Kde kúpim mopsíka v okolí Trenčína?

dejw_sk
1. mar 2021

Dobrý deň, za 2 dni sme mali ísť pre fenku ale mala zdravotné problémy, problém je že veci klietku, pelech sú už nakúpené, neviete kde by sa dal zohnať mopsíka, môže byť aj fenka aj pes, najlepšie by bolo keby to bolo v okolí Trenčína, ale nemusí to byť, mops môže byť aj bez papierov, takže ak viete niekde kde sa dá zohnať niaky mops, alebo poznáte niekoho kto mal akurát vrh, prosím vás dajte vedieť, ide ma j3bnúť z toho....

daisylucky
1. mar 2021

@dejw_sk prečo to musí byť mops? Sú aj tak preslachtene. Prosím nekupujte zo žiadnej psej farmy, tie psy sú týrané. Kúpte papierového alebo si zoberte z útulku. Utulkac vám dá najviac lásky, viem, z vlastnej skúsenosti.

dejw_sk
autor
1. mar 2021

@daisylucky mopsa v útulku asi ťažko šteňa, mops s papiermi je okolo 1000e - 1500e, ak má niaka rodina že na záhrade tak to mi nepripadá vôbec zlé

babovka2321
1. mar 2021

Skoda slov... "mali sme ist pre fenku ale mala zdravotne problemy" ... Toto presne bude cakat aj pri dalsich "na zahrade mnozenych mopsoch" za lepsiu cenu. Ked sa u dalsieho ukazu zdravotne problemy po mesiaci, co s nim spravite?

w123
1. mar 2021

bez papierov nekupuj, ja som mala mopsa bez papierov ( kupovala mama ked som chodila este do skoly ) a mal nespocet zdravotnych problemov, jeho zivot bol jedno velke trapenie, teraz ked som sama dospela by som si zviera bez pp nikdy nekupila ale je to tvoje rozhodnutie, no ver ze co usetris na cene zvierata casto neskor zaplatis u zverolekara

snehulak77
1. mar 2021

@dejw_sk no ak nemáte tisícku na psa s PP, tak kuknite útulky. Lebo dáte bez papierov 200e ale tieto psíky majú také zdravotné problémy, že tu tisícku do toho nakoniec aj tak hodíte. Skúste si nájsť fóra o týchto problémoch, ľudia píšu ako sa dobehli. Neriešte to, že ste už niečo kúpili. To môže počkať. Keď niekto chce seriózne psíka, tak čaká v CHS aj dlhšie. Problém bez papierov nie je len ten že nemá papiere, ale je veľká pravdepodobnosť (najmä pri tomto plemene), že jednak mamina bude žiť v hrozných podmienkach a jednak ten psík bude mať problémy, lebo Rodičia tiež nie sú s PP, takže nebudú zdraví.
Dajte si pozor, nesnažte sa rýchlo rýchlo kúpiť 🙂

dejw_sk
autor
1. mar 2021

@w123 šteňa malo slabinovy pruh, a mali to 3 fenky čiže asi fakt niečo na tom bude viete mi prosím poradiť niaku chovnú stanicu ktorá sa zaoberá týmto plemenom? Ďakujem

dejw_sk
autor
1. mar 2021

@snehulak77 ďakujem, viete poradiť niaku chovnú stanicu ktorá sa zaoberá týmto plemenom?

snehulak77
1. mar 2021

@dejw_sk mrzí ma to, ale osobne som komunikovala s CHS, ktoré sa zaoberajú iným plemenom, kde je však podobný problém. Ale keď si dáte chovné stanice do vyhľadávača na toto konkrétne plemeno, tak vám nájde. Poprípade, ak nebudú mať, tak budú vedieť poradiť aj inú CHS, oni o sebe vedia. Co som komunikovala ja, tak sú veľmi milí a ochotní, lebo im na tých psikoch záleží. Želám, nech sa vám podarí nájsť správny psík a robí vám radosť dlhé roky 😊😊😊

