Tehotenský vankúš

zuzanak89
12. okt 2013

Chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s používaním vankúša pre tehotné, uvažujem nad jeho kúpou, viem len toľko, že je skôr vhodný taký čo nie je plnený takými guličkami lebo strašne to šuští a potom to ruší pri spánku.

filipb
12. okt 2013

Mám, kúpila som si, veľký s polystyrénovými guľôčkami, ale nepoužila som ho ani raz. Keď sa malá narodil tak som ho dávala na posteľ, ako zábranu... Dá sa žiť aj bez toho 🙂 Ale ak chceš môžem ti ho predať 🙂 Sú k nemu aj za sáčok guľôčky na dopĺňanie...

cicamica1980
12. okt 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ja ho pouzivam na kojenie uz 8 mesiacov. pocas tehu som ho nepouzivala, aj ked som ho mala. ale na kojenie super🙂

eeffka
12. okt 2013

ja som si ho kupila ( z lidlu) a pouzivala som ho ako zabranu aby mala nespadla a teraz s nim spava muz 😀 😀 😀

zuzanak89
autor
12. okt 2013

@filipb práve, že ja s guličkami nechcem, našla som nejaký plnený dutým vláknom, kamoška má guličkový a tiež ho nepoužíva lebo šuští ☹, ani malého tam nenecháva, nevie tam byť ruší ho to ☹

filipb
12. okt 2013

Aj ten z Lidla mám, ale čo ja viem, to isto nie je na kojenie, to je taký dlhý, asi 1,2 metra

anuskaaprazko
12. okt 2013

@zuzanak89 ja som mala gulickovy a ano, susti ale za par dni si zvyknes a uz to vobec nevnimas 🙂 mne sa s nim spalo super 🙂 ale na dojcenie som ho nepouzivala 🙂

vevesh
12. okt 2013

..ale na spanie, hlavne v poslednych mesiacoch bol uuuplne super...a ja po cisarskom som ho neuveritelne vyuzila, kedze som nemala silu sa pohybovat...pomaha polohovat dietatko pri kojeni do roznych poloh, sluzil ako zabrana, "denny" vankus pre mna alebo pre babo, kedze som bola "obmedzena". prakticky vyuzivala som do cca. 6 mesiacoch. pri normalnom porode som nepotrebovala, ked som mohla narabat s dietatkom, tak ako som chcela a potrebovala, takze bol odstaveny v kute. takze treba zvazit pre a proti.

vevesh
12. okt 2013

@filipb to je isto na kojenie...poznam z vlastnej skusenosti...ale da sa vyuzit rozne...podla potreby 😀

usacek79
12. okt 2013

@zuzanak89 ja mam s tymi polystyrenovymi gulickami a uplne v pohode, ani mi nenapadlo vnimat, ze by to nejako sustalo..
kedze s mojim brusiskom uz nejake 2-3mesiace nemozem spat na bruchu, tento vankus mam vlastne nonstop celu noc medzi nohami - teda od hlavy az po paty a je to fajn zabrana jednak valania sa na brucho (co mam furt tendencie, kedze to bola moja najoblubenejsie poloha.. 😅 ) a jednak samozrejme tlmi tlak kolena na koleno a teda celych noh, ktore by bez tejto "vlozky" boleli, ja by som bez niecoho medzi nohami nedokazala na boku spat vobec..
no a po narodeni babatka sa da pouzivat ako vankus na kojenie, ked sa zlozi na polovicu, tak uvidime, aky na to bude mat nazor 😉

sense
12. okt 2013

mam s gulickami ale zeby ma nejak rusil pri spanku sa neda povedat a pouzivala som ho uz pocas tehu, u mna to bola najlepsie kupa co sa vybavy pre dieta tyka....

filipb
12. okt 2013

@vevesh Ja som tiež rodila sekciou a nepotrebovala som, vec názoru, ale ten Lídlový ti nezostane taký "ohnutý" chápeš 🙂

zuzanak89
autor
12. okt 2013

Ďakujem, ja budem mať cisársky uvidím ako sa rozhodnem, ale určite si ho musím zakúpiť lebo to spanie nie je nič moc, teraz si dávam ďalší paplón takže sa mi tento vankúš určite zíde 🙂

miku1
12. okt 2013

@zuzanak89 Ja som vankúš kúpila v Maderne, ten plnený guličkami. Pre mňa to bola vec na nezaplatenie. Bez neho som poriadne ani zaspať nevedela, potom som ho používala ako zábranu pre dcérku, či už keď začínala sedieť, tak ho mala okolo seba, alebo keď spala na posteli, tak ho mala ako zábranu. Pri druhej dcérke som tehotenstvo pretrpela, lebo je pravda, že ten vankúš šuští, a keďže v tom čase staršia dcérka s nami spávala na posteli, tak som sa bála aby ju nezobúdzalo to šušťanie, a hlavne sa v noci rada pritúlila a ten vankúš by ju ku mne nepustil 🙂 Určite jeho kúpu neľutujem.

babynat
12. okt 2013

@zuzanak89 ahoj, mam aj ja z Maderny ten gulickovy no mne akosi nesadol na moju postavu...myslim, ze aj od toho zalezi, pre mna bol prilis dlhy a objemny, po niekolkych pokusoch som ho vobec nepouzivala (pouzivala som vankuse) a ani na kojenie mi akosi nesedi. To sustanie nie je az taka hroza, teraz ho mame ako zabranu na posteli, a je pravda, ze ked maly zaspi tak s vankusom nehybem, aby sa nezobudil, este jedno negativum na latkovom potahu sa uz po par pouzitiach urobili sulky, cize nie je to velmi kvalitna latka aspon ten co mam ja

zuzanak89
autor
14. okt 2013

No ja som včera kúpila nie guličkový ale molitanový a spalo sa mi skvele, keby som nemusela tak často na WC a nezobudila by ma malá tak asi spím do rána 🙂, som spokojná, vďaka za Vaše názory 🙂

zuzanak89
autor
16. okt 2013

tak vankúš používa skoro celá rodina, ja v noci, dcéra navečer a naša Vendy ( fenka )cez deň 🙂, no oplatilo sa kúpiť 🙂

7beatrix77
7. dec 2013

@zuzanak89 tak vankuš je super používam ho týždeň a už si bez neho neviem predstavť anio jednu noc spi sa mi ovela lepšie nebolia ma prsia je super som v 16týžd. sestra mi ho požičala mám ten na kojenie je v tvare veľkého mesiaca a je plnený malími guiličkami je ovela lepší ako ten rovný dlhý čo neni polnený guličkami ten má kamoška a v strede sa jej už prevaluje takže ja môžem len odporučať ale každý je iný a každému vyhovuje nioečo iné takže treba vyskušať.....

7beatrix77
7. dec 2013

@filipb ahoj a za kolko predávaš ten vankíuš? môžeš mi poslať aj foto? ďakujem

snehulienka82
12. okt 2015

@zuzanak89 ahoj, prosim ta, odkial si mala ten vankus? ja by som ho tiez chcela, ale nenasla som nic normalne na slovenskom trhu...

zuzanak89
autor
12. okt 2015

@snehulienka82 kupovala som oba v obchode Pre deti u nás v v Nitre v OC Mlynoch. neviem kde ešte majú predajne, pozri na nete a aj cez internet sa myslím dajú kúpiť.

zuzanak89
autor
12. okt 2015

@7beatrix77 ja mám ešte teraz oba zaoblené a neplnené guličkami ale každý je iný, jeden je už ploskejší a druhý stále drží tvar, a to používajú deti každý deň. takže asi záleží aj na kvalite ). Mne guličky vadili, že to šuchotalo. Ale som rada, že aj vám poslúžili 🙂

vankusematysek
13. máj 2016

Dobrý den, EPS kuličky opravdu šustí, je to dáno tím, že se v polštáři "přelévají" a tím vydávají zvuk. Někdo si na to zvykne a nevadí mu to, někomu to vadí a nemůže takový polštářek používat.
Doporučuji spíše výplň polštáře PES duté vlákno, nešustí a je pevnější. Je vhodné jak pro těhotné ženy, tak následně při kojení miminka.
Těhotenský (kojicí) polštář, vám v těhotenství uleví od bolesti v zádech a kyčlích. Následně jej využijete při kojení Vašeho miminka.
Je vhodné polštář dávat například i do postýlky, pokud je miminko neklidné.
Pokud budete mít dotazy ohledně kojících polštářů, velice ráda pomohu s výběre. Přeji krásný den. Marcela
https://www.vankusnadojcenie.sk/

bobolok
8. júl 2016

Ja som si ho kupila asi pred mesiacom a nemozem na neho dopustit.Je velky,plneny gulickami a vobec nesustia.Nedam na neho dopustit.Velmi dobre sa mi na nom spi.

happymum_sk
24. okt 2016

Skúste do vyhľadávača zadať happymum.sk a určite si vyberiete 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre