Magnetická rezonancia v Trnave

silvika1881
24. feb 2021

Ahojte prosím bola ste niektorá teraz na mag.rezonancii v Trnave?
Ako to prebieha-pripadne koľko to trvalo?
Podávali Vam do žily aj látku?
Čaká ma MR mozgu a dosť sa bojím😔

vojtekovad
24. feb 2021

V Trnave som nebola ale bola som už viac krát. Nemáš sa čoho báť, veď magnetická nebolí 🙂 trvá podla rozsahu, čo všetko ti chcú pozrieť.... nepamatam presne ako dlho mi robili mozog, ale cca 15 min. +/- 5 . Kontrastnú látku mi nepýchali ani raz. Ale rozmýšlam že ani by som si nedala asi, tej sa bojím to je pravda :D

silvika1881
autor
24. feb 2021

@vojtekovad kde si bola a ako dlho si čakala na vysledky?

nika82
24. feb 2021

bola som v TT ale uz davnejsie este pred koronou. Kontrastnu som na ziadanke nermala, ale dr na MRI rozhodol ze ju treba tak mi ju dali, vysledky cca 3 tyzdne

vojtekovad
24. feb 2021

oj vieš čo ja už som bola asi 5 x ani raz mi nedali kontrastnu, čiže som sa nemusela brániť :D a výsledok, uff ja už nepamatam. Ale zas ma čaká. Dnes som bola u doktorky, najbližšie mi idú robiť kopec vyšetrení a idem vyberať zo zuba kov /zubár mi dal kovovú výplň a teraz nemôžem na magneticku :/ / a tak ma čaká magnetická mozgu a krčnej chrbtice. Myslím že za výsledkom sa čaká podľa nemocnice, podľa toho koľkí lekári sú vyhodnocujú, kolko ludí majú......ale myslim že ja som mala do týždňa

vojtekovad
24. feb 2021

@nika82 robili ti magnetickú mozgu či niečo iné?

silvika1881
autor
24. feb 2021

@nika82 bola si na poliklinike? Bola som z toho v šoku aj som sa zab. Opýtať kam mám ísť 🤦‍♀️ale myslim ze v nemocnici ju nerobia či? Tiež nemam v žiadanke pisanu kontrastnu latku tak uvidím...

nika82
24. feb 2021

@vojtekovad zapastie

e1i
24. feb 2021

@silvika1881 a co chcú sledovať, ak hypofyzu tak kontrastna bude. Trvalo to asi 45 min. Najprv bez a potom s kontrastnou, aby mohli porovnať zmeny

simonkazga
24. feb 2021

Bola som v novembri na mri mozgu aj s kontrastnou latkou, v TT poliklinika družba. Trvalo to 25-30 minut. Kontrastnu dali len na posledne 3 minuty. Nie je to nic strasne, pritom mam miernu klaustrofobiu. Personal bol super, ukludnovali ma a vsetko vysvetlili. Neboj

sfalerita
26. feb 2021

@silvika1881 ahoj, ja som bola na mg mozgu cca 4roky dozadu v novej nemocnici, látku mi nedávali, tiež som sa veľmi bála, vyplnila som. dotazník a šla dnu, ľahla na ten pas, sestrička zafixovala hlavu, do takej jak prilby a mriežkami, dala mi tlačítko do ruky ak by som to nezvládla treba stlačiť, hrozne som sa bála, ešte sluchátka na uši, počula som všetko, ale je dobre mat zatvorené oči, zhlboka dýchať mne pomáhalo, myslela la ssom na pekne veci a ležala. som cca 20min,dali mi cdcko a výsledky tuším 2tyzdne,je to blbý pocit jak v solarku zavretá, keďže tu snimaju hlavu, ale treba vydržať, spievat si v duchu a teda mne pomohlo neotvarat oci🙈držím palce, neboj zvládneš to👍

opica_skorica
26. feb 2021

@silvika1881 hlavne ti tuto panicky zabudli napisat, ze sa treba pripravit, ze budes pocut rozne buchoty a pleskoty tohto stroja. Tie sluchadla ich trochu tlmia.
Ale prezit sa to da.

nika82
26. feb 2021

@opica_skorica tie buchoty a pleskoty su znesitelne aj bez sluchatok

opica_skorica
26. feb 2021

@nika82 su, ale je fajn vediet, ze nastanu.

mishelle75
13. okt 2021

dobrý deň, vie mi niekto prosim poradiť, kde okrem nemocnic je mri? vraj niekde smerom na Orešany, ďakujem

oblecenieavecicky
27. jan 2022

@mishelle75 nebude to sucha nad parnou? To odporučili mne, ale nikde sa neviem dopatrat presnej adresy

mishelle75
27. jan 2022

@oblecenieavecicky už som bola a veľmi som spokojna

oblecenieavecicky
27. jan 2022

@mishelle75 a kde to presne je?

mishelle75
28. jan 2022

@oblecenieavecicky smer Suchá nad Parnou, vedľa Vinárstva, mám aj tel.cislo ak treba

oblecenieavecicky
17. feb 2022

@mishelle75 ešte sa spýtam, ak som očkovaná, treba mať aj test? Ďakujem

mishelle75
17. feb 2022

@oblecenieavecicky nie netreba, ale ak si chcete byť istá,zavolajte im

mims_03
13. jan 2023

Ahojte, máte skúsenosť s MRI na Starohájskej s tým, že ste boli objednané na sobotu?