Vypracovanie kúpnopredajnej zmluvy - Topoľčany

zabka2431
4. mar 2022

Ahoj, vedeli by ste mi niekto pomôcť alebo mi odporučiť niekoho na vypracovanie kupnopredajnej zmluvy na byt? Nemusi to byť,advokát, nemusí to byť ani overené len aby to bolo správne vyhotovené. Možno niekto známeho z realitky kde to robia ako na bežiacom páse. Jasne že za poplatok ale možno nie za taký ako u právnika. Veľmi pekne ďakujem, potrebujem to súrne 🙏

kikiballa
4. mar 2022

@zabka2431aku máš predstavu o výške "poplatku"

zabka2431
autor
4. mar 2022

@kikiballa záleží kto by to robil. Ak človek z fachu, že mi to spraví na 100% dobre a neposlušlu mi to z banky späť tak dám koľko si povie. Bolo mi povedané ze právnik berie 100-120 .....taka osoba z realitky ktorá to ma zbuchane za 15 min čo to robi ,,kazdy den,,možno za polovicu 🤷‍♀️

kikiballa
4. mar 2022

@zabka2431 tak to ti držím palce. Vypracovať zmluvu tak,aby bola správna, aby sa na nič nezabudlo a aby sa odstránili prípadne ťarchy tak,aby kataster neprerušil konanie, ti nikto z 50€ robiť nebude. Každá seriózna realitka si nechá robiť zmluvy právnikovi,alebo advokátovi.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annelise17
4. mar 2022

@zabka2431 Dobrá zmluva od advokáta je to posledné, na čom by som šetrila v prípade kúpy bytu.

girlie_konik
4. mar 2022

wau, ako advokatku ma toto vzdy fascinuje. Byt stoji desiatky tisic eur, a 100 eur za zmluvu je ludom vela. Potom nech neplacu, ked sa nieco pokazi, a bude ich to stat ovela ovela viac.

annelise17
4. mar 2022

@girlie_konik ja som zatiaľ koncipient, ale už som veľa krát počula, "preboha to koľko si ten vydriduch pýta za zdrap papiera!!", no a potom príde súdny poplatok a trovy, a ten google vzor namiesto zdrapu papiera od vydriducha stojí hneď niekoľko násobne viac 🤦‍♀️😅

girlie_konik
4. mar 2022

@annelise17 no presne, to ludia maju stale taketo reci, priprav sa 🙂))

kikiballa
4. mar 2022

@zabka2431 a ešte k tomu zbuchnutiu zmluvy za 15 minút. Vieš koľko trvá overenie LV, pozrieť či nie je pozemok pod bytovým domom na inom LV, či tam nie sú nejaké zabudnuté vecné bremená,či tam nemá predávajuci úver, či nebodaj exekúcie? Vieš koľko som videla absolútne neplatných zmlúv. A ešte keď chces brat úver na byt,tak ta zmluva musí byť 100 percentná.

zabka2431
autor
4. mar 2022

Ďakujem pekne za každý komentár aj radu. Ešte som nekupoval tak neviem iba mi bolo povedané že nemusí to byť overené a že sa to dá cez niekoho z realitky čo to píšu a robia s tým, vedia ako to ma byť. Kupujem od známej takže viem o byte všetko,,snáď,, 🤷‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinddas
4. mar 2022

Zmluva vôbec nie je nič zložité. Niektoré to tu riadne dramatizujete. Za posledných 5 rokov som si sama robila kúpno- predajnú zmluvu na byt, dom a viacero pozemkov. Dokonca aj na poľnohospodárske pozemky, ku ktorých predaju sa musel podľa zákona vyjadriť Okresný úrad. Všetky zmluvy mi na Katastri zapísali a žiadny problém nebol. Ak natrafíte na spekulanta ani najlepšia zmluva vám nepomôže.

zabka2431
autor
4. mar 2022

@lucinddas mam známeho ktorému pravnicka robila zmluvu na byt na 3x 🤯 ....ťažko no 🤷‍♀️

lucinddas
4. mar 2022

@zabka2431 tak tú správnu treba zobrať a zmeniť údaje 😁😁

lucyjka6
7. apr 2022

@kikiballa zeby chvilka??

anniezuzana
29. jan 2023

Ahoj, skús kanceláriu Robert slamka, robí aj externé veci, je to dobrý právnik

milan815
1. máj 2024

@lucinddas Ahoj,čítam že vieš vypracovať kupnu zmluvu...kolko berieš za vypracovanie 3kopii?