Darujem korelu - Pipo si hľadá nový domov

martina1985ba
10. sep 2024

Prosím, neviete o niekom kto by sa ujal korely chocholatej? Mal by to byť samček, klasické sivé zfarbenie s oranžovnými líčkami.

Priletel k nám pred rokom, hľadali sme pôvodného majiteľa ale nehlásil sa nik, krúžok nemal. Tak sme si ho nechali ale žiaľ, už to nedávame - navyše čakáme bábo a neviem si predstaviť ako by to s ním bolo.

Ide o to, že Pipo síce má veľmi rád ľudskú spoločnosť, no je náročný spoločník, neustále buď pípa, škrieka alebo fakt nahlas spieva, nerád je zavretý dlho v klietke sám cez deň, tak ho aj denne púšťame samozrejme, ale niekedy ani to nepomáha. Plus máme mačku a psa, takže nesmie byť bez dozoru. Hračky si nevšíma a druhého papagája fakt nechceme. Pohľadkať sa nedá - ale rád sedí na človeku (nesmie robiť prudké pohyby), chodí si po zemi a začne papučiam vyspevovať 🙂, psovi priamo do ucha vyspevuje, ak sa pes/mačka nehýbu tak sa aj vyšplhá pomocou ich chĺpkov na nich.

Popravde - som na nervy už z toho škrekotu a keď sa malé narodí a bude treba ticho a kľud tak to bude katastrofa.

Napriek tomu - Pipa nezakrývam v klietke dekou, nezatváram ho do tmy a nechcem ani aby si niekto na ňom vybíjal takýmto spôsobom nervy a separoval ho do samoty. To v žiadnom prípade. Možno nejaký (ideálne hluchý) dôchodca by uvítal spoločnosť...

Dovoz možný, klietka, krmivo, výbava poputuje s ním. Ak by to bolo v TN kraji, tak v prípade, že sa neosvedčí tak si ho vezmeme naspäť - opakujem, chcem preňho iba lepší domov.

Ďakujem

luccija
10. sep 2024

@martina1985ba krásny je a super si ho opísala.Daj to niekde do mestskej skupinky na FB verím, že si nájde rýchlo novú rodinu.

la_dolce_vita
10. sep 2024

Naozaj je krasny a aj sikovny... zobrala by som hned, mam slabost na papagajov, ale tiez sme ich museli dat prec, rozbehla sa mi astma :(. Dala som na bazos a bol velky zaujem, najma ak darujes.

martina1985ba
autor
10. sep 2024

@la_dolce_vita nemas prosim nejaky tip ako selektovat ozaj dobrych zaujemcov? mam strach, ze si ho niekto vezme ako potravu pre hady, docasnu hracku pre dieta alebo ho pichne kdesi do spinavej voliery na mnozenie

7miriam77
10. sep 2024

@martina1985ba je vidno ako ti na Pipovi záleží ❤️, je fakt zlatý. Ja by som skúšala nájsť niekoho, kto takého papagája už má, že by vzal Pipa ako spoločníka. Skús FB, tam to ľudia vedia prezdielat a dostane sa to k veľa ľuďom.

la_dolce_vita
10. sep 2024

@martina1985ba fuuu tak to je tazko radit... my sme slubili najskor inym a o chvilu volal otec so synom, boli smutni, ze uz su zadani, tak ja som im potom zavolala spat, ze im ich teda dam. Boli stastni a prisli si pre nich 100 km a potom aj fotky poslali 🙂. Proste musis vycitit o koho ide. Tvojho by bola naozaj skoda. Skus ten bazar, sekcia zvierata a uvidis, ze niekto sa potesi.

suve99
10. sep 2024

@martina1985ba - písala som Ti SS, ale napíšem i sem...Pipo je krásny - hoci si myslím, že to je Pipa /samička/ ... a selektovať záujemcov - asi by bolo najlepšie, keby sa nejakí prišli pozrieť a musíš sa rozhodnúť sama... Ja, keby som nebývala na byte, sama by som mala záujem, nakoľko môj manžel mal kedysi takéhoto samčeka... Držím päste, nech si nájde vhodný domov...

kaktusik007
10. sep 2024

@martina1985ba krasny vrabec... ono tebe robi starosti kvoli macke, so psom by sa dal zniest ale ak mas macku, musi byt pod dozorom... Ja mam andulku a pyruru v 2 izbovom byte, tretieho vrabca k nim by nerobilo dobrotu... Skus napisat verejny status na fcbk, nech aj tvoji priatelia prezdielaju, pripadne do skupin v TN a okoli... a musis mat potom ten spravny cit na toho, kto si ponho pride -- co viem co pisali ludia tak skor sa oplati dat za symbolicku sumu ako zadarmo - ono aj strava nieco stoji, vybavenie klietky detto, hracky pre vrabceky.... takze aby to neoblo o tom ze das zadarmo a budu davat to najlacnejsie proso... niektore vtaciky trpia, niektore maju izby ako voliery.... toto uz budes musiet proste vycitit

domculik
10. sep 2024

@martina1985ba Ja by som na tvojom mieste predsa len skusila kupit mu/jej partnera opacneho pohlavia, mozno tak vyspevuje a predvadza sa preto, ze mu chyba ten partner.

