Ako sa žije v Trenčíne?

18. feb 2022

Ahojte, vraciame sa s manzelom zo zahranicia a rozmyslame, v ktorom meste sa usadime. Manzel je od Trencina, preto padla volba na Trencin. Chcela by som sa preto spytat, ako sa vam tam zije - obcianska vybavenosti, skolky, skoly, kultura, sporty. Dakujem za kazdy nazor

spadnutaslivka
18. feb 2022

Ja už som roky preč, ale keby som si mohla vybrať, išla by som tam hneď.

lucka114
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kleopatra114
18. feb 2022

Bývame pri Trenčíne a hneď by som tam šla . Mesto ani veľké , ani malé , možnosti kopu.

lenka7477
18. feb 2022

som Trenčanka , a mám to tu rada 🙂 Mesto je krásne, čisté, pracovných príležitostí veľa, školy, škôlky - všetko funguje. Sídliská udržiavané a stále vylepšované .

bert22
18. feb 2022

ja sice nebyvam v TN ale ked tam ideme tak to ma nieco do seba toto mestecko 🙂

liusa82
18. feb 2022

Ja som tam chodievala sice iba na prázdniny za sesternicou ale velmi sa mi tam páčilo.Mesto ozaj pekné aj atmosférou.Oni volakedy bývali na sidlisku juh priamo pod brezinou lesikom tak tam sme často chodili.Ja keby nebývam tu kde bývam a mám si vybrať mesto išla by som aj ja niekde na dedinku pri Trenčin

tomikejt
18. feb 2022

Žijem tu skoro 10 rokov a milujem toto mesto 😊

mima172
18. feb 2022

Trenčín je krásne mesto, my sme obaja s mužom od Trenčína a keď sme si hľadali spoločne bývanie, tak sme chceli TN, no ceny bytov nás odradili. Mohli by sme si vtedy dovoliť len byt na Juhu a ten sme určite nechceli. Podľa mňa záleží, kde by ste presne bývali, no celkovo TN áno, krásne mesto, vybavenosť tiež super 🙂

savoya
18. feb 2022

Ja mam opacny nazor.Mne sa to mesto zda velmi zlozite.Ked nemas auto nemas sancu,tam mat lahky zivot.Je to dlhe a neprakticke mesto,vsetko je dalekoa a nic nie je blizko po ruke.A neni su tam ani dobri ludia.Velmi sa tam minaju rychlo peniaze,pretoze mhd je draha,navyse chodi kazdych 30 minut.Alebo dalsi autobus az za hodinu.Mne sa to mesto celkovo nepaci aj ked som sa tam narodila.V skratke zlozite a velmi neprakticke mesto.Preto som sa odtial aj odstahovala.

autor
18. feb 2022

@mima172 pozeram stranky s nehnutelnostami a mame vyhliadnute nieco na Partizanskej ulici.
@savoya auto sice mame, ale dakujem aj za tento nazor

vierka82
18. feb 2022

My tu bývame tiež (Trenčín Kubrá) auto nemáme a máme všetko blízko 😃

mima172
18. feb 2022

Autorka: Výborná lokalita, tam sa vám bude určite žiť dobre 🙂 Nesúhlasím s vyššie napísaným názorom, ved je jasne, ze nie je všetko blízko, keďže je to (na slovenské pomery) väčšie mesto.

vivitn
18. feb 2022

Ahoj.Narodila som sa v Trenčíne a žila som tam 42 r.Prestahovala som sa len min.rok, pretože sme už hľadali niečo kľudné, nejakú polosamotu.Posledných 6 r. som bývala na sídlisku Juh v novostavbe.Steny papierové, všetko počuť,aj keď sused čúral 🙉 Trenčín je krásne mesto a aj keď už mám trvalý pobyt niekde inde,tak sa tam vždy budem cítiť doma.Zaleží aj veľmi na tom,kde presne budete chcieť bývať.Do bytovky by som už nešla ja osobne,ani za nič 😡Za mňa človek auto nepotrebuje,aby si pobehal v meste, čo treba.Ja som chodila všade pešo s kočíkom,alebo pred tým na bicykli.

babulkomale
18. feb 2022

Partizanska je fajn, tzv.bohata stvrt, blizko do centra aj na Brezinu, len odtial nemusiet jazdit smer Sihot, alebo Pod Sokolice, lebo je tam to uzke hrdlo Hasicska a v podstate poobede to tam vyzera svetovo ako v NY - stojis v zapche.
Su tam aj pekne miesta, aj ulicky a rodinnymi domami za mostami su fajn, tam je blizko na dialnicu kto casto cestuje na letisko alebo tak.
Centrum nic moc, vela opustenych chatrajucich budov, hrozna stanica, ziadny relaxacny park, len bezdacky smerom na stanicu...
To uz skor Piestany by som brala az budete rentieri alebo podnikat ( ze vam nebude treba dobru pracu mat blizko) a budete mobilni ist na nakupy do Viedne, je to stadial blizsie ako z Trencina.

mima1
18. feb 2022

Byvala som mimo TN a prestahovala som sa do mesta. Zalezi naozaj kam sa vyberiete. Juh neviem tam by som ja osobne nesla byvat. Mozno len tak na ten koniec kde su tie nove byty.
Centrum mne sa celkom paci hlavne leto. Stale viem za par minut byt na namesti zmrzka atd.
Ak mas auto tak si myslim ze uplna pohoda.

kubkovamama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomikejt
18. feb 2022

Na partizánskej býva moja mama, je to podľa mňa jedna z naj lokalít v TN. Ja som bývala na Sihoti a teraz na juhu, viac mi vyhovuje juh aj keď viem ze veľa ľuďom nie 😄

caroline_
18. feb 2022

Ja tam uz bohuzial nebyvam,ale keby mozem idem okamzite. Tak krasne mesto,plna obcianska vybavenost...Trencinu nemozem nic vytknut

aduliak
18. feb 2022

@savoya toto je naozaj o Trenčíne???

21anjelik19
18. feb 2022

Bývala som tam rok a bol to najkrajší rok v mojom živote ....hneď by som sa tam vrátila..veľmi často spomínam na toto mesto 😇

mima1
18. feb 2022

@21anjelik19 treba sa vratit 😉

adu_lienka
18. feb 2022

No podľa mňa je to krásne mesto. Sme mladá rodina, bývame pri Maxe, všade máme blízko. V lete som všade chodila na bajku, teraz s malými deťmi autom, ale fakt ani s MHDčkou nikdy nebol problém. Je tu krásne zrekonštruované námestie s kopou skvelých podnikov, na prechádzky je ako stvorená hrádza pri Váhu aj Brezina. Žila som niekoľko rokov v Bratislave, chvíľu v Budapešti, mám pocestovaných kopu EU miest, ale za mňa je Trenčín najvačšia srdcovka. Nie je príliš veľký, ani malá diera. Je tak akurát. Dá sa tu dobre najesť, dať dobrá káva, je tu pohoda i Pohoda a ja teda odporúčam čímskôr prísť 🙂

w123
18. feb 2022

Milujem toto mesto najkrajsie na Slovensku, najkrajsie spomienky 🙂 aj ked som z BA hned by som zbalila tasku keby mam moznost tam ist byvat 🙂

jajka78
18. feb 2022

Ja som rodená trencanka a nedám dopustiť. Zbožňujem to tu. A nevadí mi ani zápcha ci MHD. Stále je kam ísť.
Vždy keď vidím z diaľky hrad, srdce mi poskoci.
Bývam tu a snáď aj budem bývať do konca života.nic mi tu nechýba.

suge
18. feb 2022

Ja napíšem z pohľadu slobodného bezdetného človeka, ktorý chodí väčšinou pešo.🙂 V TN som žila roky a stále ho mám hlboko v srdci, ale tak ľahko by som sa nevrátila. Veľa vecí sa tam zmenilo, nie všetko k lepšiemu. Napríklad ak potrebujem vybrať peniaze z bankomatu, prípadne niečo osobne vybaviť v banke, kamennej predajni operátora a pod., musím sa vybrať na perifériu do nákupných centier, lebo v centre mesta niet kde. Historický stred mesta je akurát o kávičke a prechádzke, urobiť poriadny nákup všetkého, nielen potravín sa ide opäť do OC. Strategicky nanič umiestnená nemocnica, nedostatočné autobusové spojenia (MHD aj prímestské), zápchy, rozpadávajúci sa cestný most, búranie historických stavieb, divoká výstavba na Brezine atď. Plus Trenčín v poslednom čase veľmi podražel, lebo predsa len ide o vychytené západoslovenské mesto. Takže za mňa nie, ako novoprisťahovalec by som do toho nešla.

ruzoveokuliare
18. feb 2022

@suge s väčšinou súhlasím, len opravím, že Trenčín bol vždy dosť drahý, lebo tu mali vojaci generálny štáb (dokonca bývalo údajne 2. najdrahšie mesto na Slovensku). Ale je fakt, že v mnohých oblastiach to ide v TN dole vodou (a to toto mesto milujem).
A MHD závisí od toho, odkiaľ sa chcete dostať kam. Bývam na Juhu II. A tu idú pomerne často.

hopeja
19. feb 2022

Ja som sa sem presťahovala pred 10 rokmi a som veľmi spokojná, paci sa mi tu....rychlo som si tu zvykla a super je aj okolitá príroda, mam to tu rada

heri1
19. feb 2022

Trenčín sa zmenil...kedysi mal čaro...dnes je to mesto plné krčiem s rozbitými cestami, chodníkmi, bohužiaľ, si myslím, že strategicky priemysel odišiel a aj to sa odzrkadluje na jeho vzhľade...ale mám ho stále rada

caroline_
19. feb 2022

@21anjelik19 suhlasim.ja dva roky a pre mna je to uplna srdcovka

babulkomale
19. feb 2022

@heri1 ludia dochádzajú za lepsimi poziciami a platmi dokonca aj 80 km denne 🤷