dominika_sk
1. mar 2021

Nepodporuj prosim množiarne🙏🏻 Sama vidiš ako to dopadlo. Sice kupiš psa za 200 € ale veterina ťa vyjde niekolkonasobne viac ako pes z chovatelskej stanice. Ano, može sa stať že nie, ale pri tychto psoch ti to nikto nezaruči a ani to že babka toho psa nebola retriever, že bude mať niečo prečo sa dožije len par rokov a vy budete smutiť. Ajja som si kupila kedysi takeho psa. Ako dvojročna dostala rakovinu a liečba nas stala skoro 5000€ ! Aj tak zomrela...potom moj byvaly kupil ďalšiu a ta ma take krvave vredy, pretože ma alergie uplne na všetko. Prach, roztoče, obilniny, lepok, kuracina, morčacina. Vieš kolko ho stoji strava a starostlivosť? Presne tolko za kolko ja už mam davno papierovu fenku ktora je uplne bezproblemova. Naozaj treba nad tym rozmyšlať takto. Pozri si kovešovu na fb ako tie psiky žiju a v akom stave su. To je hrozne.

dominika_sk
1. mar 2021

A ešte jedna vec. Vieš prečo vam ju nedali? Lebo im sa neoplati dať to šteňa ani operovať aby malo plnohodnotny život, tie šteňata su bohužial stopercentne utratene. Keby aspon humanne, možno ich utopili kdesi v kybli😭

dejw_sk
autor
1. mar 2021

@dominika_sk ta "teta" nam volala ze vsak by ju dala operovat a odcitala by to z tej sumi cize 370 - 100, lenze potom dala inzerat ze ich predava za 50 euro a ked ich nebude chciet nikto tak ich daruje, obavam sa ze to slovo daruje je ze sa ich zbavi hentak....

w123
1. mar 2021

@dejw_sk poradit ti neviem neskor som uz mopsa nekupovala, treba si v klude popozerat, precitat si co musi taka chovna stanica splnat je toho viac na co si treba dost pozor, ved nakupene veci ti nikam neutecu

babovka2321
1. mar 2021

@dejw_sk tu "tetu" by mozno bolo vhodne aj nahlasit 🙂

amelie2017
1. mar 2021

Ak chces mopsa, zober utulacika, je ich strasne vela zachranenych z mnoziarni. Mamina ma jednu najdenu pri ceste v katastrofalnom stave. Je to neskutocny maznak. Extra zdravotne problemy uz nema, ale dlho trvalo vypiplat ju. Hlavne mala traviace tazkosti, takze specialna strava. Ale po rokoch uz je dobre.

dominika_sk
2. mar 2021

@dejw_sk skus osloviť chovne stanice a pytaj si psa v PET kvalite. Ten bude stať tolko ako nepapierovy. Neviem či si znala, ale pet kvalita je že nie je vhodny do chovu lebo ma napriklad ine sfarbenie, kratši chvost, horši zhryz, proste maličkosť ktoru ty nepostrehneš ale nie je možne ho uchovniť.

spagetka66
25. apr 2021

Ak nemas peniaze na psa s pp urcite zvazte adopciu sice tam zvyknu byt problemy aj sa dlhsie caka a podobne, ale stoji to za to. Vzdy vsak treba ratat s tym, ze ak si clovek zadovazi zviera zvykne to byt dost nakladne ci uz ide o steniatko s pp alebo adoptaka. Obzvlast tieto rasy ako mops bulldocek su finacne fakt dost narocne. Mala som francuzskeho bulldocka s pp strava musela byt veterinarna hypoalergenna aj ked mal dobry rodokmen problem s uskami a podobne. Nastastie sme nemuseli riesit plastiku nosnej prepazky co tiez vzykne byt problem. Momentalne mam adoptovanu bezpapierovu bulldocku a prisla k nam v biednom stave mala na papulke rozbehnute kvasinky aj v uskach pre zanedbane cistenie. Taktiez som bola pre nu az v spiskej novej vsy pretoze v Trencine a okoli nebol takyto psik k dispozicii. Ak budete chciet adoptovat odporucam napriklad ozetko MOPS v núdzi, o.z. kontakt:mopsvnudzi@gmail.com a najdes ich aj na fb.

