Odporučte fyzio alebo chiropraktika -Trenčín

simonkasim
6. okt 2022

Ahojte prosím vás viete mi odporučiť dobrého fyzioterapeuta alebo chiropraktika v okoli TN ? Strasne silne bolesti chrbtice mám po pôrode a už neviem co mám urobiť nemôžem ani ležať na chrbte 🥺

dizzy1822
6. okt 2022

@simonkasim ja riesim chrbticu od roku 2018. Momentalne chodim najlepsiemu neurologovi. Andrej Blaho ale termin ma az na marec. Vam je zbytočný fyzio a chiropraktik. Treba neurolog a nech vas posle na magneticku. Ja mam poskodenu chrbticu po prvom porode a po druhom mam teraz este horšie výsledky. Poskodenie celej chrbtice hernia a asi 10 diagnoz. Rehabilitacie mi nezabrali. Teraz mám ísť na druhé. Dr blaho ma poslal na take vysetrenia ako žiadny iný lekar. A vsetko v kazdom odbore pozitívna. Vsetko mi zachytili včas. Oplati sa na neho cakat alebo sa skúste spýtať ci sa neda uprednostniť za priplatok

dizzy1822
6. okt 2022

@simonkasim neurochirurgovi posielaju uz s výsledkami aby sa vyjadril. Chrbtica je na ortopeda alebo neurologa. Idem uz na tretiu magneticku. A spravil mi vsetky vysetrenia. Trpne mi noha ruky bolesti strasne pod chvíľou som seknuta. Takto si fyzioterapeuta budete platit ale ak vas na rehabilitacie odporucia do nemocnice mate to zadarmo

simonkasim
autor
6. okt 2022

@dizzy1822 ďakujem krásne !! Veľmi mi pomohol tento komentár skúsim tak zavolať .. áno ja som úplne v riti strasne spazmy cítim a silne bolesti stavcov ,migrény trpnutie nôh . Každý pohyb ma boli . A lieky nezaberajú nič …

lucia147852
6. okt 2022

@simonkasim najskôr treba vyšetrenia ( neuro, ortoped). Držím palce. Ja s tým bojujem už 5 rokov

dizzy1822
6. okt 2022

@simonkasim mne nezabrali ani lieky ani rehabilitácia este ked som chodila prvýkrát. Teraz chodim po 4 rokoch opäť. Nezabrali infuzie lieky nic. Mám ísť na dalsie infuzie a na rehabilitacie. A na magneticku. A v Marci na kontrolu. Robili mi aj karpalne tunele a idu mi robit testy na tetaniu. V jednom meste mi povedali ze mam blok krcnej chrbtice preto mam migreny a ze hernia treba operacia. Doktor Blaho mi povedal ze v ziadnom pripade napravanie ci sa zbláznili ze jeden zly pohyb a som na voziku a taktiez som mlada a neodporuca operaciu. Chcem si skusit vybavit aj polovičný invalidný. Lebo sa mi to len zhoršuje. Na krizoch mam vysunute platnicky tak ze mi tlacia na koren a na nerv mam tam herniu a striela mi to do zadku a do noh mam tam nezhubný nador. A co sa týka hrudnej chrbtice medzi lopatkami dalsia hernia a bolesti az do hrude som zvedava co ukaze magneticka po 4 rokoch. Je to na dlhe lakte. A este mam aj skoliozu aj sinistro aj dekstrokonvexnu. Takze plnu rit mam toho. Este ma poslal aj reumatologicke a zistili mi začínajúcu artritidu. Takze vdaka bohu za toho doktora

svetlonos
6. okt 2022

@simonkasim
Ahoj,
Andrea Chrenkova SM Trencin. Je fantasticka a robi skoro zazraky, vygoogli si. Robi najskor masaz a potom specialne nenarocne cviky. Aspom pred par rokmi to tak bolo.
V Povazskej Bystrici je zas jeden lekar, je to Rus a tiez je super. Skore uzdravenie prajem.

marca12
6. okt 2022

@dizzy1822 to sa velmi mylis. Tym,ze ta on poposiela kade tade sa ti nepolepsi. Musis cvicit pod dohladom fyzioterapeuta. Tie rehabilitacie su velmi slabe. A viem,o com hovorim. Mam problemy s chrbtom,vela diagnoz,ale jedine,co mi pomohlo,je cvicenie a viem ako tak fungovat.

samuelson35
6. okt 2022

@simonkasim Dr.Gabrhel v TN(gabrhel.sk pri výstavisku)na začiatku sa niečo platí(cca 30€), ale za fyzioterapiu sa doplácalo len 2,5€/terapiu ak máš výmenný lístok. Už som tam dávnejšie nebola, zavolaj si a prezisti, ideálne keby si mala aspoň röntgen. Mal tam výborných fyzioterapeutov, mne už 2x veľmi pomohol aj môjmu mužovi.

simonkasim
autor
6. okt 2022

Ďakujem vám za rady skúsim kuknúť čo ste písali, zavolať si Určite si to musím dať dokopy takto sa nedá fungovať .

mirkaz156
13. okt 2022

@simonkasim ak je to po pôrode tak odporúčam Moniku šrenkelovú. Dáva dokopy bruchá aj chrbtice a je perfektná. Mala som s ňou online konzultácie a potom aj kurz priamo v TN. Stojí to nejakú 300e za týždenný kurz. Neľutujem ani cent tak ako ona má nedal dokopy nikto. A to som nemohla ani sedieť ani stáť aj brucho hrôza des no celé zle všetko...
Ešte som chodila kvôli chrbtici k fyzio u dr. Samekovej aj to mi tiež čiastočne pomohlo tam mi nastavila liečbu a čiastočne to hradila poisťovňa. Myslím že som doplácala nejakých 7e za 1x a bola som myslím 10x

dizzy1822
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dizzy1822
22. okt 2022

@marca12 v com sa mylim??? Nejak si protirecis. Na jednej strasne napises ze rehabilitace su slabe a potom ze treba cvicit s fyzioterapeutom. A vies o tom ze aj cvicenie s fyzioterapeutom sa vola rehabilitácia a mne to uškodilo? Vieš prečo mi to uskodilo? Lebo ako píšeš behanie po doktoroch ta nevylieči tak ta nevylieči ani cvičenie. Kedze mna poslali na rehabilitačné cvicenia fyzioterapeutovi a stav sa mi zhorsil a zistili mi nezhubne nádory hernie disku a podobne. A tam sa to dá riešiť iba operacne ale ja som mlada a mne operaciu neurolog zakazal. Stále si myslis ze behanie po doktoroch je zbytocne? Tak asi nemas poskodenu chrbticu ako ja nemas vyrastky po celej chrbtici nemas hernie nezhubne nadory a netlaci ti nic na nervy ze by ti trpli ruky a hlavne noha. A nemas spondylartrozu . Je to degenerativne zapalove ochotenie lebo mam aj zacinajucu reumu. Tak na co je niekomu cvicenie ked nevie co mu je a zbytocne cvicenim moze stracat cas? Vdaka mojmu neurologovi ktorý ma poslal na 3 magneticke potom rontgen reumatologicke vsetko mám pozitívne a nesmiem cvicit také cviky pod dohladom fyzioterapeuta ako si môj neurolog myslel. Takze to tvoje chodenie po doktoroch ti nepomoze vyliečiť chrbticu mne to pomohlo na tolko ze teraz vedia ake postupy musia zvoliť... Tak mi tu nehovor ze vies o com hovoris lebo ja viem o com hovorim a chrbticu riesim 4 roky. A pani sa pytala na fyzioterapeuta a chiropraktika. Je zbytocne stracat cas cviceniami ked nevie v akom stave ma chrbticu. Správny neurolog voli liecbu podla vysledkov MR a nie len tak z brucha. . to ze tebe pomohlo cvičenie vidis ale mne to uskodilo a mam to napísané aj v karte tak ma poslali na MR a ortoped ma poslal neurochirurgovi ktorý stanovil operaciu. Keby ma posle na MR skor nemusela som zbytocne mesiac chodiť na cvicenia a magnet a bio a hned by sa vedelo co mi je. Takze sa mylis ty. Tieto vysetrenia ti presne odhalia stav a doktori vedia hned ako postupovat. Nez ma tresknut na cvicenie ktore mi uskodilo a tak ci tak som musela ist na Magneticku celej chrbtice. Teraz po 4 rokoch som opäť isla na magneticku a mam degeneratívne poškodenie celej chrbtice. A jedine co mi zatial odporucili sú jemné cviky pod odbornym dohladom a masáže. Nesmiem cvicit to vo som cvicila s fyzioterapeutom pred 4 rokmi. Tak mi tu prosim ta nehovor ze sa mylim . A nerad tu ako chodenie po doktoroch chrbticu nevylieči keďže práve vyšetrenia ti odhalia všetko a doktori vedia postupovat dalej. Navyse mam zaciatocnu artritidu ale reumatologicka nevedela kde mi to zacina z ktorej casti a vdaka MR zistila ze mi to zacina na chrbtici a tam potrebujem iba kortikoidne lieky na potlacenie zapalu.. co by mi v tomto pripade pomohlo cvicenie s fyzioterapeutom ked potrebujem protizápalové lieky? Ani netušís koli comu vsetkemu moze boliet chrbtica a nie vzdy su to len vysunuté platnicky. Takze prosim ta ak nepoznas moj stav a moje diagnozy nevrav ze sa mýlim

celka12
22. okt 2022

@simonkasim určite v každom prípade najprv vyšetrenie u neurológa, prip.aj ortopéda , ktorí odporučia ďalšie terapie a vyšetrenia. Fyzioterapeut, ktorý vykonáva svoju prácu poriadne , bez lekárskeho nálezu nevykonáva s pacientom žiadne cvičenie.Nespravne cvicene môže viac uškodiť ako pomôcť

marca12
22. okt 2022

@dizzy1822 vsetko,o com pises mam aj ja a omnoho viac diagnoz a mne to tlaci na aj na miechu a to uz sranda nie je. Samozrejme,ze magneticka a riesenie s neurologom je zaciatok,ale s nalezom treba ist k fyzioterapeutovi. Mne fyzioterapia hradena poistivnou nepomohla. Chodim k sukromnemu,cvicim uz roky a po kazdej kontrole mri idem s nalezom k fyzioterapeutovi a on podla toho vie,co mozem cvicit. Vdaka cviceniu nie som ochrnuta. Keby som len cakala a dopivala sa liekmi asi som teraz na voziku. Takze ja naozaj viem,o com pisem. Odmalicka mam problemy s chrbticou a poslednych 8 rokov sa intenzivne venujem fyzioterapii. Ty si ma zrejme zle pochopila. Ja som pisala o fyzioterapii,na ktoru ta posle lekar. Ta je slaba. Tam ti predpisu nejake procedury,ukazu par cviceni a dovidenia. Len sukromny a skuseny fyzioterapeut moze pomoct. A tych je bohuzial malo.

simonkasim
autor
22. okt 2022

@celka12 určite pôjdem .. bola som najskôr na masáž u fyzio pretože moja svokra že načo budem po dr chodiť že ona mi pomôže tak som išla ona povedala len že : ako kojaca mamicka nič špeciálne a teda tak to boli stále žiadna zmena ohnúť sa nemôžem ani pohnúť nič … trpnu mi z toho ruky nohy hlava ma boli až vraciam . Musím už konečne ísť . Dúfam že ma pošlú aj na mri lebo toto nie je podľa mňa ok a je pravda že je lepšie ísť asi najskôr k dr … pomohla mi táto diskusia 👍 súhlasím aj s tým že zle cvičenie urobí zlobu chodila som s trénerom ktorý ma nejaké speci cviky a neviem čo a myslím ze to je ešte horšie

dizzy1822
23. okt 2022

@marca12 ja som napísala iba par diagnoz zo vsetkych čo mám. Mne to tiež tlačí preto mi trpu mravcia brnia ruky a hlavne dost trpne ľavá noha. A ty mas psoriaticku artritidu? Lebo ja ano a zacina mi to z chrbtice. A tam cvicenie nepomoze ale lieky. bez liekov mi to je zbytocne cvičiť lebo mam silné bolesti. Tym ze mam hernie a zablokovanu krcnu chrbticu mi trhabilitacie sposobuju ešte väčšie bolesti a neskutocne tlakt a pichanie do hlavy. Zakazali mi dat si napraviť krčnú chrbticu. Proste len vysvetlujem ze bez vysetrenia je cvicenie zbytočne. Mne neurolog napisal cvicenie s fyzio SM cviky a po vysetreni MR mi SM cviky zrušil na ľahké rehabilitácie. Ja neudrzim ani ruky hore mam problem vymenit postelne prádlo ake mam bolesti takze SM cviky by som nezvládla. Ved ano v tomto mas pravdu s nalezom ísť treba fyzioterapeutovi a to celý cas pisem. 🙂 lebo pani sa pytala hned na fyzio a chiropraktika a ja som jej radila iba tolko ze bez vysetrenia neurologa a MR nalezu je fyzio zbytočne keď nema nalezy a nevedia ktore partie a ako s nou cvicit 🙂 vidim ze sme sa obe nepochopili. 🙂 ano aj v tom mas pravdu sukromne fyzio je lepsie ale dost drahe a ja na to peniaze nemám mne povedal dr ak chcem mozem chodit do nemocnice alebo súkromnému. Ale tiez mi predpisal dlhodobe rehabilitacie pod odborným dohladom takze budu musiet so mnou cvičiť stále nie ako predtym 10 cviceni na zemi magnet bio lampa a to je všetko. Taktiez mi aj neurolog povedal ze ako je mozne ze mi dali iba jednu rehabilitaciu ze mali ma dat na dalsiu ze ich je veľa. A predovsetkym mi predpísal masáže. A ked som predtym chodila do ineho mesta si ma prehadzovali ako vreco zemiakov. Neurologicka ze aku mam krivu chrbticu ortoped ze chrbticu mam rovnu MR ukazala ine a skoncila som u neurochirurga. Teraz po 4 rokoch sa mi to všetko zhoršilo. Ja sa ohnem a neviem sa vystret. Na krize mam asi 10-12 diagnoz pluz nezhubny nador 7mm v hrudnej casti mam 5 nalezov a nezhubný nador 8mm. Potom mam degenerativne poskodenenie celej chrbtice. Mam tam par utlakov na nervy a korene. A este mam poškodenú krčnú chrbticu. Mam preforaminalne protruzie mam chondrozu herniu biulgingy. Mam spondylartozu s ventralnym zahrotenin dextrokonveznu a sinistrokonvexnu skoliozu. Ale všetko záleží od doktora aký je odborník. Mne neurolog povedal ze su poskodenia kde uz rehabilitacie ani cvicenia nepomôžu iba operacia ale v mojom mladom veku mi zakazuje operaciu lebo mi este viac uskodi a taktiez co mi kazali v jednom meste si dat napravit krčnú chrbticu mne ju neurolog zakazal ze jeden zly pohyb a som na voziku. Takze idem na dalsie infuzie brala som lieky na bolesť. Proste su poskodenia pri ktorych su cvicenia zbytocne a nepomôže ani súkromný fyzio. To som sa snazila vysvetliť . A píšem len to co aj vyssie celka 12 bez vysetreni cvicenie uskodi. Ja mam take bolesti ze ma boli hrudný kôš

dizzy1822
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dizzy1822
23. okt 2022

@marca12 zalezi aj kolko mas rokov lebo degenerativne zmeny idu vekom ale ja som ešte mladá na takéto poskodenia. A záleží či si mala úraz a podobne.
ja mam strasne bolesti nôh. Ráno sa zobudim pol hodinu ich rozhybavam nevladzem dlho stat sa mi podlamuju nohy a strasne bolia kríže a nevydrzim dlho ani sediet. Ono doktori aj skumaju ci je poskodena iba chrbtica alebo ci to nadväzuje aj na iné choroby. Preto ma poslal aj na ine vysetrenia a zistili mi vsetko pozitivne . Nebit neurologa dohovie kde dnes som

celka12
23. okt 2022

@simonkasim fíha, tak to už je dosť zlé, tu už nepomôže jednorázova masáž, naozaj kompletné neurologické vyšetrenie , myslím že je to na mri bez debaty, dôsledný lekár určite odporučí všetky potrebné vyšetrenia, následne ďalší postup, fyzioterapeut by sa mal riadiť výsledkom mri, aby vedel na ktorú oblasť sa má zamerať, aké cviky realizovať, taktiež nie je to záležitosť len cvičenia u fyzioterapeuta, je potrebné dôsledne cvičiť odporučené cviky aj doma, dufam, že sa čím skôr dostaneš k lekárovi a tvoje problémy sa vyriešia a stav sa zlepší, budem držať palce 🙂

reikizdarma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz