velmi

helenpekar
15. jún 2024

@veronika_sk000 anestéza vždy zabrať nemusí pokiaľ má veľký zápal, treba zubárovi povedať keď to bolí. Môže dopichnúť, alebo my to tak v práci robíme že nasadíme antibiotiká a po pár dňoch príde na pokračovanie.

veronika_sk000
autor
15. jún 2024

@helenpekar opichali mu to 7x a zacalo to ucinkovat o dost neskor, ma tam liecivu vlozku a boli ho to uz menej, ale vravi, ze ked sa dotkne steny zubu, tak ho to dost boli, ja som cakala nejake antibiotika, ale nedali mu nic 🤷 najprv mu ho zavreli, ale tyzden ho to dost bolelo a zacalo sa to stupnovat, tak teraz ma vlozku a v pondelok ide znova

helenpekar
15. jún 2024

Skoda mohol im zavolat, mozno by mu dali tie antibiotika a po par dňoch by sa to lepsilo.. ale ved uvidi, ked uz v pondelok ide, hlavne nech im vsetko povie kym to moc boli nech sa to este nezaplna..

koniarova
15. jún 2024

@helenpekar
@veronika_sk000 mal hneď volať, alebo prísť ráno. Boli by to určite pozreli a dali ATB.

koniarova
15. jún 2024

@veronika_sk000 komu tam chodí?

veronika_sk000
autor
15. jún 2024

@helenpekar no on tam volal a prave preto tam isiel, aby mu ho znova otvorili a vtedy mu dali tu vlozku, takze oni vedia toto vsetko
@koniarova teraz bol u nejakej lekarky, nepamatame si priezvisko, ale krstné meno je myslim Katerina

anitka_4
15. jún 2024

Aj mne robili 🙂 som mega spokojná s každým úkonom. Aj kanalikmi. Tiež som tam išla s tým,že som čakala horor potom 😃 a nemala som najmenší problém

veronika_sk000
autor
15. jún 2024

@anitka_4 ďakujem 😊