Byvanien v obci Cífer - Pác

21021996
12. jan 2024

Dobry den, ako sa vam byva v obci? Je vhoda pre mladu rodinu s detmi? Skola, skolka, dr?
Hlavne ma zaujima aj dostupnost do Ba a Senca a dochdzanie za pracou.
Dakujem🙂

h2
12. jan 2024

@21021996 Ahoj, nebývam v Cíferi, ale mám tam blízku rodinu. Škola aj škôlka bez problémov, detský lekár jeden z najlepších na Slovensku. Obec má výbornú občiansku vybavenosť, porovnateľnú s menším mestom. Čo sa týka dopravy, do Bratislavy je dobré vlakové spojenie, hoci z Páca je to na stanicu pomerne ďaleko. Ale zrejme sa aj tak pýtaš na cestovanie autom, tak v tom veľmi neporadím, chodíme tam síce často, ale nie v časoch dopravnej špičky. V každom prípade si myslím, že do Senca by nemal byť problém.

1sally12
12. jan 2024

@h2 detský lekár jeden z najlepších už dávno ordinuje v Trnave (ak myslíme dr.Móra)
@21021996 dochádzanie BA - senec pohoda, teda myslíš asi autom.
Škôlka, škola priamo v Cíferi, z m.č. Pác chodil istý čas šk.autobus, či je to tomu aj teraz tak neviem.

h2
12. jan 2024

@1sally12 Áno, toho som myslela. Viem, že ešte minulý rok ordinoval aj aj. Ale pozrela som to, na stránke má, že od júla už len v Trnave. Tak sa ospravedlňujem za chybnú informáciu.

kalivodka
12. jan 2024

ja byvam v Ciferi.Do školy sa chodi do Cifera a chodí školský autobus. Na Páci nie je ani školka ani škola a ani lekár. Bol v Cíferi ale ten sa odišiel do Trnavy. V Ciferi máte všetko,škola,školka,obchody,pošta. Vlakové spojenie do ba je super, do Senca tak isto ak používate auto.

21021996
autor
12. jan 2024

@kalivodka dakujem a bez auta? Cize v casti Pac ak dobre chaoem nie je nic? Ani potraviny a detskw ihrisko?

kalivodka
12. jan 2024

@21021996 Obchod tam bol ale ten zrušili,mozno ked tam bude vystavaná ta nova časť tak tam niečo postavia ale teraz tam nie je nič.mini ihrisko tam je ale myslim si ze aj v tej novej štvrti niečo bude postavene.je tam ale kúpalisko, cyklochodnik vedie z Pácu az do cifera.

21021996
autor
12. jan 2024

@kalivodka dakujem. Mam auto sle dve male deti stale nakladat a vykladat mi da zabrat 😀 takze by som uvitala nieco kde sa dostanem s kocikom a odrazadlom 😀 pojdeme sa tam pozriet . Dakujem za info aj ostatnym

21021996
autor
14. jan 2024

Tak boli sme kuk, v tej novej casti kde sa stavaju domy je dialnica za mimi a dost to pocut, stretli sme ludi co tam uz byvaju

maji1906
15. jan 2024

@21021996 pác má len pár ulíc a nič tam nie je,do Cifera sa musí ísť cez veľkú cestu. S dvoma malými deťmi pešo ďaleko,nereálne. Radšej priamo bývanie v Ciferi,alebo inej dedine,ten Pac je dosť od ruky

zazalienka
15. jan 2024

Ja som žila v Ciferi 34 rokov, Cifer je topka na bývanie, všetko po ruke, teda okrem doktora pre deti.. na Paci naozaj bez auta nič moc, všade treba dochádzať.. v Ciferi je takisto nová štvrť, ale ďaleko od centra, bez auta tiež zle .. Pac ma síce kupalisko, ale inak nič.. a áno, nenávidím tu križovatku na rázcestí celý život, aj keď ju viem naspamäť, vždy mám strach a obrovský rešpekt