0silvia0
10. sep 2024

@martina1985ba mne zas napadlo, že to by bola aká zábavka pre bábo. Žiadne kolotoče nad postieľku nemusíš kupovať, žiadne hrkálky a zvukové hračky, vystačíte si s korelou😎 zabaví dieťa😎 ale samozrejme držím palce nech sa nájde super záujemca

luccija
10. sep 2024

@0silvia0 tiež som si to hovorila, ale nechcela som autorke hrať na city.Aj čím skôr si dieťa zvykne na ruchy, tým lepšie.Ale verím, že korela je hlučná😉

dobryden
10. sep 2024

Ja by som si ho mozno vzala len neviem ci by som to zvladla.Rozmysame nad andulkami .Je velila starostlivost onho,robi neporiadok?Ked je vypustený tiez je hlučný?

martina1985ba
autor
10. sep 2024

@dobryden áno je okolo neho veľa starostlivosti, robí neporiadok a je hlučný aj keď je pustený, pretože stále spieva a škrieka keď sa mu niečo nepáči alebo keď sa mu človek nevenuje keď on chce

kaktusik007
10. sep 2024

@dobryden nie je s nim vela starostlivosti, je s nim starostlivosti presne tak ako so vsetkymi vtacikmi 🙂 vsetky robia neporiadok, vsetky su hlucne a vsetky skriekaju ked sa im nieco nepaci a ano, vsetky si vyzaduju nasu pozornost 🙂

andulke sa zobak nezavrie od piatej rana /ak je uz svetlo/ do desiatej vecera /ak je este svetlo/. Napriek tomu jej cvirikanie nik z nasej domacnosti uz nevnima, je to jeden uzasny a krasny vrabcek a tesime sa, ze si spieva sama pre seba.

pyrura - tej vadi nieco vynimocne, ale ked teda zacne, tak to stoji za to -- co si pamatam tak korelu co mala teta kedysi bola na tom velmi podobne. Ale vyzaduje si pozornost a dozaduje sa pustenia mimo klietku - potom sa na teba prilepi a stale je na tebe,. co casom lezie na nervy... takze musi byt vela lasky, toto akceptovat....

ono ak vtacik nema druheho partaka, nafixuje sa na cloveka a toho berie ako svojho partnera.... A ze je vsade bordel - proso a perie? no ano, je. A este aj hovienka su vsade. Proste je to vtacik a to k tomu patri.

petracandle
10. sep 2024

@martina1985ba autorka, klobúk dole ako k tomu pristupuješ- vidno, že ho máš rada a chceš mu nájsť nový dobrý domov.
Môj názor, nedávaj ho zadarmo. Takto sa ti ozve plno ľudí, čo ho použijú ako jedlo pre hada a príslušenstvo ešte speňažia

luciferka93
16. sep 2024

@martina1985ba je nádherný 🥰 mali sme presne takého, dodnes naňho rada spomínam, ale náš sa aj potulil doslova s tou malou hlávkou ❤️ ale tiež sme ho potom dali preč, ten skrekot bol niekedy naozaj už moc a tiež sme čakali bábätko, teraz by sa malému síce taky páčil (ma 3 roky) a miluje zvieratká ale druhé na ceste 😃😃 my sme nášho darovali jedným známi, co mali viac koriel vo voliere veľkej vonku, a mali aj samičky, aj si tam pekne zvykol a sa mu páčilo. Mal tam predsa väčší priestor ako v klietke, aj keď my sme ho mali stále opusteného keď sme boli doma... Tak možno nájsť niekoho takého ☺️

ikuska27
16. sep 2024

Mi sme tiež tak mali..aj rozely, aj korely
..ale to je tak neskutočne uvrešťaný vták, že syn to už s nervami normálne nedával...tiež sme darovali...hneď si pre ne prišiel jeden starší pán...

dobryden
17. sep 2024

@kaktusik007 andulky sme mali,mne to nevadilo,podla mna ani neboli uskriekane.Ja sa skor obavám vatsie záťaže na domacnost,kedze mame podlahu kde vidno vsetko.