Pôrodnica Trenčín

natalia_kofy
20. júl 2024

Ahojte, máte čerstvú skúsenosť s pôrodnicou v Trenčíne? Mám ju ako svoju prvú voľbu, preto ma zaujíma aké skúsenosti a pocity ste si z tejto pôrodnice odniesli vy.

esmeronka
20. júl 2024

@natalia_kofy ja som tam bola dva krát na vyšetrení prvý krát milá príjemná doktorka tu by som si aj zazmluvnila ale druhý krát po pôrode katastrofa mala som chuť na toho doktora podať trestné oznámenie za zanedbanie starostlivosti

blaazi
20. júl 2024

@natalia_kofy ja nemam dobru skusenost. Zanedbali mi zdravotnu starostlivost. Keby idem este raz, tak len so zazmluvnenym lekarom.

natalia_kofy
autor
20. júl 2024

@esmeronka @blaazi ak chcete, kľudne odporučte na zazmluvnenie niekoho 🙂

luciferka93
20. júl 2024

@natalia_kofy nešla by som tam... Prvý pôrod odflaknuty hrôza strach aj prístup a teraz druhé tehotenstvo prišla som so spinenim na urgent a doktorka mi povedala doslova "že keď sa tam neskrucamnod od bolesti dovracana nemám tam co robiť" takže to bola posledná bodka a plánujem rodiť v PN... Ale polka ľudí ti napíše pekne recenzie a polka nie... Za mňa je super si dohodnúť prehliadku pôrodnice pokecať s lekárom aby si vedela co ta čaká a do čoho ideš.. A lekára zazmluvnit... Lebo ak chytís nočnú tak fasa...

blaazi
20. júl 2024

@luciferka93 ja som tiez rodila posledna v nocnej sluzbe 😪. Verim, ze cez den by to bolo snad lepsie.

blaazi
20. júl 2024

@natalia_kofy bohuzial neviem. Isla som na hotove kvoli dobrym referenciam porodnice a udajne baby friendly pristupu, ale zazila som vsetko presne naopak. Nezistovala som si vopred, kto z personalu by bola dobra volba, myslela som, ze su vsetci nastaveni, tak ako sa prezentuje filozofia pracoviska. Po porode som ledva zila, takze mena lekarov z vizity som uz vobec neregistrovala. Druhy porod som si vybrala radaej sukromnu mensiu nemocnicu v LV, tam som mala zazmluvneho primara. Uzasny, neporovnatelny pristup, aj vysledok.

luciferka93
21. júl 2024

@blaazi co počúvam tak cez deň lepšie ale nešla by som tam nai tak, taky pôrod že mám traumu dodnes vďaka nim... Ale verím ze v Piešťanoch to bude super tam je úplne iný prístup lekárov ako V TN...... Nechápem skadiaľ v TN berú také dobré ohlasy 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

zana90
21. júl 2024

V TN sa to veľmi zmenilo, ja odporúčam a nemam co vytknúť

simona082
1. aug 2024

Ja apríl '24, rodila som o polnoci presne, nemôžem nič vytknúť, či vysetrenie keď som prisla, pred porodom, vyvolanie, porod, pobyt tam novorodenecke...vystriedalo sa tam za ten čas pár lekarov, sestriciek s nikym som nemala najmenší problém...co som sa opytala každý všetko vysvetlil, pomohol...ked ešte raz pojdem tak určite do TN. Pár krát som bola aj dole na pohotovosti so zapalom prsnika uz po porode a tiež úplne super, dokonca som tam chytila aj DR co ma rodila a ešte si ma aj pamätala😃 Ja neviem, podla mňa je to aj o prístupe obidvoch strán ako vo všetkom v živote. Nemôžem čakať dobrý prístup keď som drza, keď nespolupracujem, keď tam uz idem s tým, že kamarátka povedala......popravde nemám rada ani tieto diskusie typu ako sa vám rodilo tam a tam...vždy je to pol na pol, resp. kto si akurát prečíta tuto otázku a zareaguje...a povedzme si, väčšinou ten kto bol s niečím nespokojny to napíše skôr ako ten kto bol spokojný, cize prevládajú negatívne recenzie....vôbec nečítaj takéto diskusie, zbytočne sa len stresujes.
A na margo PN, známa tam bola v marci, mala zazmluvneneho lekára, kt. nakoniec ani neprišiel. Nastrihli ju tak, že ešte mesiac po sa doma trhala. Ja som bola v TN bez nastrihu. Keď sme si prechadzali pred porodom porodny plán tak sme sa o tom bavili ze ak nebude treba nechcem ho. Keď dali malého na mňa hned mi povedala ze bez nastrihu. Čiže si pamätala ze som ho nechcela a to sme rodili 4 naraz.
Dúfam, že tu teraz dostanem poriadnu nálož 😃 ale tak ako vyjadria negatívnu skúsenosť, mala som aj ja potrebu vyjadriť svoju pozitívnu 🥰 nech sa rozhodnes akokoľvek, držím paste❤

