MUDr. Stanislava Žáčiková - Gynisis

transtuzumab
29. aug 2024

Zdravím,
Kto ma prosím skúsenosť u Dr. Žáčikovej co sa týka prvej návštevy v tehotenstve. Som teraz v 6tt ale ešte som jej ani nevolala lebo ma dovolenku ešte cely týždeň. Tak čakám do budúceho týždňa aby som zavolala. Chcem sa spýtať kedy približne objednáva na prvú kontrolu ( v ktorom tt) aby bolo vidieť aj plod pripadne aj akciu srdiečka. Alebo robí najskôr kontrolu pre potvrdenie tehotenstva (krv, sono kvôli MMT...) ďakujem za rady. 🙂

luciferka93
29. aug 2024

@transtuzumab napíš do mojilekári a oni ti dajú termín taky ako je treba, napis im termín poslednej MS a uvidíš kedy ta objednajú

transtuzumab
autor
29. aug 2024

@luciferka93 viem ako to funguje ale nie sú tam ešte cely týždeň. Len ze ci si niekto nepamätá, v ktorom týždni objednávajú po poslednej ms. Budem sa objednávať len som chcela info

michaela337
29. aug 2024

Ja som bola 7tyzdnov od poslednej ms na potvrdenie tehotenstva a už bilo aj srdiecko.

transtuzumab
autor
29. aug 2024

@michaela337 ďakujem 🙂

7kikuska7
29. aug 2024

Určite netreba ísť príliš skoro - keď som 1x otehotnela išla som 7+0 a bol len gestacny vak nebolo to ok, 2x som išla už radšej neskôr tuším 8+0 a bolo aj srdiečko a 3x som bola podľa MS az 10+0 , ale vedela som,ze som mala posunutu ovulaciu, sestrička si myslela,že som prišla na preventivku ,lebo som sa len tak prihlásila na uvoľnený termín,tak mi hneď povedala,že som mala písať a ze by mi dali termín,ale keďže som podľa MS bola 10+0, podľa sona to bolo 8+3, vtedy mi povedala doktorka,že som sa dobre objednala,že taký dobrý termín by mi ani ony nedali 😁bolo už pekne srdiečko a objednala ma potom na odbery. Takže máš ešte cas a nemusíš stresovať. Pokiaľ nemáš ťažkosti skôr ako v tom 8/9 týždni nemá zmysel tam chodiť a teda potvrdzuje tehu ultrazvukom .

zana90
31. aug 2024

Ja som u nej bola v 8-9 týždni, tak ma objednali podľa poslednej MS