dominikak4
5. máj 2023

Ja som mala mopslíka s množiarne vzali sme si ho pred 10 rokmi, vtedy som tomu moc nerozumela, proste som túžila od detstva po mopslíkovi a našla som si inzerát na internete. Mala som ho cez víkend doma a v pondelok sme išli na veterinu a tam mi veterinárka odporúčala psíka vrátiť, lebo sa nedoplatím, že tieto množené psy bývajú veľmi choré a budem rada ak sa dožije 3 rokov. Nevrátila som ho, milovala som ho od prvej chvíle až do konca. Zomrel včera na rakovinu tenkého čreva po niekoľkotýždňovom utrpení, dali sme ho spinkať lebo už nepríjmal stravu a vytekala z neho len taká čierna tekutina, a behom 2 týždňov schudol tretinu svoje váhy, bolo to hrozné. Neviem sa z toho dostať. K jeho životu ti viem povedať toľko, že návštevy na veterine nás vyšli aj na 2000 eur ročne. Bola alergický takmer na všetko a vyžadoval špeciálnu stravu, ktorá stála cca 100 eur mesačne, do toho špeciálne šampóny na kožu lebo mal exémy, v ušiach mal stále kvasinky, aj vo vráske a bolo treba ich denne čistiť a liečiť masťami, vodičkami. Očká mal nonstop poranené a dostal ako 3 ročný zelený galaukom, musel byť operovaný v Čechách lebo hrozilo, že príde o očko. Plus dali sme mu operovať vrásku, viečka - všetko čo mu patologicky poškodzovalo očká. No do toho psíka sme za jeho život dali neskutočné peniaze. Pred 5 rokmi mal vredy na žalúdku diagnostika s liečbou stála okolo 500 eur, ale vypiplali sme ho z toho...No posledný mesiac nám začal zase vracávať, stále len spal, skúsili sme zmenu granúl, diety, lieky. Teraz sme na drahú diagnostiku žiaľ nemali peniaze, lenže posledný týždeň nežral skoro nič, dva dni vôbec nič a tak som si na tú diagnostiku požičala - zase ma to stálo 350 eur (som na RD) no a ukázalo sa, že má rakovinou napadnuté celé tenké črievko, že už mi papať nebude a umrie do týždňa od hladu v utrpení a bolestiach. Na chemo bolo neskoro a pri tak agresívnej forme ako on žiaľ mal, by sa s ňou dožil cca 3 mece a umrel by aj tak, alebo by zomrel hneď na následky liečby, bola agresívna a on už bol slabý. Navyše liečba bola nezlučiteľná s malými deťmi a ja mám doma 2 ročného syna a o dva týždne rodím, čiže doma by bol novorodenec. Látky tej liečby by boli v jeho slinách, zvratkoch, výkaloch. Navyše by musel zostať v nemocnici, čiže bez nás cca týždeň, no to by sa utrápil, myslel by si, že som ho opustila. Tak sme sa rozhodli pre utratenie nech sa už netrápi, odišiel pri nás v spánku v pokoji, ale ja teraz strašne ale strašne smútim, je mi zle. Bol to úžasný pes, najlepší na svete a neľutujem, že som si ho vtedy nechala, neľutujem ani tie peniaze, ale mal veľa zdravotných problémov - veľmi veľa a kruto mi odišiel a trpel za život aj keď som sa snažila pomáhať mu ako sa dalo. Ja som ho vypyplala doslova zo všetkého, čo ho stretlo, teraz sa mi to už nepodarilo žiaľ. Ale dožil sa 10 rokov a sama veterinárka povedala, že som sa starala naozaj vzorne a znamenite, že psík mal šťastie, že ma mal. Ak si ešte niekedy kúpim psíka, ak budú deti väčšie, tak to bude zase mops, lebo je to úžasné plemeno, ale už z chovnej stanice z papiermi. Včera mi odišiel najlepší priateľ a ja mám pocit, že mi pukne srdce - prehrali sme boj o jeho život.