blaazi
1. aug 2024

@simona082 🙄 ja som vobec nebola drza...ja som neskutocne mila osoba a tak som aj dopadla, ze robili co chceli alebo neriesili, lebo som sa nestazovala. Este mi aj.hovorili, ze ako sa mozem usmievat v takych kontrakciach..po case som pochopila, ze je nevyhnutne, aby som.bola asertivna a spravne drza, inak sa mi budu diat zase veci co nechcem. Ale som rada, ze si zazila dobry pristup. Pri mne uz bola sluzba unavena (9 porod tej noci)..

waikikiijuri
1. aug 2024

Ja som bola tam 14.7 rodiť a musím povedať že veľmi záleží akú službu a koho vychytate.teda ja som mala to šťastie ze dobré bolo aj pomohli ale po 3dnoch co sme boli hospitalizovaní viem ze su tam aj horšie teda sestričky. A som rada ako to dopadlo aj keď sme išli predcasne o 2tt.

daniela2629
2. aug 2024

@natalia_kofy Pôrodnica Trenčín už nikdy v živote!!Synček má už 6 rokov a traumu z pôrodu mám dodnes 😔 Synček bol veľký, oni si mysleli, ze je to len plodová voda. Rodila som prirodzene, v noci, boli tam dve nechutné staré sestry, ktoré sa správali ku mne arogantne a necitlivo. Manžel bol pri pôrode a musím povedať, že len vďaka nemu a jeho opore, som to zvládla a prežila, doslovne! Keď po ťažkom prirodzenom pôrode synčeka videli aký je veľký (5kg), tak úplne zbledli, lebo som to nemusela prežiť a ani synček..Je tam strašne veľa pacientok a nestíhajú, preto tie služby niesú ani zďaleka také, aké boli možno pred rokmi.
Ak by som mala ešte rodiť, tak už nikdy Trenčín, všade inde len nie Trenčín..Veľmi ma mrzí, že píšem taký negatívny názor, ale je z mojej osobnej skúsenosti a žiaľ pravdivý 😢

arexka
4. aug 2024

Ja som tam rodila 2x obe majove prve 2021 druhé 2024 tento rok no a ak môžem porovnať tento rok to bolo oveľa lepšie čo sa tyka pristupu personálu v 2021 som mala Aj muža pri pôrode a pôrodnú asistentku staršiu bola razna na mna a taka no nie najmilšia stále že zle dycham. A potom mi vyslovene hovorila ku koncu porodu ako mam dýchať tlačiť to zas som zato vďačná vtedy pindali aj že mam kufor že mi to musia pomôcť na izbu znášať atď a aj keď som mala bolestí tak stále že čo toľko nariekam ..ale zas nebolo to nič hrozne v podstate boli všetci mily na šestonedelí atď ja nemam žiadnu traumu oba pôrody dopadli dobre prirodzené pri prvom ma trovha zašívali lebo ma mala natrhla inak som bola ok ..teraz pri druhom žiadne poranenie a to mal syn 4220g. Porod rychly v noci opäť to som rodila len s personalom keďže muž bol foma pri staršej a môžem povedať že pri mne bolo anjeli doktorka sestrička, pôrodná asistentka všetko mlade baby ako ja okolo 30 a pristup super ukludnovali ma pomahali poradili nikto ma nenútil k ničomu.. ešte ma s malym odfotili na mobil akoby to boli moje kamarátky na kufor už bikto nepind ochotne mi ho pomohli zobrat na izbu ja nemam žiadne zle skúsenosťi v TN len tie najlepšie ❤️ inam by som rodiť nešla 🙂 a ďakujem im za moje dve krasne zdrave deti