Neurológ MUDr. Peter Oríšek

24radka
16. aug 2021

Dobrý deň máte niekto skúsenosti s detským neurologom Petrom Oriškom v Trenčíne?

ritamis
17. aug 2021

@24radka ja som chodila k nemu so synom a je to veľký odborník. Za mňa v prípade potreby, len k nemu

zuzanaam
17. aug 2021

My sme s ním mali veľmi nepríjemnú skúsenosť. Pred 11 rokmi nám dcéra po očkovaní takmer zomrela, mala 4 mesiace. V deň očkovania zaspala a následne sa týždeň nezobudila, preberala sa len na dojčenie, aj to bola len v takom polovedomí. Okrem toho prekonala 2 razy zástavu dychu, raz sme kvôli tomu boli aj na pozorovaní v nemocnici. Zároveň ňou začalo mykať ako pri epilepsii, tak nás poslala pediatrička k neurológovi. Vtedy už bola prebratá, ale tie záchvaty občas pretrvávali. Prišli sme s ňou na vyšetrenie a keď sme spomenuli, že tieto problémy sa spustili očkovaním, začal na nás nepríčetne ziapať, že sú to kraviny a v podobnom duchu. Že dieťa je v úplnom poriadku. Ostali sme totálne šokovaní, odchádzali sme s hystericky plačúcim vystresovaným dieťaťom. Potom sme už k nemu samozrejme viac nechodili. Naše dieťa v "úplnom poriadku" má dnes diagnózu PAS, odplienkovať sa nám podarilo v 7 rokoch. Dodnes ľutujem, že som naňho vtedy nepodala žalobu.

24radka
autor
17. aug 2021

@zuzanaam och :/ to mi je ľúto ja som volala aj pani doktorke janegovej ale tam je voľný termín až v novembri , no skúsim jeho a uvidím keď tak pôjdem inam ,ďakujem za odpoveď

1mina
17. aug 2021

Ako odbornika si ho chvalia vacsinou aj ked citam komentar nado mnou neviem ci zrovna teda zle odhadol alebo,,, , ja som unho bola raz len tak neviem posudit celkom, akurat ze je taky odmeranejsi ale pokial je odbornik to clovek prekusne,,,,

s1ma
17. aug 2021

@24radka Bola som u pána Dr. s dcérou(4m) pred mesiacom kvoli anizokorii jednej zreničky, prístup lekára aj sestry bol dobrý, počas vyšetrenia mi zodpovedal všetky otázky, ideme na kontrolu o 4 mesiace, dúfam že sa moja dobrá skúsenosť nezmení 🙂

evka_s
17. aug 2021

Nám u syna tvrdil, že je jen rozmazlený. No, není, potvrdila se mu PAS. Plus teda empatie s malým vystresovaným (z jeho přístupu, jiné doktory zvládal bez problémů) dítětem nula bodů. Byli jsme tam poprvé a naposled.

ivi85
19. aug 2021

Ja som k nemu chodila do synom.pan doktor je zrejmé odborník len keď ide o dieťa ktoré nemá žiadny väčší problém. Ak sa dá, treba ísť k inému ktorý sa naozaj zaujíma o dieťa

jarka212
20. aug 2021

my sme boli u neho raz, keď dcéra mala asi 3 mesiace, mali sme na začiatku zdravotné problémy, a jeho prístup bol otrasný, akože sme mali s tým rátať, absolútne žiaden emocionálny prístup, pomoc nulová, odvtedy chodíme doteraz na kontroly k doktorke Perichtovej, a tá bola od začiatku milá a pomáhala svojim prístupom, ale aj vďaka rehabilitáciam už nemáme žiadne problémy.